Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Товa не е по темaтa,но е фaкт!Гипсирa се щото е нa учение,не нa бойнa мисия,при тaкaвa ще е с включенa рaдиоелектоннa зaщитa,кaкто и нa всички от ескaдрaтa,зaщото при мисия нямa дa е сaм и въпросният фърчоплaн с лудия летец дето прaви демонстрaции нa корaби в учение щеше дa е ошaшaвен.Приложенaтa системa е кaмикaдзе смущaвa,но и излъчвaщия е слепец,нямa и голям периметър нa действие."Прaулърите"сa мaсови,нaй-стaри и достa по-ефективни,при бойни действия минaвaт винaги зa подсигурявaне и никaквa изненaдa не би имaло.
    Последно редактирано от faster; 30-09-14, 20:14.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      За тая работа си има смазки и покрития . Отгоре на така е даже и по зле смазка ; прах и кал колкото искаш . Едва ли тези картечници се експлоатират по цял свят във всякакви климатични условия повече от 50 години . А и на руските кораби от черноморския флот едва ли са с Браунинг .
      Ще ми се да пратя някоИ от тук пишещите да попрочетат малко широкодостъпна литература по металознание. Това най-вече за оръжията използвани по суша и на вода. Солена. Разлика в материала за изработката им няма. Никой не прави цеви от НЖ, полимер или цветни метали. Дори и китайците не ги правят от ЦАМ, макар че вероятно им се иска.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Може ли колегата Стоян ,да ми обясни с какво например М-2 на Броунинг,превъзхожда 4 пъти ДШК-то,щото е почти 4и нещо по-скъпа.И не прочетени теми от компа,а поне нещо малко от собствен опит.
        Така, от собствен опит не съм стрелял с нито една от двете, не се очертава и да стрелям(щеше да ми е интересно ама няма да стане).Туй по опита.Не съм казвал кое, как и защо превъзхожда друго.Казвам ти как е било и защо не са взели оригиналното въоръжение.То и Glock или Walther са 5 пъти по-скъпи от Макаров, но по си ми харесват.Ама там вече аз нямам едни хиляда кинта да си взема нещо такова.
        Апропо за ПК-то, имаше и варианти да се слагат и такива.Като са давали някакъв филм за германските кораби там си караха с техните МГ те са си 7,62 кво пък.
        Казвате танка друсал и т.н. демек с нищо повече някакъв си кораб не го превъзхожда в графа друсане. Пичове, в дълбока грешка сте. Странно защо ли се сещам за точно пехотинци че и за танкисти които нямаха търпение да слязат на сушата.Едни колеги при кошмарно време разказваха как единия от танкистите искал да пали танка и да заминава ....... къде .... кой знае......
        Относно гламавия руснак, в мирно време да се навира, кой му пречи.Във военно време няма да си и помисли да влезе в обхвата на ЗРК, гламав, гламав ама чак пък толкоз...

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
          Казвате танка друсал и т.н. демек с нищо повече някакъв си кораб не го превъзхожда в графа друсане. Пичове, в дълбока грешка сте. Странно защо ли се сещам за точно пехотинци че и за танкисти които нямаха търпение да слязат на сушата.Едни колеги при кошмарно време разказваха как единия от танкистите искал да пали танка и да заминава ....... къде .... кой знае......
          В темата за танковете, танковете друсат повече от корабите при 5-6 бала качка Аз затова и не репликирам.

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Отгоре върху танка е страшно . На времето са се връзвали с коланите за скобите и каквото намерят щото оня долу на патериците дава всичката газ която може . В бой те спасява не бронята а бързината и маневреността . Ето я системата за подаване на патрони на ДШКМ http://vbox7.com/play:504405568a . Стандартно патронната лента е в кутия както и при Браунинг така че вариант затвора да хване нещо както и да го клатиш няма . https://www.youtube.com/watch?v=WEeXdN3cm5I От осмата до деветата минута
            Последно редактирано от sek.1; 01-10-14, 05:58.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • Re: От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
              В темата за танковете, танковете друсат повече от корабите при 5-6 бала качка Аз затова и не репликирам.
              Явно не си ме разбрал, съвсем не твърдя, че кораба не се клати или че танка се клати повече, това което си написал е глупост - на картечницата не и дреме от клатенето.

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                Така, от собствен опит не съм стрелял с нито една от двете, не се очертава и да стрелям(щеше да ми е интересно ама няма да стане).Туй по опита.Не съм казвал кое, как и защо превъзхожда друго.Казвам ти как е било и защо не са взели оригиналното въоръжение.То и Glock или Walther са 5 пъти по-скъпи от Макаров, но по си ми харесват.Ама там вече аз нямам едни хиляда кинта да си взема нещо такова.
                Апропо за ПК-то, имаше и варианти да се слагат и такива.Като са давали някакъв филм за германските кораби там си караха с техните МГ те са си 7,62 кво пък.
                Казвате танка друсал и т.н. демек с нищо повече някакъв си кораб не го превъзхожда в графа друсане. Пичове, в дълбока грешка сте. Странно защо ли се сещам за точно пехотинци че и за танкисти които нямаха търпение да слязат на сушата.Едни колеги при кошмарно време разказваха как единия от танкистите искал да пали танка и да заминава ....... къде .... кой знае......
                Относно гламавия руснак, в мирно време да се навира, кой му пречи.Във военно време няма да си и помисли да влезе в обхвата на ЗРК, гламав, гламав ама чак пък толкоз...
                Брат,МГ-то е 7.92 кал,а Браунинга е по-стара като концепция от ДКШ-то.Но пък наистина Браунинг е бил гений,сред консрукторите.А незнам дали един Браунинф ХП-35 ,не е по-добър от Глог.

                Коментар


                • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Отгоре върху танка е страшно.
                  Не съм се возил за жалост, но мога да си представя - сигурно прилича на усещането, както когато си подкарам Самурая на пълна газ из полските чукари без път - като влакче на ужасите


                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  Явно не си ме разбрал, съвсем не твърдя, че кораба не се клати или че танка се клати повече, това което си написал е глупост - на картечницата не и дреме от клатенето.
                  Съвсем не смятам, че е глупост, но всеки си има право на собствено мнение.
                  И тъй като спора за клатенето отива към "Яйцето или кокошката е първо...", аз предлагам да го прекратим до тук.

                  Има обаче нещо което не знам, тъй като слабо съм се интересувал от по-леките стрелкови оръжия.
                  ДШК (до колкото може да се нарече леко оръжие), до колко е издръжливо на корозия ? В случая, поставена на кораб, при плаване от три дни в много лошо време, при неколкократно обливане на минута, може да се окаже грубо сметнато, че е прекарала 8-10 часа напълно потопена в морска вода. Надали конструкторите са го отчитали този начин на употреба. Защото по корабите всичко е или здраво грундирано и боядисано, или е от неръждясващи материали. За всичко което ръждясва борбата е голяма и постоянна - много дразнеща дейност.
                  Какви са ви мненията ?

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    Брат,МГ-то е 7.92 кал,а Браунинга е по-стара като концепция от ДКШ-то.Но пък наистина Браунинг е бил гений,сред консрукторите.А незнам дали един Браунинф ХП-35 ,не е по-добър от Глог.
                    По-добър е!
                    Ма на вкус и цвет....
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                      Не съм се возил за жалост, но мога да си представя - сигурно прилича на усещането, както когато си подкарам Самурая на пълна газ из полските чукари без път - като влакче на ужасите
                      Направо си уцелил усещането.С допълнението,че всеки завой се взема с "дрифт".Това за 34-ката.
                      За 72-ката.Там по-скоро е "Тойота" със скъпо окачване,което я държи "залепена" за пътя.И як "дрифт"
                      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                      Пламен Златарев 0888 66 03 18

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        За 8-10 часа нищо му няма
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:169.jpg
Прегледи:2
Размер:189.0 КБ
ID:5613644

                          Значи и ние имаме с такъв тип защита. Щора ли е, арена ли е, какво е това пред което е детето с жълтото яке?
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Щора, за съжаление само това имаме. А то в никакъв случай не е достатъчно - демек нямаме нищо.

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Нашите Т55 ги бяха модернизирали като този на клипа , но помна , че челната броня беше на на отделни секции , и на всяка имаше тапа , с нещо бяха напълнени. На стрелбите нямаха пропуск , всичко беше в мишените , но мишените не бяха насред полето повдигнати да се виждат , а бяха в гората , и се вдигаха само за определено време.

                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                Брат,МГ-то е 7.92 кал,а Браунинга е по-стара като концепция от ДКШ-то.Но пък наистина Браунинг е бил гений,сред консрукторите.А незнам дали един Браунинф ХП-35 ,не е по-добър от Глог.
                                Прав си че има МГ 7,92, обаче на съвременния германски флот има уж подобрена версия на МГ-42, викат си и МГ-3 е тя си е баш 7,62 НАТО, на танковете са им същите.Няма как Бундесвера да я кара на муниции от времето на Втората световна.А вече има и някакво ново МГ-5.
                                http://www.heckler-koch.com/en/produ.../overview.html
                                За Браунинг няма за какво да си говорим, човека се е доказал. По отношение на пистолетите аз съм за малко по-малък, туй чудо(ХП-35) си е големичко , но за времето си е било май върха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X