Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Днес специална екстра - първото падане на дрончето (Spoiler Alert - Нищо му няма ). Изоставената резиденция в Банкя - загуби сигнал, върнах го, но преди да излезе на открито реши, че сама ще се оправя и включи автоматичното връщане и тръгна нагоре свалих очилата и тръгнах да си я прибирам - каква беше изненадата ми като минах през сградата и чух Епичната борба на Авата-та с тавана - Газ до Дупка ма не мърда пущината . Видях, че вече имам връзка, но докато сложа очилата и милото падна по гръб. Реших, че няма смисъл да ходя до него, а ще изпробвам в реалният живот функцията да се обърне сама - Костенурка - Справи се с чест и излетяхме за да си довършим полета без повече перипетии - та и хубаво филмче се получи (без самото падане и обръщането защото си гаси записа при спиране на моторите )!
    Всичко е Добре Когато Завършва Добре - Авата-та е без драскотина и си лети и снима, надявам се още Дъъъъъъълго време



    Коментар


    • Преди няколко дни ме хвана срам, че колелото не го бях пипал два месеца поне. И изоставих кучето за малко за да се разходя до Златните Мостове, пък заскрежената каменна река чак ме накара и дрона да пусна, хем съм я снимал много пъти хем пак си ми харесва



      Коментар


      • Скалите Сватбата, много интересни, но в същото време все не попадам на време, този път имаше слънце но вятъра пак беше много силен и турболентен и мъника подскачаше като орехова черупка във водовъртеж, но стабилизацията върши чудеса


        Коментар


        • Тръгнах към Търново да търся един водопад и изведнъж по средата на пътя плановете се промениха и се оказах между другите посетени места на връх Васильов, каква беше изненадата ми като видях белите шапки на Стара планина, та се загледах по-внимателно и се оказа, че освен на Ботев сняг няма, но от юг облаците напират и преливат през билото... Точно след три минути вече карах към Беклемето за да се порадвам на тази красота, в ниското температурата беше по Януарски 12С , но горе беше много интересно - силен (сравнително) ветрец от юг прехвърляше от време на време облачното море към чистият север - приказка, всъщност вижте сами последните метри с колата


          Коментар


          • Кървавото кл​аденче - лобното място на Бенковски, над Рибарица. Интересно, че не бях ходил до сега, но по-добре късно от колкото никога


            Коментар


            • Привет, колега, извинявай за спама, не знам дали се ровиш по някакви дроновски форуми ама имам едно питане. Това лято пуснах надуваемата яхтичка в залива на Арапя в едно доста силно време (вятър, вълни, абе как си трябва) и беше много екстремно. В тоя момент над мене се появи едно дронче и ме снимаше. Сещам се през месец, два и гугълвам, тоя дето е снимал дали не го е качил в нета клипчето и удрям на камък. Дали не ти е попадало такова клипче пред погледа? Щеше ми се да го видя, щото времето беше наистина сериозно, от брега се е виждал само върха на мачтата, като паднем между вълните, а вятъра сериозен, абе яката работа. Още един път сори, че спамя темата.
              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

              Коментар


              • Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                Привет, колега, извинявай за спама, не знам дали се ровиш по някакви дроновски форуми ама имам едно питане. Това лято пуснах надуваемата яхтичка в залива на Арапя в едно доста силно време (вятър, вълни, абе как си трябва) и беше много екстремно. В тоя момент над мене се появи едно дронче и ме снимаше. Сещам се през месец, два и гугълвам, тоя дето е снимал дали не го е качил в нета клипчето и удрям на камък. Дали не ти е попадало такова клипче пред погледа? Щеше ми се да го видя, щото времето беше наистина сериозно, от брега се е виждал само върха на мачтата, като паднем между вълните, а вятъра сериозен, абе яката работа. Още един път сори, че спамя темата.
                За съжаление не ми е попадало пред очите, но те повечето колеги снимат снимки и са в инстаграм, а аз там не влизам, пък и аз като чукчата - снимам, но не гледам
                Успех!
                Последно редактирано от alex_markov; 12-01-23, 03:55.

                Коментар


                • Вчера реших да видя пресният сняг на Витоша, отидох до Дендрариума и полетях но ми се прииска да видя и слънчице та продължих нагоре, пътя беше интересен, разминавах се с Ратрак но като стигнах на х. Звездица бях омагьосан. Валеше сняг а облаците бяха около и под мен, ходи Разбери, но гледката си заслужаваше и още как


                  Коментар


                  • Миналата седмица без да съм го планирал се озовах на Беклемето в много интересно време - на юг от Стара планина беше море от облаци, севера беше чист, а сравнително силният южняк успяваше на моменти да прехвърли реки от облаци и през билото. В първият момент вятъра ме стресна и извадих телефона - та нищо, че после и дрона литна - това филмче си заслужава да се види



                    Коментар


                    • Момина Кула, крепостта отбранявала Никополис ад Нестум е точно до пътя за Гоце Делчев. Но все бързам и не се качвам до горе а със сигурност си заслужава, нищо и дрона се справя поне до някъде


                      Коментар


                      • Както си карах между Рибарица и Троян, изведнъж ми се прииска пак да отида до х. Васильов и веднага завих по черният път който е доста пооправен в сравнение с предишното ми ходене. Имах колебания дали си заслужава друсането, но гледките бързо ги разсеяха


                        Коментар


                        • Почти не помня да съм ходил до Беклемето и да не ми се е напълвала душичката с гледки, а съм ходил мноооого пъти. И този път не беше изключение. Естествено и дежурният вятър подмяраше дрончето като детско хвърчило, но то макар и мъничко се справи с чест и засне приказната красота на прииждащите облаци от юг, преливащи през билото на Балкана.



                          Коментар


                          • Детското влакче под Младежкият хълм в Пловдив. Оказа се, че доста слабо познавам града, нищо че съм служил наблизо. И реших да наваксам макар и малко. За съжаление не попаднах докато се движи композицията, а и мъдреците от DJI за втори път се опитаха да ми потрошат дрона, този път решиха, че близката зона започва под влакчето и за да не стана сакън нарушител просто избутаха Аватата в бетонната колона, спасих я, но ми мина мерака и самото влакче го доснимах с телефона



                            Коментар


                            • Пресният сняг на Витоша ме измъкна от Софийската мъгла и на х. Звездица облаците слезнаха най-накрая под мен - Красотата беше зашеметяваща а от някъде валеше и снежец видимо то синьото небе
                              Това е второто филмче от един и същи полет - тази година използвах GyroFlow - технология при която дрона Не стабилизира картината, а записва данните са движението си във филма и после можеш да си го стабилизираш колкото искаш на компютъра - резултатите бяха страхотни, НО времето за обработка на клиповете в края на деня се увеличи 3-4 ПЪТИ! Та тук на средата на полета (предишното клипче!) прибрах дрона до мен спрях записа и преминах на по-широка, вътрешно стабилизирана визия, резултата не е чак толкова добър, но става та ще съм благодарен ако си дадете мнението кое от двете ви харесва повече




                              За готовите да си дадат мнението - Кое е по-доброто прилагам и предишното клипче

                              Коментар


                              • Най-накрая не видях едно клонче и свалих Аватата в движение, а целия полет беше тестов, да пробвам след ъпдейт на фърмуеъра как са нещата. За щастие пак се разминах макар и след излитането да се държа странно докато не го прибрах и не махнах листата които носеше и му пречеха . Та както се казва всичко е добре като завършва добре! Не съм истински фпв-ист аз да го блъскам по няколки пъти на ден и да смятам, че е нормално, все още си го пазя като Мавик А и красиво филмче стана




                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X