Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
    Наборите ,служили след нас на чешките модификации са ми разказвали това за термитните шашки.На нашите уралки 1981-1983 нямаше такива чудесии.Димните гранати са безпредметни,72-ката има такава яка ТДА/термо димова апаратура/-впръскваше по 20литра на минута нафта в изпускателния колектор.Такъв дим правеше ,че не истина!
    Това за ЩОРА. ТДА то не може да реагира толкова бързо. Иначе шашките са различни видове.

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

        Новая броня для «Арматы»

        "В рамках создания перспективных боевых машин «Армата» ОАО «НИИ Стали» завершило разработку новейшей ультравысокопрочной листовой броневой стали. Ее применение позволит повысить броневые свойства более чем на 15%. При этом ее характеристики превосходят серийную отечественную сталь и мировые аналоги зарубежных сталелитейных заводов"

        http://sdelanounas.ru/blogs/53717/

        Назад в темата, един капацитет в металознанието твърдеше, че само проба е нужна и нищо секретно не остава от състава на коя да е броня. И почваш да я правиш на конвеер без проблеми ... не ми се рови назад, за да го цитирам.

        Аз лично мисля, че е логично, между химически анализ и създаване на технология за производство на стомана да има голяма разлика и доста купища милиони, доста мозъци, както и късмет, но не споря - леарските истории не са ми интересни и не разбирам от производство на стомани...
        Че сега руснаците са направили някакво откритие в производството на стомана и значи всички ще го копират. Демек ни очаква "революция" в глобален мащаб, нали така ?

        Защо обаче руснаците са толкова наивни, за да пишат, че ще превъзхождат запада, нали веднага щели да им го изкопират ?
        Последно редактирано от nitro; 14-10-14, 14:54.

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          В случая откритие едва ли е точната дума. По-скоро развитие, подобрение, доразвиване.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Първоначално публикуван от nitro
            Назад в темата, един капацитет в металознанието твърдеше, че само проба е нужна и нищо секретно не остава от състава на коя да е броня. И почваш да я правиш на конвеер без проблеми ... не ми се рови назад, за да го цитирам.

            Аз лично мисля, че е логично, между химически анализ и създаване на технология за производство на стомана да има голяма разлика и доста купища милиони, доста мозъци, както и късмет, но не споря - леарските истории не са ми интересни и не разбирам от производство на стомани...
            За това си напълно прав, но изпускаш още нещо, че няма кой да им даде и технологията за рязането, механичната обработка и заваряването.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
              Новая броня для «Арматы»

              "В рамках создания перспективных боевых машин «Армата» ОАО «НИИ Стали» завершило разработку новейшей ультравысокопрочной листовой броневой стали. Ее применение позволит повысить броневые свойства более чем на 15%. При этом ее характеристики превосходят серийную отечественную сталь и мировые аналоги зарубежных сталелитейных заводов"

              http://sdelanounas.ru/blogs/53717/

              Назад в темата, един капацитет в металознанието твърдеше, че само проба е нужна и нищо секретно не остава от състава на коя да е броня. И почваш да я правиш на конвеер без проблеми ... не ми се рови назад, за да го цитирам.

              Аз лично мисля, че е логично, между химически анализ и създаване на технология за производство на стомана да има голяма разлика и доста купища милиони, доста мозъци, както и късмет, но не споря - леарските истории не са ми интересни и не разбирам от производство на стомани...
              Че сега руснаците са направили някакво откритие в производството на стомана и значи всички ще го копират. Демек ни очаква "революция" в глобален мащаб, нали така ?

              Защо обаче руснаците са толкова наивни, за да пишат, че ще превъзхождат запада, нали веднага щели да им го изкопират ?
              Понеже тези камъни са в моята градина, "капацитета" съм аз, ще си ги събирам за зид но на толкова бос лаик като теб на тема оръжие, да не говорим за метали, с които е неразривно свързано, явно трябва да ти се обяснява бавно, което не значи че нещо ще разбереш. В ИМТМ стуктурата на сплав, а стоманата е точно това, колкото и сложна да е отнема макс седмица и това при условие че никой не си дава зор. В ЦКЛ в Кремиковци, само стомани без цветни сплави малко по-дълго. Технологията на стомани нито е космическа нито непозната на хората занимаващи се с това. Само за инфо- понеже сме скръндзи и не си защитихме патента за ЛПН ни гепиха и технологията и инструмента и екипировката и почнаха да бълват лети джанти за по-малко от 6 месеца такива гиганти в металургията като Турция и Гърция, и то при условие че в този момент технологията се явяваше уникална. Капиш? И става дума за миналия век а ако можеш замисли се от тогава до сега колко е дръпнало всичко напред.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Новая броня для «Арматы»

                "В рамках создания перспективных боевых машин «Армата» ОАО «НИИ Стали» завершило разработку новейшей ультравысокопрочной листовой броневой стали. Ее применение позволит повысить броневые свойства более чем на 15%. При этом ее характеристики превосходят серийную отечественную сталь и мировые аналоги зарубежных сталелитейных заводов"

                http://sdelanounas.ru/blogs/53717/

                Назад в темата, един капацитет в металознанието твърдеше, че само проба е нужна и нищо секретно не остава от състава на коя да е броня. И почваш да я правиш на конвеер без проблеми ... не ми се рови назад, за да го цитирам.

                Аз лично мисля, че е логично, между химически анализ и създаване на технология за производство на стомана да има голяма разлика и доста купища милиони, доста мозъци, както и късмет, но не споря - леарските истории не са ми интересни и не разбирам от производство на стомани...
                Че сега руснаците са направили някакво откритие в производството на стомана и значи всички ще го копират. Демек ни очаква "революция" в глобален мащаб, нали така ?

                Защо обаче руснаците са толкова наивни, за да пишат, че ще превъзхождат запада, нали веднага щели да им го изкопират ?
                Принципно да разбереш химическия състав на някаква стомана не е никакъв проблем ако имаш проба . Дори и в нашата бедна държавица все още има институт по металознание в който това хич няма да ги затрудни .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                  Понеже тези камъни са в моята градина, "капацитета" съм аз, ще си ги събирам за зид но на толкова бос лаик като теб на тема оръжие, да не говорим за метали, с които е неразривно свързано, явно трябва да ти се обяснява бавно, което не значи че нещо ще разбереш. В ИМТМ стуктурата на сплав, а стоманата е точно това, колкото и сложна да е отнема макс седмица и това при условие че никой не си дава зор. В ЦКЛ в Кремиковци, само стомани без цветни сплави малко по-дълго. Технологията на стомани нито е космическа нито непозната на хората занимаващи се с това. Само за инфо- понеже сме скръндзи и не си защитихме патента за ЛПН ни гепиха и технологията и инструмента и екипировката и почнаха да бълват лети джанти за по-малко от 6 месеца такива гиганти в металургията като Турция и Гърция, и то при условие че в този момент технологията се явяваше уникална. Капиш? И става дума за миналия век а ако можеш замисли се от тогава до сега колко е дръпнало всичко напред.
                  Да за теб беше репликата.
                  И няма нужда да говориш бавно, но на тема оръжие можеш да пробваш когато решиш, колко съм лаик като обем познания - почвай, без значение в коя сфера и в кой период на човешката история .... Или оръжията за теб са само бронирани и само наши ? И са само свързани с технологията на металолеенето ? Други параметри нямат ли ?

                  От друга страна, на мен едно не ми е ясно - по твоите думи, няма разлика между германска, английска, българска, руска, индийска, китайска.... стомана - само да си взел химически анализ и да си защитил патент ? И щом имаш химическият анализ, можеш след седмица да я произведеш ?
                  Не ти схващам логиката в момента.

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Под нивото ми е да споря с някой който заявявайки колко е морски и спец по оръжията, не знае как и какво се случва с тях на вода. Чети в уикито и си велик, там обемът е неизчерпаем. Оръжията за мен са от лък до БПЛА и без значение от коя точка на света. В конкретният случай обсъждаме брони и не можем да избягаме от технологията. Стоманата при зададени параметри е еднаква, независимо къде е произведена. При отклонения в състава е различна, виж в технологичната екипировка вече разликите са огромни. За пояснение- например правим база за стомани у нас от различна желязна руда, родна, руска, алжирска, индийска... а накрая това което излиза по зададен параметър е еднакво винаги. /Да ме извинят колегите металурзи че го обяснявам така лаишки../ ама явно се налага. Защита на патент тук няма отношение. Да, при работеща металургия не е никакъв проблем да я произведеш стига да разполагаш с необходимите суровини, нищо уникално няма. В конкретният случай който докопа руската броня вярвай ми че я е изкопирал за нула време ако реши че е по-добра от това с което той разполага и в тази област няма патенти, гепи кой от когото може.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Хънтер не се aби нa провокaции по-по-нaй,ентусиaсти всякaкви,a и лъкa е от знaчение ,aз със моя прекaрвaм стрелa през пaсaтовa врaтa/немскa тенекия/,тa всичко е относително,всеки може дa си пише ,но интернет четенето не е прaктикa и опит!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Под нивото ми е да споря с някой който заявявайки колко е морски и спец по оръжията, не знае как и какво се случва с тях на вода..
                        Брех... питах веднъж дали ДШК ръждясва лесно и казах, че не съм я виждал на живо, пък ти от мухата направи динозавър или стадо динозаври. Повтори го още няколко хиляди пъти - все ми е едно, щом толкова те радва. Това ли само можеш да кажеш ?
                        А на кой какво му е нивото се вижда в разговорите. Поканата за кое да е оръжие и епоха остава - само отвори тема по твой избор.

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          Брех... питах веднъж дали ДШК ръждясва лесно и казах, че не съм я виждал на живо, пък ти от мухата направи динозавър или стадо динозаври. Повтори го още няколко хиляди пъти - все ми е едно, щом толкова те радва. Това ли само можеш да кажеш ?
                          А на кой какво му е нивото се вижда в разговорите. Поканата за кое да е оръжие и епоха остава - само отвори тема по твой избор.
                          Какво значение има дали е ДШК, ПК, АК...? Някой да е направил цев или УСМ от цветен метал, НЖ или полимер? Представяш ли си някой кашик да зададе този въпрос тук?!? Или танкист да пита ръждясва ли трака и трябва ли да се чисти след рейд по калта? Това наистина си е за стадо динозаври. А кажи каква дискусия да провеждам с такъв изявен спец? Никаква. Ей ти го отговора. Имаш го и в поста над твоят.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                            В общи линии всеки си има собствен подход в танкостроенето и съответно бронирането на танковете . Това се обуславя от природно климатичните условия и вероятния противник срещу който ще трябва да воюват твоите танкове . Руснаците отдавна са стигнали до извода че чисто механичното трупане на сантиметри броня само увеличава теглото и не помага срещу съвременните ПТ средства . Освен това при техния климат и природа машина с тегло над 50 тона се превръща в трудно подвижна огнева точка за това каквото и да правят танковете им са под или около този тонаж . Дай боже никога да не видим пряк сблъсък между различните подходи в танкостроенето щото при предишния руската школа стигна до Берлин. Кражбите на технологии ги има от както съществува света като такъв и едва ли в близко бъдеще нещо в тази насока ще се промени . Тук причините са по скоро чисто финансови много по евтино е една технология да я откраднеш от колкото да я разработиш . Сега китайците са шампиони в тази област .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              . /Да ме извинят колегите металурзи че го обяснявам така лаишки../ ама явно се налага. .
                              Извинен си.
                              Малко да допълня. Конверторното производство на стомана е доста бърз процес. За това в Кремиковци имаше въздушна поща . Проба от стомана се поставяше в специални капсули и по тръбен път и сгъстен въздух се пращаше в лабораторията за анализ и данните се даваха по телефона за корекция.
                              Сега за военна стомана -някой виждал ли е , лист ламарина от ПГВ минала НТА как се чупи като стъкло след първа клетка в стан 1700 ПСВ.
                              Ако не сте разбрали съкращенията -нарочно ги написах защото има постове с много съкращения и трудно се четат.
                              ПП Военно производство съм работил по правило само нощна смяна в присъствие на съпровождащ офицер и без данни за хим. състав.

                              Коментар


                              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                                Това бяха типичните изкривявания на социализма . Състава на тези стомани е известен от едни 100 години и ги има във всеки учебник по химия на металите . Така в казармата съм се смял как секретната през 1988 година при нас схема на радиостанцията Р 140 я има в списание Юнньй техник брой от 1981 година .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X