Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    много ме заинтригува темата;дизел с газова .Както виждам тук има доста добри специасти,на които свалям шапка.Моят вапрос е:мога ли да сложа газова на форд ескорт 1.8 тd с интерколер endura двигател и каква ??? може ли пропан???Благодаря предварително.

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от karoto Преглед на мнение
      много ме заинтригува темата;дизел с газова .Както виждам тук има доста добри специасти,на които свалям шапка.Моят вапрос е:мога ли да сложа газова на форд ескорт 1.8 тd с интерколер endura двигател и каква ??? може ли пропан???Благодаря предварително.
      Може..що да не може...
      Въпроса е ,че няма да караш предимно на гас,а ще е повечето на дизел и гаста ще е само за обогатяване на сместта!
      На пропан/бутан не е много удачно,поради лошото свойство на този гас да се възпламенява предварително от компресията.Вследствие на това аванса започва да чука неистово с всичките му последствия от това.Метана е по-подходящ за целта,защото той без да се е запалила горивната смес в горна мъртва точка не се самовъзпламенява.
      По тази причина аз избрах именно да обогатявам с метан!
      Икономията...на дълъг път около 20% от това ,което ти е горило до сега,а в градски условия по-малко/около 10-12%/
      Колата ще започне да се изстрелва повече и да ускорява повече,но трябва да се внимава да не потрошиш мАторя...
      Останалото е въпрос на подробности...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Здравейте,след кушията която ми се отвори през отпуската с подпушването на скоро сменения горивен филтър,днес вече направих и нещото,което се каня да правя от както съм купил Тераното.
        Монтирах най-после груб филтър за предварително прочистване на дизеловото гориво.За целта използвах филтър за камион/такъв слагах преди време и на Патрола,та от опит знам,че върши перфектна работа и се затлачва сравнително бавно...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1845.jpg
Прегледи:1
Размер:149.5 КБ
ID:5509852

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1849.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5509853

        П.П.След прехода ни през Родопите и Пирин,мога спокойно да информирам,че макар и яко каране в дупките и камънака,не усетих никакво дразнещо клатене и кълване на Тераното с допълнителното тегло на носа.
        Макар и на моменти Тераното да удряше на тампони по камъните,гумите отпред не успяха да опрат никъде в бронята/имаше тук някакви подобни опасения/.
        Единственото нещо,което установих като отрицателен ефект,е че след подобно натоварване предницата ми се е слегнала с още 5-7мм.
        Надявам се,че това ще му е слягането,а и имам идея евентуално да натегна малко в близко бъдеще и торсионите/аз съм ги натягал,но според моите сметки не и до положение горна граница на възможното натягане/
        Ами това е за сега...
        Поздрави на всички!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          какво е това червено гориво ако не е тайна.нафта за битови нужди или някоя смес

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
            какво е това червено гориво ако не е тайна.нафта за битови нужди или някоя смес
            Хаха...нафтата си е жълта,но червените ламели на филтъра и дават на снимката червеникав оттенък...
            Бъркочи за сега не съм му слагал на Тераното!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              добре заблуждава тоя филтър

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Дядо Мраз подрани и любимият ти бивш Патрол получи нови обувки-SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                Скоро ще пристигнат и джантите за тях
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка 0413.jpg
Прегледи:1
Размер:105.9 КБ
ID:5526987Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка 0414.jpg
Прегледи:1
Размер:75.0 КБ
ID:5526988

                В края на януари,на Старозагорската среща ще имаш възможност да им направиш тест-драйв
                Последно редактирано от GEORGI Y60; 14-10-13, 13:09.
                NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
                  Дядо Мраз подрани и любимият ти бивш Патрол получи нови обувки-SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                  Скоро ще пристигнат и джантите за тях
                  [ATTACH=CONFIG]637728[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]637729[/ATTACH]

                  В края на януари,на Старозагорската среща ще имаш възможност да им направиш тест-драйв
                  Е сега ако не го потрошим...друг път няма да е...
                  Честито и да те изкарват и на невъзможни места.Аз така и не успях да сложа подобни гуми на Патрола,че ме налегна кризата,но...машината заслужава вложението!
                  На добър час Гоше!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
                    Дядо Мраз подрани ...В края на януари,на Старозагорската среща ще имаш възможност да им направиш тест-драйв
                    А мен що не ме каниш на тест драйв?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:944288_621754224532593_2038738640_n.jpg
Прегледи:1
Размер:47.5 КБ
ID:5531765Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1383881_621753834532632_1340246916_n.jpg
Прегледи:1
Размер:62.8 КБ
ID:5531766Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1384221_621753261199356_941993537_n.jpg
Прегледи:1
Размер:25.7 КБ
ID:5531767Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1393974_621754091199273_643927380_n.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5531768Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1451526_621753347866014_155482969_n.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5531769
                    Я да ви издразня на какво заприличва
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Патрола отново е лъскав.....до първата му среща с гората
                      Прикачени файлове
                      NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                      ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
                        .....до първата му среща с гората
                        Ако ти е жал- още утре мога да го коригирам
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                          Ако ти е жал- още утре мога да го коригирам
                          Другата седмица VESUR ще му направи фотосесия ,да го имам на снимки лъскав,след това влиза в битките с гората
                          NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                          ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
                            Другата седмица VESUR ще му направи фотосесия ,да го имам на снимки лъскав,след това влиза в битките с гората
                            Гоше...да не ти стане жал и да мине направо от фотосесията в обявите на Мобиле.БГ...
                            Добре става и искам за сетен път да кажа в публичното пространство,че направо съм супер накефен че Нисана ми попадна точно в твоите ръце!
                            Грижиш се за него както аз бих го правил,а не само блъскане до изнемога и трошене...
                            Тъй като това е първия ми джип и с него съм проходил в офроуда и в тунинга и то в години когато нямаше почти нищо за подготовка на машините/смятайте преди 6-7години за да си купиш елементарен Хай Джак се правеха списъци и се чакаше внос по няколко месеца.../.Тогава се работеше с транспортна лента,СО,флекс и....идеи!
                            Правех си почти всичко сам и ме кефеше как машината се променя по мой вкус и в насоката която на мен ми харесваше!Ходех на разходки/тогава все по-хард и по-хард/ и виждах къде и какво куца на машината в посока проходимост.След това веднага набелязвах и измислях промяната,а накрая...най-големия за мен кеф -реализацията!
                            Та в този Патрол има вложено освен много труд и много емоция и по тази причина той винаги ще си остане..."моята джипка".
                            Затова и съм толкова радостен като Гошето ми се обади по тела и ми каже какво е направил по него и какво мисли да направи в близко бъдеще!
                            Пожелавам на всички ,които трудно се разделят с подобни возила да им се паднат такива купувачи!
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              На теб ти е била първата но аз знам ако имам възможност каква, ще ми е втората...
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Eдно 22 годишно желязно сърце получи тежък инфаркт.Предстоят множество тежки и скъпи операции за съживяването му





                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка 0452.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5546990Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка 0453.jpg
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5546991Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка 0454.jpg
Прегледи:1
Размер:131.2 КБ
ID:5546992
                                NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                                ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X