Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    ... При изпитване на немската армия един Т-72 успява да развие скорост от 110 km/h по магистрален път. ...
    Извинявай, ама темата е за танкове, а не за магистрални бегачки! Освен това, в контекста на дискусията, по-важна е не скоростта, с която се движи целта, а ъгловата скорост.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
      Танк (независимо руски, френски или конгуански) ще вдигне 110 км/ч само ако падне от моста на Витиня.
      По време на окупацията на Чехия 1968 г. на бас един Т-34 със свален ограничител на оборотите е надбягал чех с Волга М-21. Не съм бил там, но съм го чул от човек който е бил в българския контингент там.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

        Аз казармени лакърдии на всякакви теми, съм се наслушал доволно. Чак понякога да се чудя дали на очите си да вярвам или на това което ми "разтягат" .

        Не ми се рови да търся ръководството за експлоатация на танк "Урал", но по спомен там е записано - максимална скорост по шосе: 55-60 км/ч ! Като под "шосе" се подразбира фронтово такова, с трошено-каменна настилка. На асфалт или пък особено на паваж (както правилно е отбелязано по-горе) управление на верижна машина с такава скорост е меко казано виртуозност.
        По спомен, най-бързият съвременен танк е AMX Leclerc със максимална скорост 72-80 км/ч. Дават 70км и за Лео2 и Абрамс М1А2.
        Чисто логически - кой производител ще скрие възможния максимум по някой показател, разкриващ качествата на изделието му? Погледнато рекламно, пропагандно, чисто "хвалбарски" ако щете....- ами няма! Няма и да има такъв.

        От практическа гледна точка.... не са един и двама хората тук, които не само са виждали Т72 на портрет, ами са и карали доволно такъв.
        Аз поне от моя скромен опит отново заявявам - Т72 е невъзможно да достигне на собствен ход 110 км/ч скорост, ако ще "ограничители" да са му махнати, "гумени" вериги на пембяни точки да са му сложени...

        П.П: ''Най-вървящата" машина в БА (в която съм бил) е "Гвоздиката". Вдигна около 80-85 км/ч по абсолютно равен землен път. Усещането е ....ъъъ - страшно.

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          По време на окупацията на Чехия 1968 г. на бас един Т-34 със свален ограничител на оборотите е надбягал чех с Волга М-21. Не съм бил там, но съм го чул от човек който е бил в българския контингент там.
          Точно в Чехия и точно с българска 34-та е абсурд.Тогава нашите 34-ки правят 400/четиристотин/ километра преход на собствен ход за две денонощия.Криво ляво са били в движение,ама за надбягване- фантастика.Освен това 34-ката няма вариант да я караш на '"походно" -караш само с видимост през правоъгълен люк с размери 50/30 см и то само напред.Дори да приемем ,че след този изтощителен преход някоя останала със запазени напълно ходови качества абсурд е да вдигне повече от 50км/ч.Даже и те са много за да се управлява машината с такава ограничена видимост през тесния люк
          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
          Пламен Златарев 0888 66 03 18

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Ма чакай сега и ти - никъде не се казва колко е вдигала Волгата.

            Ако Волго е бил куц и на втора е вдигал 30....... що па не.И аз мога да бия Кличко..........на шах евентуално
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ...И аз мога да бия Кличко..........на шах евентуално
              Не се сили

              И за това е помислено


              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение

                П.П: ''Най-вървящата" машина в БА (в която съм бил) е "Гвоздиката". Вдигна около 80-85 км/ч по абсолютно равен землен път. Усещането е ....ъъъ - страшно.
                Редовно си ги вдигахме на изпитанията . Аз лично не смеех да засилвам толкова гвоздиката заради оръдието но с БМПто и МТ-ЛБто съм стигал около 90 . Имах колеги които казваха че и 100 са подминавали . Това естествено моментно щото ако задържиш тая скорост по дълго време ще почната да се саморазвиват болтовете а ако скъсам верига с тая скорост не могат да ме съберат после из машината за да ме сложат в ковчега .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Бре хорица, возили ли сте се в танк нямате си идея какво е с 50 км/ч през полето по равен път с това желязо МТЛБ съм карал веднъж - признавам си много върви 60 тина км може и да вдидне 72 ката, аз лично ме съм имал възможност да пробвам защото не е имало къде.

                  За БМП то си спомням, че колегите кемафи много ги ръчкаха и съответно много често БМП то хвърляше вериги /пада от ролките/ .

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Че е фолклор, фолклор е
                    Да не правим генерални изводи.
                    Само за протокола танка и бил руски, а пиян руснак, на бас....
                    По спомен максималната скорост на Волга М-21 беше 125 км/ч.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Извинявай, ама темата е за танкове, а не за магистрални бегачки! Освен това, в контекста на дискусията, по-важна е не скоростта, с която се движи целта, а ъгловата скорост.
                      Напълно си прав , но по-точно темата е руски танкове срещу западни танкове , а не TOW Missile срещу Т72 на "трупчета" със забрана да стреля и бяга. Така представения клип е манипулативен , още повече , че това е основният ни боен танк , и още дълго ще бъде такъв. Ако този дето стреля го поставят на една табуретка насред полето с празна тръба , и Т72 му пусне един снаряд , какво ли ще остане от него?
                      А по темата , ако нашите танкове са модернизирани и с обучени екипажи , заели позиции на наша територия , то гръцките /западни/танкове няма да имат никакъв шанс да пробият отбраната. За турското направление не съм запознат , но мисля , че и там няма да им се дадеме.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Редовно си ги вдигахме на изпитанията . Аз лично не смеех да засилвам толкова гвоздиката заради оръдието но с БМПто и МТ-ЛБто съм стигал около 90 . Имах колеги които казваха че и 100 са подминавали . Това естествено моментно щото ако задържиш тая скорост по дълго време ще почната да се саморазвиват болтовете а ако скъсам верига с тая скорост не могат да ме съберат после из машината за да ме сложат в ковчега .
                        Потвърждавам първите две изречения.
                        Последното изречение коментирам така:
                        През лятото на 1983 година на ТУП Сливница присъствах на 30 метра и участвах в следната случка.
                        Механик водач на БМП-1, много добър като водач, но главата по някога не го слушаше, изпъна машината на мах...
                        Видимо машината се движеше със скорост от горният порядък и кемафа след случката го потвърди.
                        Само че в момента в който машината се изравни с нас изпадна в едно резонансно вертикално лашкане и дясната верига не издържа. Скъса се и се изниза на пътя.
                        Учудващо за всички машината не се завъртя, а остана да се движи направо в направлението в което си вървеше. След 40...50 метра машината спря и кемафа с една верига успя да я върне назад до скъсаната верига, закачихме я на звездочката и т.н. Само със смяната на една осичка и 20...30 минути, машината беше в боя...

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                          А по темата , ако нашите танкове са модернизирани и с обучени екипажи , заели позиции на наша територия , то гръцките /западни/танкове няма да имат никакъв шанс да пробият отбраната. За турското направление не съм запознат , но мисля , че и там няма да им се дадеме.
                          Основание за твърдението е: по-добра подготовка на екипажите ни, особености на релефа ни, даващи тактически предимства, сериозни предимства на наличната руска техника над западната й аналози, предимства на планирането и отбранителната ни доктрина, фактът, че в определени моменти "...и господ е Българин", или всички заедно в някакви пропорции?

                          Коментар


                          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Особеностите на релефа и заетите огневи позиции. Освен това Т72 е по-добрият танк за водене на бойни действия при този релеф , по-лек , по-маневрен , по-нисък.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Турците можем да ги забавим около Стара Планина за максимум 2 дена и после още толкова на Дунава и то при положение че вземем да ги пръскаме с вода от реката, превъзхождат ни има няма десетина пъти в всяко едно отношение.Гърците добре че са гърци че иначе и те при моментното състояние биха ни насмели за 5 дена, само като погледнеш че в момента имат 300 Леопарда а ние сме с 160 Т-72 към момента май и ти става ясно къде сме,а за авиация сме като клубче на едновремешната ОСО в сравнение с тях.

                              Коментар


                              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                                От къде ги взе тия 160 Т-72?Ако помня правилно говореше се за 80 танка в армията при последните преброявания на налична техника.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X