Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Къщата"

    Аз не бих добавял фибри.
    Не знам за охлузванията, но на стила на къщата не би отивало фина шпакловка.
    Това според моите виждания, де.
    Ако мазилката е на сухо, нищо и няма.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: "Къщата"

      Да бе, решено е вече, никакви финни шпакловки. Това беше по-скоро лирическо отклонение.
      Мазилката е на сухо, възможно най-сухото място, ама колко сухо? Влажноста на въздуха в моменти е голяма. А тия хора малко са икономисали от опаковката. За такъв продукт, мисля се полага едно междинно найлонче м-у хартията на торбата.

      Коментар


      • От: "Къщата"

        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        ...Специално на тази тоалетна, гърбът е двойна тухла. Също и за двете колонки отпред при вратата. Страните са единичка.
        Благодаря. И аз мислех да правя колони и единичка. Това ми помага.
        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        За двустранното рендосване, някои , по вълнисти са минати двустранно. Какво те притеснява? Че ако не са минати няма да легнат плътно ли?
        Това беше въпрос. Нямах предвид рендосването. С фрезата от двете страни ли ги минаваш? Ако не, как се стиковат две съседни дъски?
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • От: "Къщата"

          В различните пространства, смятам да правя различни видове тавани, но без да се хвърлям в някакви луксове.
          Специално това което съм показал, ще е с припокриване, тия профилните в-у основни гладки.
          Аз защо все пак не рендосвам всичко наред двустранно? Ами работата с машината не е чак толкова като по вода, така че гледам да си спествам усилия и време, а и ресурс на машината.

          Коментар


          • От: "Къщата"

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            Нали вече сме се разбрали, ще ползвам от онази бялата завършваща мазилка на Евромикс. Вече е купена, дано не се прецака от седене.
            И тя ще се пердаши. Дали има смисъл да добавям и в нея фибри? имам и от по-ситните.
            Само не знам до колко грубото ще е удачно за интериор, от гледна точка на безопасност Да няма охлузни рани в определени ситуации.
            За фибрите преценявай според "мърдането" на твоята основа. Според мен по-скоро ще трябват, най-малкото заради поемане-отдаване на естествената влага от конструкцията ти.Това може да го установиш с няколко гипсови маркера и да ги проследиш през времето.
            Като се наложиха при мен разни финишни поправки в кирпича, категорично се оказа че трябват-просто моята конструкция си има естествени леки движения в геометрията.
            Гладкост на финиша дори и без финна шпахловка не знам за какво ти е при такава къща-аз умишлено направих декоративен релеф при пребоядисването.В момента на този комп нямам конкретна снимка да покажа. Ся, ситуации разни, но си запазихме старите ковьорчета на подходящите места и контузени няма.
            Нещо подобно-това е от друг обект, аз си направих първо основата с един цвят , после релефа по-малък и с друг цвят през който прозира първият.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1219230.JPG
Прегледи:1
Размер:50.2 КБ
ID:5670691
            Последно редактирано от ALEX_Z; 10-07-15, 10:42.

            Коментар


            • От: "Къщата"

              Само дума за фибрите.
              Цялата груба вътрешна мазилка, както бях споменал, е направена с фибри.
              Вече година, а на места и втора, пукнатини почти не са се появили. За разлика от външната ми мазилка на гърба, където без фибри, се пявиха доста пукнатини. А и като загледах наоколо с по-критично око, уж по-нови къщи, то няма стена без поне малко пукнатнки.
              Така че, продължавам да се чудя, тия нищо и никакви найлонови влаканца, каква чудесна работа вършат.
              Сега за финиша, да речем че добавя от ситните фибри. Но има вероятност, при пердашенето да изплуват влаканца по повърхноста. Макар, че и за това имало лек, с голямата газова горелка

              Коментар


              • От: "Къщата"

                Не точно тия дни, но ето снимки на онези столове, даже се оказа, че облегалките не са тапицирани.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11655496_480474408785970_660579316_n.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5670886 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11716061_480474415452636_579751807_n.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5670887 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11733356_480474418785969_599066394_n.jpg
Прегледи:1
Размер:89.1 КБ
ID:5670888
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: "Къщата"

                  Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                  Само дума за фибрите.
                  ...
                  Така че, продължавам да се чудя, тия нищо и никакви найлонови влаканца, каква чудесна работа вършат.
                  ...
                  Напротив, чудна работа вършат. Преди 15-тина години, бях хлапе, студент първи курс. На село в къщата падна мазилката на един кара таван с летви. Майстори нямаше и трябваше да се справям сам. Един дядо ми каза да намера коса от фризьорски салон и да я смеся с бяла вар. Така и направих - с бяла вар и коса набих между летвите. После отгоре с фин хоросан. И вече 15 години не е мръднало, нито се е напукало. Иначе преди са го правели със ситно кълцана слама ... Все фибри
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: "Къщата"

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Иначе преди са го правели със ситно кълцана слама ... Все фибри
                    Класиката е „чоп" - свинска четина.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      Благодаря за снимките.
                      Мисля че столовета даже са хубави, но са си градска класика. Мисля че няма да ми се вържат с интериора в тази къща. Обзавеждането ще е по-спартанско.

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Класиката е „чоп" - свинска четина.
                        По нашия край поради липса на свинска четина "чоп"-а е от козина от коза! От нея се правеше и така наречения "козяк", чувал от козина от коза!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          Като малък на село са ме завивали с козинява черга , толкова много тежи че не можеш да мръднеш .
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            А чувството да стъпваш бос, върху четири пръста козяк...
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              Още малко отхвърлена работа.
                              Тавана в една от стаите.
                              След ватата е опънато и покривно паропропускливо платно от нетъкан текстил.
                              Первазите ще се слагат след финната мазилка.
                              Покритието е на немската Алпина, от Практис. Маслено покритие на безирено-водна основа. Цвят Тик.
                              Остава повърхността с естествената си грапавина. Точно това което търсех.
                              От обратната страна дъските ги намазах с разтвор от син камък и борна киселина, с-у вредители, за собствено успокоение.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080016.jpg
Прегледи:1
Размер:251.4 КБ
ID:5673873
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080019.jpg
Прегледи:1
Размер:146.9 КБ
ID:5673872

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080029.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5673874

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080031.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5673875

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                Екстра става!
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X