Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Един ден прибирайки се към София, реших да се поглезя и да хапна в Хисаря - ресторант Чинара, чудесно място. Речено сторено (и кучето хапна) и на излизане видях, че залеза е в разгара си и поспрях за един кратък полет около западната стена - окъпана в светлина на ниското слънце, кефа беше голям дано и на вас ви хареса


    Коментар


    • Във февруарските жеги реших да посетя Чипровският водопад. Каква беше изненадата ми когато пътя нагоре беше плътно покрит с лед и се наложи да оставя килата доста надолу, че и едва ходех прав на места, а нагоре стана още по-интересно с много сняг (аз съм си с маратонките както винаги ), много паднали дървета и почти никой не беше минавал, та на места търсех пътеката носейки кутрето Но пък като стигнах се почувствах много приятно, супер водопад, макар и вода да се виждаше само през леда - заслужаваше си тази уникална разходка



      Коментар


      • Потопената църква в яз. Огоста, често ходя да я снимам. И всеки път ми харесва, но този път първо стигнах до нея, а и бях с верният инструмент , че иначе все от далеч я хващах

        Коментар


        • Кастра ад Монтенезиум - Монтана

          Коментар


          • Миналата година нещо ме беше прихванало с тези водопади. И тази година специално гкедах да снимам други красоти, но в един момент осъзнах, че пак съм попадал и на прекрасни водопади, та седнах, напънах се и направих осмата версия на филмчето за водопадите - 2 часа и 23 минути падаща вода в различни количества, под различен ъгъл, по различен терен, че и в различни агрегатни състояния ... Сега видях, че съм пропуснал да ооравя заглавието във филма, за съжаление грешка която ще трябва да оправям в 9-тата версия, защото отстраняването и изисква часове работа на компютъра и дни на тубата та кВот ТакОа За удобство има индекс в описанието, както и на прогрес бара за да отидете където ви интересува, а за местата посетете alexmarkov.eu



            Коментар


            • Alexr
              Alexr коментира
              Редактиране на коментар
              Тия си ги разбивам на серийски - гледам един два водопада, върша си другата работа. Като дойде пауза за почивка пак гледам един два водопада. Иначе не става - два часа и половина на куп ми е много.

          • Шофьорският плаж един от най-красивите плажове, ивица пясък между морето и езерото Алепу, дом на много птици, този път имаше много лебеди. Е и миди за децата


            Коментар


            • На картата има отбелязани два Чипровски водопада, та реших да снимам и малкото падче, още повече, че беше по осветено и полета се получи красив


              Коментар


              • Навсякъде из квартала огньове и празнуващи хора


                Коментар


                • Кръста над Чипровци


                  Коментар


                  • Преди две седмици имах работа на територията на института Пушкаров - останаха ми 5 свободни минути и не се удържах да пусна дрона в тази пост апокалиптична картинка за съжаление доста подухваше иначе щях да разгледам по обстойно



                    Коментар


                    • Като дете всеки септември нашите ме водеха на Китен. Част от задължителната програма беше посещение на езерото с лилиите в Аркутино. Та и аз сега решиих да заведа децата да го видят, е лилии нямаше през февруари, а и леките облаци убиваха цветовете, но пак беше приятно, както и цялото пътешествие какво ли ще си спомнят след 30-40 години


                      Коментар


                      • Миналата седмица пропуснах всички хубави дни и най-накрая като ми се отвори възможност времето беше много кофти, но вече не се издържаше и реших все пак да се разходя да видя нещо ново. На картата намерих останките на манастир над Своге и реших да хвърля един поглед - покарах по черен кален път и стигнах до място за пикници в гората, по-късно намерих и парчето стена което беше останало от манастира... но все пак ново и неизследвано място



                        Коментар


                        • Плажа на Аркутино, Ропотамо в далечината и най голямата пясъчна дюна у нас


                          Коментар


                          • Преди години попаднах на разпадащите се сгради и църква в Черепиш и някой ми каза, че това е било семинарията по време на соц-а когато софииската семинария беше двореца на пионерите
                            И сега като минах от там не можах да се сдържа да не пусна бръмбара Интересно, че поне църквата, която е много красива, са започнали да пооправят, поне покрива, че другите сгради според мен са тотална щета.
                            А и хванах влака да минава, малко късно го видях, но по-добре късно от колкото Никога



                            Коментар


                            • Alexr
                              Alexr коментира
                              Редактиране на коментар
                              За мен изоставянето на тези сгради е престъпно. Църквата ни не е чак толкова бедна, че да не може да си поне да спаси от пълен разпад тези нелошо сгради. Просто поповете ни си скубаха брадите в борба за свещоливницата, щото там кяра е директен.

                          • Част от детските ми спимени е ежегодната разходка с лодка по река Ропотама и взирането да зърна Лъвската глава, тази интересна скала. Минаха много години и понеже аз не ходя през сезона до морето, возенето с лодка отпадна като атракция, но пък открих малко кейче на реката където мога да спра и да пусна дрона А този път децата откриха и нещо много интересно за мен - медузи в сладката вода на повече от километър от морето срещу течението, нямаше да повярвам ако не ги видях сам



                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X