Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най вероятно това ти е проблема,
    Не че разбирам толкова, но и аз имах същия случай малко стругче.
    Правеше конус на ос 60 мм с 0.1мм разлика.
    Понаместих кутията заедно със остана универсала , на око , и сега отклонението е 0.02 .
    Още може, но като имам време ще си играя

    Коментар


    • Здравейте .Наложи се да си продам С11-ката и сега търся друг струг че не издържам без.Харесах си едно С404Т Троян от 1990г.Характеристиките му се доближават до тези на С11МВ-то освен че двигателя не е 7кВ а 4кВ.Какво ще кажете за модела.Достоен заместник ли е и с Ел съединител ли е или с дискове като С11

      Коментар


      • Много добра машинка е . На практика е С 11 МТ наполовина . С механичен дисков съединител е .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • Колеги някой има ли представа колко е външния диаметър на резбата на флнците на стария модел С 11 които са с такъв шпиндел ?
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • emilenev
            emilenev коментира
            Редактиране на коментар
            Ако питаш за шпиндела със старият захват е М130х6 .

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            За него . Дадох един такъв фланец на колега ама незнам на старите какви са размерите . Никога не съм имал струг с този захват на универсала .

        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1812.jpg
Прегледи:1038
Размер:444.3 КБ
ID:6554129 Понеже отдавна ми е писнало да цепя със секирата дървата за печката в работилницата . Както казват руснаците в случая ставим шаг шестой
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • Това на С11-ката ли? Конуса го въртя на ръка?
            В миналото ще остане, каквито сме били...

            Коментар


            • Да нямам конусен линеал . Закачам на двете дръжки на кръстатия супорт една манивелка от менгеме . Намислил съм да му куплирам едно моторче 12 волта от волан на Ситроен само че още не съм измислил контролер да му регулирам оборотите .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • венцислав василев
                венцислав василев коментира
                Редактиране на коментар
                Като го пуснеш да работи, драсни два реда дали захапва лесно материала. Миналата година правих такъв конус на един приятел и при него трудно захапва. То и оборотите му са малко (около 100), та може и заради това да е.

              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                На 500 оборота в универсала си захапва идеално . Понацепих си дърва направо на струга .

            • Направил съм десетина такива конуса.Руснаците му викат " Морковку для дровокол".За колко време ги издялкваш на 500об.?Аз ги правих за 3-4 часа на 90-120об Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20190119_195400-768x1365.jpg Прегледи:0 Размер:162.0 КБ ID:6554557
              https://www.youtube.com/watch?v=O9ReNPJJp_Q&t=2s
              Последно редактирано от stypkata; 30-01-20, 17:48.

              Коментар


              • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_894989.jpg
Прегледи:904
Размер:431.9 КБ
ID:6554730 Не съм засичал точно времето но на око час и малко конуса и още толкова резбата . Вчера ми се завъртя една идея да направя един със сменяем връх с малко по различен ъгъл и друга стъпка да подвежда в началото много леко . Тоя го пуснах назад стъпка по 7 да видя как ще работи . И аз имам спомени че съм правил няколко през годините за клиенти даже и за някой от форума правих преди години
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • petkov_bb
                  petkov_bb коментира
                  Редактиране на коментар
                  Преди петнайсетина години при нас беше "хит" конусната цепачка и от тогава имам три различни размера,но последните години не ползвам установката (4кв. трифазен е с гранични възможности). Изработих си един малък "конус" и само него ползвам (с винтоверта) за цепене на разпалки,ако не ми се хваща теслата. А ,това със сменяемият връх има две предимства-възможност за смяна или "заточване" при затъпяване и друга стъпка, за по лесно влизане в дървесината.
                  За два от конусите похабихме легирана стомана (хром-никелова-40ХН),а струговането беше часове мъка.....

              • Търся фланец за универсал 315мм, с р-ри посочени в най-долния ред на таблицата, някой ако има за продаване, моля за л.с.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:flanec315mm.jpg
Прегледи:704
Размер:526.3 КБ
ID:6682663

                Коментар


                • Здравейте!
                  Имаме един служебен севернокорейски струг, който искам да го използвам за резби и търся малко помощ за настройките.
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1610021919179.jpg Прегледи:0 Размер:904.0 КБ ID:6692695
                  Резби не съм правил от преди 18 години когато бях в техникума. Трябва ми за М16х1,5.
                  Може ли изобщо да се прави резба на този струг?
                  Благодаря !
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от vandu; 07-01-21, 13:45.

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Може всички резби . Ортака работи на такъв повече от 20 години . Доста по сложен е за настройка от българските .

                • То си е написано, че може.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210107_150220.png
Прегледи:576
Размер:1.12 МБ
ID:6692700
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • Отбелязъл си за модулна резба. Метричната е вляво.
                    Друга подробност е да си нареди лирата като за метрична. Има схема на табелата.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • Блейошка работа. Благодаря за поправката.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Отбелязъл си за модулна резба. Метричната е вляво.
                        Друга подробност е да си нареди лирата като за метрична. Има схема на табелата.
                        На това ли се казва лира:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1610047259319.jpg
Прегледи:528
Размер:243.0 КБ
ID:6692836

                        Днес я гледах, най-долното колело е 113, ама останалите две са различни от тези на горната снимка
                        Прикачени файлове

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X