Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лада нива безкрайни ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преди завъртане, почерпваш 1-2 пъти за по 1 секунда и въртиш постепенно ще го усетиш по паленето колко газ му трябва.Ако с почерпката се мъчи повече, значи сместа ти е преобогатена.Правилно настроената система пали с почерпка, пали ли лесно без почерпка значи е леко преобогатена и ще ти гори повечко.

    Коментар


    • Точно така пробвах да запаля,но не иска миришеше много на газ а върти все едно няма гориво и мисля че се дави

      Коментар


      • kameno karp
        kameno karp коментира
        Редактиране на коментар
        Как по-точно? Един или два пъти? Защото разликата е огромна.

    • Има и вариант да изпуска газ от гумичката на клапана за ниското налягане и да пълни обема с изпарена газ. Аз съм си патил най-много от това.

      Колега, опитай следното:

      Вечерта преди да угасиш колата изключи газта от копчето и изчакай двигателя да изразходи газта докрай.
      На сутринта даваш контакт и до 2-3 секунди започваш да въртиш. Ако запали лесно-значи е от тази гумичка.
      Също може веднага след изключване на контакта да доближиш ухо до изпарителя и да чуеш дали съска вътре. Причината е същата.
      Друг метод-при нормално угасен двигател и пак не иска да пали-изключи газта от ключето, дай пълна газ и така върти. Като изсмуче газта в изпарителя и маркучите(а може и целия колектор да е пълен)-ще запали, но веднага ще угасне-няма газ щото си я изключил от копчето. Като включиш-трябва да запали нормално.

      Абе изпарителя е просто устройство, но е способен да изкара човек от нерви...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • kameno karp
        kameno karp коментира
        Редактиране на коментар
        Ако изтърва ниското, когато изгаси колата за 1 - 2 - 3 мин и завърти да запали, ще запали много трудно.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Ако изтърва малко-може за няколко минути дя не стане нищо. Ама цяла нощ-каквото има след клапана се изпарява и давенето е задължително.

    • През деня вчера,я палих на газ 10 пъти през целия ден,палеше с докачането

      Коментар


      • Без почерпка на интервали 30 минути час,но преди това ,сутринта запали от 10 път.И то за няколко секунди не можеше да се форсира

        Коментар


        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          Щом не може да се форсира е била задавена или е смесила газ и бензин.

      • Задавена е според мен,щото на цъках копчето за почерпка няколко пъти и с натиснат педал на газта . Така палех до сега,но явно след като въртях винтовете и заработи прилично ще трябва да и намеря чалъма на палене.То така или иначе ще се сменя но за някой друг ден ще кара и така

        Коментар


        • Здравейте днес я запалих на бензин, загря прехвърлих на газ минах 15-20 километра.О чудо така не е вървяла никога,никакво прекъсване,ускорява бе бонбон.Е да ама не обратно към нас пак същото,тоя изпарител ще дойде да е голямо животно.Мисля утре сутрин само да пробвам дали ще запали на газ,и да не я карам докато сменя изпарителя че ми дойде до гуша

          Коментар


          • Здравейте пак,скоро не съм ви тормозил.Имам едно запитване,реглажа за сходимоста на колелата си го направих сам,но вертикално не е добре.Трябва да махна от шайбите и ще го направя,но сега нямам време,та питането ми е ще изяде ли бързо гумите ако карам така.Оказа се че тук във Враца няма къде да го направят.Минах на машината за реглаж да видя как е сходимост перфектна,даже не искаха да повярват че аз съм го правил

            Коментар


            • Chicho1
              Chicho1 коментира
              Редактиране на коментар
              Цял живот сам си правя сходимоста с рулетката. Меря на гумите. Коли с предно предаване 0 мм сходимост. Коли със задно 4-6 мм. Няма да ми износва, няма да ми тегли на някъде като пусна кормилото. Правя и на приятели. Вертикален наклон не ми се е налагало. При изправни шарнири и тампони - както е заводски.

          • и шърнири и тампони втулки всичко е ново но сигурно след като са я повдигнали е станало,трябва да се извадят няколко шайби но нямам време в момента та се чудех дали бързо ще изяде гумите,иначе няма дърпане на волан няма носене нищо

            Коментар


            • здравейте от ново,бях се навил да сменя предните пружини,че май от едната нещо прещраква и се замислих дали не е от подложките за повдигане,да стой леко като татра ще махна и от шайбите но тва щракане много ме дразни и още не съм сигурен от кое точно идва

              Коментар


              • От повдигането се събират гумите.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • в горния край е отворена долу събрани леко като татра,с гумите който я купих 235-75-15 не личеше но сега с ласа -ок личи

                  Коментар


                  • На моята, след като и махнаха всички шайби и трябваше още малко. Щях да отнемам от носачите но така и не се наканих и си остана така.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • Здравейте и много здраве от мен,скоро не съм писал.Но както се подразбира нови проблеми,както бях казвал имам проблеми с газта.Сложих плочка горна,никакъв ефект,смених и изпарителя има подобрение но пак не е добре.Накрая се оказа виновно делкото,поне така ми каза майстора та дилемата ми е ново-безконтактно като това с което съм или от тези с чукче и наковалня да взема

                      Коментар


                      • Естествено с датчик на Хол.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X