Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Къщата"

    Това за вътрешните врати между помещенията ли! На тези, вярно повече им отива да са без каси, но някакси седи хептен сиромашки баси. То автентично, автентично, но това отива за автентичност, къщата на Боне Крайненеца.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: "Къщата"

      Тъй ги виждам. В тази къща няма да има нищо "DeLuxe".
      Ето вратите на къщата в Елена, сиромашия е било.
      Но докато не е готово, окончателно решение не е взето, и подлежи на преосмисляне.
      Сега докато съм в къщи, пробвам други техники за състаряване на дървесина, защото ще е чам, и нещатата са различни.
      Има една техника с прогаряне, и дава обнаждеващи резултати.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010157.JPG
Прегледи:1
Размер:518.2 КБ
ID:5793102
      Последно редактирано от ctef; 29-06-18, 14:30.

      Коментар


      • От: "Къщата"

        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        ... Но да кажа, че вратите няма да са таблени, а редени. ...

        Имаш ли хубав сух материал? Че това си е проблем. Трябваше ми да спретна нещо подобно и рекох да взема готова за сглобяване ламперия 19 мм от Баухаус, че да е сух материала. Първо беше зор и премятане на пакети доде намеря някой, дето да не са изпонацепени дъските.
        Като ги отворих на обекта се оказа, че пак има с пукнатини, ама обърнати навътре, та да не се виждат през опаковката. И изметнати - колкото искаш.

        Нещо някакво такова ...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20170428_145810.jpg
Прегледи:1
Размер:204.7 КБ
ID:5793104

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20170429_182602.jpg
Прегледи:1
Размер:160.4 КБ
ID:5793105
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: "Къщата"

          "Тъй ги виждам. В тази къща няма да има нищо "DeLuxe".
          Ето вратите на къщата в Елена, сиромашия е било."

          аааа това не е сиромашия, гледам и каса си има. С малко бутване освен автентично ще е и здраво, че и красиво!

          Коментар


          • От: "Къщата"

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Имаш ли хубав сух материал? Че това си е проблем.
            Ами проблем е.
            Моят стои у дома вече няколко години и само го премятам и подбирам.
            Първо подбрах за таваните, че са най-видими и важни.
            Междувременно отделих най-дебелите дъски, да чакат за вратите.
            Тесните отидоха за певази.
            Най-калпавите ги нарязах за парапетите на чардака.
            Сеага изрезките и остатъка вървят за дограмите.
            Че има фира, има. Но това е материал директно от гатера, макар да се води и Първо качество.
            Даже си позволявам лукса да изрязвам някои от по-гадните чепове.
            Та така с дъвото.
            Онзи ден пръчах и материал за портата, 16х16, 14х14, 8х10, още дъски, м-у другото доста широки, и ако не изметнат ще ми е жал да ги слагам за под керемидите.

            Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение


            аааа това не е сиромашия, гледам и каса си има. С малко бутване освен автентично ще е и здраво, че и красиво!
            Ц, не позна Това са гредите от гредореда. Тук там е накована по някоя дъска да не духа много през ралъка

            А това е врата от Етъра.
            Абе има и врати с табли по старовремските къщи, но нещо не ми изнася да ги подхващам. Там и специални фрези за сглобките трябват, и т.н.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070483.JPG
Прегледи:1
Размер:555.9 КБ
ID:5793106
            Последно редактирано от ctef; 29-06-18, 16:14.

            Коментар


            • От: "Къщата"

              Прилича. Много ми харесват тези стари къщи!
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080272.jpg
Прегледи:1
Размер:157.4 КБ
ID:5793181

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080284.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5793182

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080285.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5793183

              Коментар


              • От: "Къщата"

                Ама вие все входни врати показвате, аз така и не разбрах за порта ли е въпроса, или за вратите в помещенията.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: "Къщата"

                  И двете
                  От чардака едната врата влиза директно в едната стая. Другата врата влиза в "дневната", от там вече имам 2 вътрешни врати, едната към втората стая, другата към банята.
                  То не че няма и входни врати с табли. По вашия край с чорбаджийските къщи, до колкото съм забелязал, даже повечето са такива.
                  Но врътнята е голяма, а съм видял и доста провиснали с годините.

                  Хайде че времето се оправи и ще тръгвам. Хората посрещат Джулая, а аз забивам на село. Но така е, кой как си го нареди.

                  Коментар


                  • От: "Къщата"

                    Малко хронология на дейноста.
                    Това са касите в груб вид, без все още да са напасвани към отворите в стените.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090355.JPG
Прегледи:1
Размер:483.9 КБ
ID:5793814
                    Тези дни правих черчеветата. Размерът го взимам по-вътрешния на касите, свалял малко за луфтовете, качвам малко за фалцовете, и така...
                    Губя доста време при подбора на материала за да няма голямама фира. А при начина по който се прави, броиките и размерите са доста.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090358.JPG
Прегледи:1
Размер:389.9 КБ
ID:5793817

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090357.JPG
Прегледи:1
Размер:449.5 КБ
ID:5793815

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090354.JPG
Прегледи:1
Размер:576.2 КБ
ID:5793816

                    Правя всяка операция заедно за всички. Ползваам пневматичният пистолет за да фиксирам парчетата едно към друго, защото при стягането приплъзват и се разместват.
                    След слепването започва сглобяването.
                    Средното парче ми е точно по размер, а двете странични малко по-дълги.
                    Уточнявам им размерите на циркуляра, като го настройвам съответно за по-широката и по-тясната страна.
                    Става почти, доста точно
                    И след това сглобяване.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090360.JPG
Прегледи:1
Размер:498.5 КБ
ID:5793818

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090364.JPG
Прегледи:1
Размер:440.7 КБ
ID:5793819

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090367.JPG
Прегледи:1
Размер:439.2 КБ
ID:5793820
                    За по-достоверен вид, деля на 2 половинки.
                    Рамките се получиха малко възшироки в сравнение със старовремските. Теглих им по една фаска за да "поолекнат" визуално, ама едва ли. Истината ще се види след като се направят и фалцовете, и най-вече когато се потъмнят.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090370.JPG
Прегледи:1
Размер:476.9 КБ
ID:5793821

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090371.JPG
Прегледи:1
Размер:519.2 КБ
ID:5793822

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      И още малко тема за размисъл.
                      Направих опити с третиране на дървото с прогаряне. То не че не сме пърлили дъски с бензинова лампа за красота.
                      Но това към днешно време го описват като традиционна Японска техника, и има няколко подробности.
                      Дъската може да бъде прогорена до ралична степен, от най-леко подчертаване на текстурата, до дълбоко прогаряне и получаване на повърхност тип въглени, което не харесвам.
                      След прогарянето, освен ако не търсим гореспоменатия ефект, следва изчеткване с четка.
                      Като четката може да е от стоманена, през по-мека месингова, до найлонова.
                      Колкото е по-твърда и колкото повече сме прогорили, толкова фладера е по-дълбок. При по-упорито изчеткване, дървесината отново белва по жилите. Аз търся по-равномерен и тъмен ефект, и затова на тъмните мостри съм направил леко второ прогаряне и след това още едно леко изчеткване с найлонова четка, колкото да падне прахта.
                      Запечатал съм тънко с някакъв обикновен лак, колкото да се подчертае цвета. Но ако дървото го оставим с по-светъл фладе, има възможност и за байцване в разни тонове.
                      Ако решим да задъбаваме към по-сериозно състаряване, вече има разни техники на надиране с пирони, камъчета и т.н., но в случая с дограмите едва ли ще гоня такъв ефект, но може и да пробвам, за да знам какво би се получило.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090378.JPG
Прегледи:1
Размер:488.6 КБ
ID:5793830

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090379.JPG
Прегледи:1
Размер:451.5 КБ
ID:5793831

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        Добре ти се получава. С какво ги обгаряш и от какво разстояние ?
                        Аз от два месеца нищо не съм свършил заради дъждовете.
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          На мене ми тече отпуска, та не ходих само в най-лошото време преди 10дена. Днес си дадох почивка, но в това време работата най-върви, защото не е горещо.

                          Това е с малката бутилка и горелка в къщи.
                          На село е голямата пърлачка.
                          Всичко се постига опитно, зависи колко ти е силен пламъкът, колко дълбок ефект се търси, от там и разстоянието и времето.

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            Евала, майсторе!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Евала, майсторе!
                              Е бре, голям майстор! Като виждам хора като този, направо получавам комплекс за малоценност. На моменти даже ти е мъка да го гледаш, но всичките му филми си заслужават вниманието.


                              А това е метода за обгаряне, има и много други филми.
                              И пак да повторя, крайния резултат зависи от много фактори.

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                Смисъла от подобни изпълнения предполагам е да се покажат уменията на дърводелеца.
                                Ефективността която търсим в днешно време е отрицателна.
                                Тея сглобки са май отдавна в историята,тогава просто не е имало пирони и винтове !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X