Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    След направата и на ъглите,заваряването и напасването им,остана и една твърде сложна задача,а именно пробиването на точните места на отворите за халогените и изрязването на тръбите под точно определен ъгъл/за последното отново благодарности на Славин за подкрепата :friends: /
    В крайна сметка с много чертане/благодаря и на Марин за другарското рамо ,което ми удари за чертежите и изчисленията :friends: /,скоро елипсовидните отвори бяха на точните места и тръбите бяха напаснати на тях!







    Бронята определено започна да придобива готин вид...









    Следва продължение...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Последния етап започна с пясъкоструй , след това и с китосване на някои местенца по бронята/тук вече Бакалов ми прехвърли топката и аз се развихрих с кит и шкурка/









      След това бронята беше отнесена при мой познат ,който ми обеща боядисване на стойността на материалите.
      След две седмици чакане ,най после бронята беше боядисана и готова за монтаж.
      При монтажа изкочиха някои нещица за правене...
      Едното и на-същественото беше,че подвързах вентилатора на климатика и го направих да се пуска освен автоматично и принудително ръчно от копче на таблото...





      Мисля всички кабели и този на вентилатора и тези на лебедката да ги вкарам в гофрирани маркучи за допълнително предпазване от претриване,но това ще е на следващ е до няколко дни.
      Следващото нещо което направих е преди монтажа на лебедката да и отворя управлението и да притегна всички клеми...и имаше защо...



      Последва и монтаж на бронята и лебедката на местата им.



      И така....крайния резултат ...

















      Стана доста пробрано към джипа,което ме кефи много :yes:



      Решението ми беше да я боядисвам с цвета на старата броня.Основната причина е,че от няколко години обмислям посещение лятно време на къмпинзи по Бяло море в Гърция...а там знам ,че има проблем с правените брони.Така поне за сега бронята изглежда почти като оригинал...а не като присаждана допълнително...или поне на мен ми се иска да е такова впечатлението де... :hmm:







      Констатирах,че слягането под новата тежест е около 1,5см. ...за сега де....
      Джипа се държи стабилно/явно усилените амортесьори на TJM си вършат работата перфектно,защото няма клатене и т.н./



      На защитата отдолу направих и отвори за повдигане с Хай-Джак.



      Ето така изглежда погледната отгоре...

      Отстрани изглежда много добре/опитахме се да я направи все едно е продължение на пластмасовата вежда на калника като форма...и горе-долу се получи/.







      Като цяло изпълнението ми допада и мисля,че почти на 100% се получи според предварителния план
      Ето и едно сравнение:
      Преди...



      След...



      Мисля,че разликата е видна...
      Искам най-официално да изкажа благодарност най-вече на Живко Бакалов за изработката на бронята,както и на Славин и Марин за помощта и подкрепата.
      Благодаря ви приятели!!!
      Поздрави на всички!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Една от най-добрите самоделно направени брони за терано. Кефи.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Една от най-добрите самоделно направени брони за терано. Кефи.
          Наистина много добър дизайн. Почти се навих да сменям фабричната пластмаса

          Поздрави !

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Една от най-добрите самоделно направени брони за терано. Кефи.
            Еее..щом Спарки който преди време ми каза,че трудно харесвал броните за Терано му допадна моя проект...значи
            работата бива!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Еее..щом Спарки който преди време ми каза,че трудно харесвал броните за Терано му допадна моя проект...значи
              работата бива!
              Поздрави!
              - само не разбрах, защо още не си сменил снимката на аватара си

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Еее..щом Спарки който преди време ми каза,че трудно харесвал броните за Терано му допадна моя проект...значи
                работата бива!
                Поздрави!
                To e по-важно на теб да ти харесва.

                Може би със закръгления щеше да е още по-добре, но това е ОГРОМНА играчка за не до там голяма разлика. Въпреки това, като изключим AFN-а, за който сме си говорили, май по-добре стояща броня на терано от твоята не съм виждал.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  - само не разбрах, защо още не си сменил снимката на аватара си
                  Ами...и това ще стане....

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  To e по-важно на теб да ти харесва.

                  Може би със закръгления щеше да е още по-добре, но това е ОГРОМНА играчка за не до там голяма разлика. Въпреки това, като изключим AFN-а, за който сме си говорили, май по-добре стояща броня на терано от твоята не съм виждал.
                  Абсолютно вярно ,че играчката щеше да е огромна/аз дори в един момент си мислех да се пробваме...добре ,че се отказах овреме/.
                  За харесването...ами да харесва ми.Стана точно според предварителния план,с много малки и то незначителни разлики...
                  П.П.Някой да знае дали за принудителното включване на вентилатора на климатика реле от 30А ще е достатъчно...
                  Подвързах системата с такова,че друго нямах налично...ако трябва да търся по-мощно реле?
                  Поздрави!
                  Последно редактирано от lubashki777; 08-07-13, 13:46.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Би трябвало да е достатъчно. Ама за да не се чудиш - просто премерете колко ампера харчи двигателя. Релето трябва да е като минимум с 30-ина процента запас, а аз обикновено слагам двойно. Тоест ако е 10А, слагам реле 20А.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Абе...то релето превантивно ще боцна едно 40амп. и хич май няма да меря нищо.
                      Друго ме тревожи повече...Още монтирал/немонтирал предната броня и вече се хванах да поглеждам в задния сектор и взеха да ми минават едни мисли какво може да се сътвори там,ама там кушията ще е доста по-голяма май...
                      Ще видим...нека да мине малко време...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Една от най-добрите самоделно направени брони за терано. Кефи.
                        Тук вече се изчервих максимално ...
                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                        Може би със закръгления щеше да е още по-добре, но това е ОГРОМНА играчка за не до там голяма разлика. Въпреки това, като изключим AFN-а, за който сме си говорили, май по-добре стояща броня на терано от твоята не съм виждал.
                        Почвам да се надувам като пуяк ...
                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Друго ме тревожи повече...Още монтирал/немонтирал предната броня и вече се хванах да поглеждам в задния сектор и взеха да ми минават едни мисли какво може да се сътвори там,ама там кушията ще е доста по-голяма май...
                        Ще видим...нека да мине малко време...
                        ... ми тя ръкохватката на СО-то още не е изстинала ...
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Аве полага ли се достатъчно труд,време и пари,резултата е на лице,паркетника вече изглежда по добре.
                          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Дай да кажа и аз нещо освен че е станала много добре.
                            Мястото на което казваш че е направено като продължение на веждата беше добре да го направиш наистина още по полегато точно както върви веждата защото при мен този ръб,който се образува "накрая на веждата" като се засиля по черен път и на разни бабуни като свие окачването и ми захваща гумата и я къса.Дано при теб да не е така.
                            П.С.За следващите критики към мен да кажа,че отдавна съм с TJM,така че да спестим темата за усилените торсиони.

                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=72402

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Много добре се е получила бронята,БРАВО на Бакалов за майсторската изработка.
                              Любо,тази лебедка ще влезе ли някога в употреба ? А големите халогени от старата броня,ще ги монтираш ли пак ?
                              Тераното придобива все по-добър вид,но никога няма да може да достигне класата на стария ти Патрол
                              NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                              ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Хаха..Живе трябва да мине малко време брат,че още веднъж цялата галимация...малко множко ще дойде.
                                Ако някой обаче реши да си прави броня за джипа от каквото и да е естество/говорим от ламарина като моята или пък тръбна и т.н./,без никакво притеснение мога спокойно да заявя...Живко е човека!
                                Малко като реклама ще прозвучи,ама...въпроса не опира само до заварки и сглобка на предварително огънати на абкант детайли.Иска се консултация и то от компетентен човек,кое как и защо трябва или не трябва да се прави и в случая мисля,че Живко с опита си на състезател ,но и най-вече с годините на рязане и тунинговане на джипове за състезания както и за по хард изпълнения по разходки е точния човек.Още веднъж му благодаря за красотата,която краси носа на джипа ми...Красота,която е хем красива и стилна,но в същоно време е изпълнена по всички изисквания за здравина и натоварвания над средно ниво.
                                Благодаря!
                                Последно редактирано от lubashki777; 08-07-13, 20:14.
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X