Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Миналата седмица ходихме с кутрето и до Скакля под Заселе, за пръв път се качих до карстовите извори и понеже точно беше спряло да вали пътеката беше пълна с Дъждовници, направо ме беше страх да не настъпя някой - снимах 3 с телефона и като се върнах реших да спретна едно кратко филмче от изворите и Дъждовниците


    Коментар


    • Беглик Таш - много интересно място, в прекрасен район. Май напоследък всяка зима идвам поне по веднъж. Този път и децата го видяха но ще се идва отново, защото наоколо има много неизследвани чудеса


      Коментар


      • Плажа Перла си е красив, но за децата стана още по-интересен когато открихме дребни рачета да се разхождат по пясъка


        Коментар


        • Между Реселец и Камено Поле лежи един от най-интересните разломи у нас - цепнатина в земята изпълнена с причудливи скални образувания, едно от най-впечатляващите е Тектонският Грабен Калето, ходил съм поне десет пъти и все го гледах от далеч, но вчера реших, че е време да отидем с децата и най-накрая да влезем сред разцепените скали и да ги видим от близо. Е много от давна е трябвало да направя това, защото от близо е много по впечатляващо, особено да минеш през тясната цепка с надвиснали 20-30 метра над теб скали. При това въпреки, че на полянката беше пълно с народ (толкова хора не бях виждал!) Горе, сред скалите срещнахме само две групи. По натам ще пусна и малко кадри с телефона, защото отдолу някой места изглеждат много по-впечатляващи, а филмчето стана дълго и реших да не ги вкарвам тук, че щеше да стане прекалено


          Коментар


          • gabocvet
            gabocvet коментира
            Редактиране на коментар
            Вчера е имало въстановки и още някакви мероприятия по случай 3 март и за това и такива навалици.

          • uniqaudio
            uniqaudio коментира
            Редактиране на коментар
            Всъщност целият район там е много интересен. Някъде беше споменал, че ползваш твоя карта. Коя е тя? Ние ползваме любимата ми уикимапия, където могат да се търсят обекти по категории. Пещери, водопади, манастири, скални образувания и т.н. Там районът изглежда така:

            http://wikimapia.org/#lang=en&lat=43...23.959293&z=13

          • alex_markov
            alex_markov коментира
            Редактиране на коментар
            https://www.alexmarkov.eu/

        • Много пъти съм ходил до Беглик Таш, от там и до устието на Ропотамо, но за пръв път миналият месец решихме да се разходим до Маслен нос, за съжаление не стигнахме (пък и е забранена зона за летене ) та от средата на пътечката направих едно кръгче за овации


          Коментар


          • Най-лудият ми полет до сега! Липница - селото с три табелки за начало през 2-3 километра район изпълнен с чудеса! Бях ходил миналара година и останах очарован макар и да зърнах само малка част от забележителностите. И сега потеглих с голямата кошница и като пуснах дрона да разгледа от Меча поляна, с един полет покрих повечето обекти (за които знаех ). То не беше загуба на сигнал и автоматично прибиране през пилони и дървета, то не беше мои глупости... Но пък толкова много неща видях, а и всичко завърши добре накрая - още не мога да повярвам
            Надписал съм обектите - Меча поляна, пещерите Проходна, Очите и Водната пещ, Крепостта... Снимах още скални арки, Проходна и едно микро водопадче до което имаше пътечка с табела, но за тях по-късно
            За питащите има карта в описанието както винаги




            Коментар


            • Децата огладняха и влезнахме в Китен да потърсим нещо за хапване (не намерихме нищо отворено ) и изведнъж реших да си припомня детството и да им покажа северният плаж - Атлиман и кея на носа - тъжна гледка, презастроено, че чак и на пясъка, кея го нямаше вече, че и до мястото на дивият на времето нос, не можеше да се стигне от огради. Но пък имаше нови неща, че чак и статуя


              Коментар


              • Много рядко пускам дрона близо до населени места, но зимният Созопол ме изкуши за втори път - лятна красота, но без тълпите, синьо море като езеро и много старини, е някой доста ръждясали като останките на този кей, но и той допринася за чара на мястото​. Един от най-красивите ми полети от февруарскито ни посещение на морето, пък днес трябва да видя как е през март


                Коментар


                • Често ходя до Скакля под Заселе, едно, че ми е сравнително близо и второ е един от най-величествените водопади у нас макар и не от най-пълноводните. Снимал съм го в май всички сезони, но баш в началото на пролетта не го бях хващал до сега не, че липсата на цвят и мърлявият сняг са нещо страхотно, Но общата картина отново е Прекрасна, поне в моите очи де


                  Коментар


                  • Ритлите до Лютиброд са наистина уникални скали, а и влака минава през тях, има и стара църква, че и детска площадка, хич да не споменавам прекрасния Искър какво още му трябва на човек за едно кратко забавление


                    Коментар


                    • Днешният изгрев, пуснете си звука, чайките/гларусите озвучават подобаващо картината


                      Коментар


                      • Преди много години познат от мрежата (срамота никога не сме се виждали ) ми препоръча района на Кунино, открих черно пътче което води до Карлуково и минава между Искъра и една стена от приказни скали с разнообразни форми. Но най-впечатляващата част е тази, всеки път като минавам от там пускам дрона и снимам колкото мога и все виждам още нещо, все има нови красоти и предизвикателства, като най-голямото за мен беше да мина през отвора в тавана на пещерата. Но все не намирах подходящо място за старт и кураж. Така и не успях да стигна до арката и пещерата на крак, та този път раших да се пробвам отгоре, тръните са доста неприятни, та чак носих кутрето, Но най-накрая Успех което не значи, че няма пак да ходя де


                        Коментар


                        • Преди известно време пристигнах в района на долмена Плочата по залез и понеже слънцето се скри на средата на изкачването, не стигнах до него. Естествено отидохме с един приятел отново и двата километра разходка, едно, че бяха приятни, но и ни разкриха много интересно място и прекрасни гледки, заслужава си почти двестата километра от София


                          Коментар


                          • Вчера фейса ме подсети, че точно преди 3 години с децата попаднахме в много интересно време на прохода Кашана (Златица - Етрополе затворен от 30 години ) и реших да споделя филмчето от този прекрасен за мен полет, НО се оказа, че тогавашната ми визия за редактиране Не съвпада със сегашният ми Светоглед Та преправих филмчето през нощта и сега го споделям - 10 минути гледки с релаксираща музика - Само за Спокойни хора Не се напъвайте ако не сте от тях, просто това не е за вас


                            Коментар


                            • Яз. Дондуково, изненадващо красиво място за което не бях и чувал до преди месец


                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X