Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Ще прощавате Тома неверни, но от захвата към рамата , до плочата има около 15- 20 сантиметра, от планките които не лежат върху рамата, не виждам невъзможност да не поддаде от там. На практика това което се прави за плочата би трябвало да се сравнява с удължаване на рамата. ОК 8 мм планка сигурно ще устиска. Относно ръчката за управление , ако трябва аз бих жертвал леко дори декоративната решетка за тия 5-7 см. Захват на 6 точки за мен е по - добре от захват на 4 точки. Подчертавам , не се заяждам!
    Бронята е станала добре, може би тия ръбове в краищата лично мен ме дразнят леко, но като цяло отлично реализирано!

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
      Ще прощавате Тома неверни, но от захвата към рамата , до плочата има около 15- 20
      Тсъ, не повече от 10, поне както аз си го представям. 8 милимилетрова планка там по-скоро ще сгъне шасито (което ако помня добре е от 3-ка), отколкото да се огъне. Като добавиш към това че и щита отдолу пак е хванат (предполагам) за шасито, много трудно ще се получи изкривяване там. Поне така аз мисля според тоеа, което мога да видя от снимките.

      Ръчката за управление може да се направи и по-компактна, просто като се резне и се замести с ниско лостче от планка. Дали е нужно обаче се преценява на място.

      Бронята е станала добре, може би тия ръбове в краищата лично мен ме дразнят леко, но като цяло отлично реализирано!
      И аз горе споменах - вероятно без ръбове щеше да е по-добре, но играчката по заоблянето в домашни условия е меко казано голяма.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
        Ще прощавате Тома неверни, но от захвата към рамата , до плочата има около 15- 20 сантиметра, от планките които не лежат върху рамата, не виждам невъзможност да не поддаде от там. На практика това което се прави за плочата би трябвало да се сравнява с удължаване на рамата. ОК 8 мм планка сигурно ще устиска. Относно ръчката за управление , ако трябва аз бих жертвал леко дори декоративната решетка за тия 5-7 см. Захват на 6 точки за мен е по - добре от захват на 4 точки. Подчертавам , не се заяждам!
        Бронята е станала добре, може би тия ръбове в краищата лично мен ме дразнят леко, но като цяло отлично реализирано!
        Принципно нищо не ни бърка да свалим бронята и на носачите към рамата от външна страна да заварим по една шина на Т...или пък винкелче по дебелостенно 10х10мм...е и тогава ако има съмнения,че планките ще се огънат...
        Не друго...ама ми изглежда най-лесно изпълнимо и с най-малко кушия...
        Разбира се въпроса със спънки на страничните части на бронята си остава,ама и там може много лесно да се направи...дори като се замисля няма да е необходимо да я свалям дори...
        п.П.Страничните ъгли нямаше как да не са ръбове...т.е. както и Спарки писа по-горе,за да ги направим заоблени щяхме да си отворим допълнително страшна кушия...
        На мен ми харесва много и така...
        И...никой /поне аз де/..не приемам градивна критика за заяждане.Нали така като се разговорим изкачат разни нещица и се ражда истината
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Тсъ, не повече от 10, поне както аз си го представям. 8 милимилетрова планка там по-скоро ще сгъне шасито (което ако помня добре е от 3-ка), отколкото да се огъне. Като добавиш към това че и щита отдолу пак е хванат (предполагам) за шасито, много трудно ще се получи изкривяване там. Поне така аз мисля според тоеа, което мога да видя от снимките.

          Ръчката за управление може да се направи и по-компактна, просто като се резне и се замести с ниско лостче от планка. Дали е нужно обаче се преценява на място.


          И аз горе споменах - вероятно без ръбове щеше да е по-добре, но играчката по заоблянето в домашни условия е меко казано голяма.
          Току що нещо ме усъмни и отидох с шублера макар ,че при нас вали да премеря...
          Извинявам се,но съм ви заблудил малко
          Значи...основата на лебедката е от 8мм,а носачите към рамата са от 6мм/заради боята ми изглеждаха по-дебели и дебелината на плочата ме заблуди/.
          Разстоянието обаче почти точно премерено от края на плочата до началото на захвата към рамата е около...6см....т.е. няма никакви 15-20см.
          При това положение направо ме съмнява на тази площ да се огънат тия водачи,а още повече и както Спарки каза защитата,която е оребрена отдолу също държи конструкцията и я укрепва допълнително...
          Все пак...нищо не пречи да се заварят 10-на мм. ребърца както вече писах...Нещо като преосигуровка...
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Ръбовете , можеше да са два , и да се впишат в извивката, но това е както аз си го представям. Важното е , че правиш това което искаш и то по начин , който лично на мен ми допада. Не спирай да отразяваш във форума! За жалост , аз напоследък само бачкам ...
            Пожелавам ти много безпроблемни приключения с тази джипка /и броня/ в Бг и по целия свят!
            Очакваме задна броня, поздрави!

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Хайде...смених и аватара/избрах една от първите снимки за целта/.За сега ще е този...докато не изкочи някоя по-така снимка
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                + 1

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Ще видиш ти...ще ме молиш да ти продам Тераното,ама аз ще се опъвам....
                  Съгласно сключения предварителен договор,след около 3 години и половина Тераното трябва да е мое,така че се грижи добре за него.
                  Като редовен клиент на твоите Нисани се надявам на добра отстъпка,освен това съм направил първа вноска от 1500 лв./ сумата ,която дадох за възстановяване на нанесените от теб щети на Патрола ,за 20 км шофиране по време на разходката на Старозагорската зимна среща /

                  NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                  ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Хайде...смених и аватара/избрах една от първите снимки за целта/.За сега ще е този...докато не изкочи някоя по-така снимка
                    Поздрави!
                    По-така снимка ще изскочи, когато аз я направя.
                    Или пък друг, който разполага с Канон, все пак.
                    Поздравления за бронята, поздравленията са за Бакалов, но пък вече спокойно може да се паркира пред кафето Тераното. И да върнеш халогените на Патрула, откъдето подмолно си ги взел!!!

                    Поздравления, братле, много се радвам!
                    Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                    www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Аве Любо имам една сериозна забележка към бронята. Защо не направихте отвор за джака? Според мен е недопустимо за силова броня да няма място за джак.
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                        Аве Любо имам една сериозна забележка към бронята. Защо не направихте отвор за джака? Според мен е недопустимо за силова броня да няма място за джак.
                        Дамянски , има бре даже два са , Любо си игра да ги стърже с една пила
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение

                          На защитата отдолу направих и отвори за повдигане с Хай-Джак.



                          ....
                          Дамянски...това обръщане на волана ще те изпапка с парцалите...Дори и съм писал и снимка има....
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Първоначално публикуван от Calico Преглед на мнение
                            По-така снимка ще изскочи, когато аз я направя.
                            Или пък друг, който разполага с Канон, все пак.
                            Поздравления за бронята, поздравленията са за Бакалов, но пък вече спокойно може да се паркира пред кафето Тераното. И да върнеш халогените на Патрула, откъдето подмолно си ги взел!!!

                            Поздравления, братле, много се радвам!
                            А...да не позхващаме темата за ...Канон и Никон,че хич не и мястото тук,пък и покрай мен има един притеснен Канон-аджия и все нещо пита...
                            Наистина макар,че доста хора имат участие в правенето на бронята най-голям дял има Бакалов.Той не само прави бронята механично/говорим като заварки и напасвания на детайлите/,но както и споменах по-горе даде ценни съвети кое как ще е по-добре и кое не.Принципите за направата на цялото творение си бяха ясни,но в процеса на изработка изникват винаги някои аспекти и е добре майстора да не прави нещата механично,а да мисли логично и да има опит.Точно това направи и Живко и аз съм му адски благодарен за помоща!
                            В днешно време са малко хората които биха ти ударили.../не това което си мислите /,а едно другарско рамо в трудни моменти и аз искрено се радвам,че имам покрай мен верни другари,които ми помогнаха неимоверно много за проекта!
                            Да не говорим за...обикновено свършената за отбий номер работа,което е масово срещано явление...Затова и си позволих да кажа по-горе...ако някой ще прави броня...Живко е човека,който няма да му претупа работата,а ще я свърши качествено с логика ,знания и опит!
                            П.П.А за халогените...никакво връщане...Той Гошо си е приел обекта без тях....а аз съм напред с едни халогени ...

                            Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
                            Съгласно сключения предварителен договор,след около 3 години и половина Тераното трябва да е мое,така че се грижи добре за него.
                            Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
                            Като редовен клиент на твоите Нисани се надявам на добра отстъпка,освен това съм направил първа вноска от 1500 лв./ сумата ,която дадох за възстановяване на нанесените от теб щети на Патрола ,за 20 км шофиране по време на разходката на Старозагорската зимна среща /



                            Ааа...така няма да се разберем.Не си спазил условията на договора...а те гласяха да се грижиш добре за Патроля и да ходиш с него само на кафе....
                            Така,че...ще видим за Тераното...не си прави много устата гороломнико...
                            ,а за 1500лв..май аз ще ти начисля върху цената на Тераното,за неизпълнение на договора с Патроля...
                            П.П.Между другото на Старозагорската среща се накефих на висшия пилотаж по наклоните между дърветата в гората...Нисаня в ръчичките ми беше като добре обязден кон...подчиняваше се и минаваше откъде искам,въпреки калните странични наклони, свличанията ,острите завойчета и тесни места от пътя между дърветата...е така се кара Патрол...
                            Вземи си бележка...

                            Поздрави на Варнеските ми приятели.Много ме кефите и се радвам,че ви познавам!
                            Последно редактирано от lubashki777; 11-07-13, 06:08.
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                              Любашки, поздравления , много добре е станала.
                              Ако позволиш да споделя някой от притесненията си?
                              Двете планки които държат цялата броня изглеждат направени от 4 мм . Всичко се държи на тях.
                              За Канона няма да пиша-защото това е истинската марка и Любчо само може да съжалява за аватара си! Но никога не е късно да го смени "Аватара" (кой бяга от 5лв за снимка)!-
                              По темата аз съм я подсилил и странично моята, и има ефект. Не само здрава става но и все пак дизела има по високи вибрации и ако е захваната само на едно място има опасност от напукване на заварки и тн.
                              Все пак Живко е заварял със ЦО , и заварките ще са много по здрави от моите които са правени с електрожен.
                              Има и още нещо: като кара в кал, може да се натупа доста в страничните части на бронята от което доста да се промени тежестта и да се получи провисване в страни.



                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Да не забравяме обаче,че...твоята и махна рамката отдолу от квадратен профил и понастоящем тя си е само на ламарина и заварки,а при мен рамката си стои и то бронята е заварена за въпросната рамка и това усилва доста конструкцията...Това е по-важно относно вибрациите ,отколкото да ти е с 1мм. по-дебела ламарината
                                П.П.Пък за твоя "проблемен" Канон не ми се говори въобще...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X