Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Къщата"

    Е Стеф, всяко зло за добро, разтребил си си двора. Даже вече си мисля, че знам коя точно е къщата ти - има една снимка, на която се вижда панорама от улицата.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: "Къщата"

      О, и аз съм колекционер. На една от снимките се вижда остатъкът от чакръка.
      Срам, не срам, дещо видя, бях насъбрал от боклука по София, стари столове, от тия, тип Виенски, дето им викат.
      Да ама при тоя погром се изпочупиха някои от тях, та ме е яд.
      И една бъчв и две ракли дадха фира,
      Но грешката си е моя, след като виждах на къде отиват нещата, миналата година трябваше да ги евакуирам.

      Абе то баш двора се затрупа с дървения материал, ама карай. Сега чакам зидовете да се разпаднат.

      Коментар


      • От: "Къщата"

        Искаш ли четири стола? Не са кой знае колко стари, но горе-долу колкото Виенските (първата половина на ХХ век) мисля (с доста увереност) че са от бряст. Напълно годни, достатъчно им е едно почистване.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: "Къщата"

          Ако изглеждат като Виенските, т.е. да не са масивни и с меки седалки, да.

          Коментар


          • От: "Къщата"

            Визуално (мисля, че това имаш предвид) изобщо не „тежат", дори са по-ажурни от типа Виенски, но са си от масивна дървесина. С меки, тапицирани седалки и облегалки са, но нямат подлакътници.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: "Къщата"

              Не мога да си ги представя, но както и да е. Не ми се ще да са тапицирани, защото това все пак ще е селска къща, ще поемат прах. Знам ли...

              Коментар


              • От: "Къщата"

                Ми ше зема да ти ги снимам, тия дни.

                пп
                За една бира толкова колебания, ей
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: "Къщата"

                  Не е за бирата бе, не искам да се затлачвам с вещи. И без това съм вехтошар и събирам какво ли не. Налагам си да се ограничавам, един вид терапия

                  Я да споделя. Тая година си имам съквартиранти. Значи, мястото е добро за живеене. Дано не ги уморя, като започна да блъскам по къщата.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070983.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5668627
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070986.jpg
Прегледи:1
Размер:165.4 КБ
ID:5668628

                  Коментар


                  • От: "Къщата"

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080009.jpg
Прегледи:1
Размер:225.3 КБ
ID:5670582

                    Към днешна дата отново имаме и кенеф, нооо времето лети
                    Хубавото е, че тая дейност обра и разхвърляните след събарянето тухли.

                    Обаче най-важното!
                    Работата навлиза в нов етап. Подхваща се дърводелството.
                    За момента, новата придобивка, щрайхмуса, се представя задоволително. Разбира се бяха необходими няколко центровки и настройки. И най-важното, тръгна и на 220 волта.
                    С тия 4-метрови дъски, доста го зоря, и се налага да му помагам и с ръка. Но работи.
                    Работата обаче потръгна, едва след като взех шублера.
                    Дъските не са еднакво дебели, а плюс това имат и закивяване след съсъхването. Така че, тези неща трябва да се вземат предвид, защото машината е все пак любителска, и 2 мм в повече и идват нанагорно.
                    Това ще да са таваните. С малко фреза за фасон.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080004.jpg
Прегледи:1
Размер:168.4 КБ
ID:5670598

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080005.jpg
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:5670599

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080006.jpg
Прегледи:1
Размер:178.1 КБ
ID:5670600

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080010.jpg
Прегледи:1
Размер:158.4 КБ
ID:5670601

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080013.jpg
Прегледи:1
Размер:149.4 КБ
ID:5670602

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      Екстра е, Стефане!
                      Спорна работа и да показваш снимки редовно!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        Благодаря!
                        Ами тая година, какво ме прихвана, можеби защото съм накъсал отпуската на парчета, пиша повече.
                        Миналата година минах с едно финално за сезона писане.
                        Сръткава е работата която ме чака.
                        Защото процесите са взаимосвързани и последователни.
                        Това че дъските са готови, не значи че и тавана утре ще е готов.
                        Ще трябва пак импрегнация, полагане на изолация, чак тогава обшиване.
                        И си мисля за первазите по тавана.
                        Дали да не се сложат чак след онази финнтата мазилка която ти ми препоръча.
                        Ама за нея ще трябва да съм на някакъв финален етап и с касите на прозорците и вратите, един вид да са останали само оръщанията им, които смятам пак да са с фасонирани первази.

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          Привет!
                          Понеже ми предстои изграждане на външна тоалетна, и се загледах. Броих, броих - към 1000 тухли ги изкарвам. Толкова ли са?
                          А за дъските: За да се застъпят трябва и от двете страни да се минат. Това с фрезата не е ли много бавно?
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            За тухлите на тоалетната, не съм ги броил. Лесно може да се сметне колко отиват на квадратен метър, и така.
                            Специално на тази тоалетна, гърбът е двойна тухла. Също и за двете колонки отпред при вратата. Страните са единичка.

                            За дъските. С фрезата е бавно, още повече, че ми е маломощна и специално тоя профил го дълбах на грубо и финиш. Но колко да е бавно, за 12 дъски около 4 часа. За завода е много, за дома, ОК. А ме чака още много и разнообразно фрезоване.
                            За двустранното рендосване, някои , по вълнисти са минати двустранно. Какво те притеснява? Че ако не са минати няма да легнат плътно ли?

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              Ти си търпелив, ще се справиш.
                              Колкото до финалните первази, и аз мисля след мазилката и боята евентуално.
                              Аз наскоро си правих терасата и шпакловах с лепило с фибри.
                              След втората ръка се пердаши екстра.
                              Кеф ти по-фино (с по-малко вода), кеф ти по грубо.
                              Само дето е сиво.
                              Иначе, постигнах точния ефект за външна мазилка,или леко рустико.
                              Не много груба, ма не и шпакловка.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1394.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5670610Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1396.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5670611Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1395.jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:5670612
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                Нали вече сме се разбрали, ще ползвам от онази бялата завършваща мазилка на Евромикс. Вече е купена, дано не се прецака от седене.
                                И тя ще се пердаши. Дали има смисъл да добавям и в нея фибри? имам и от по-ситните.
                                Само не знам до колко грубото ще е удачно за интериор, от гледна точка на безопасност Да няма охлузни рани в определени ситуации.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X