Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Отговор по тази точка ще се очертава на 9 май следващата годинa.
    "Армата" нали ?
    така пишат и обещават по руските сайтове...
    Ако от ниво компютърна анимация и пластмасови мащабни модели, директно видим готов танк на парада, ще се изненадам приятно. Но честно казано не съм оптимист. Ще видим, 9 май не е далече.

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Честно, леко се уморих вече...Имам чувството че през седем-осем страници се повтаря едно и също...
      То темата си е за сравнение между машини, ама Даниел, мисля го каза ясно:Няма идеална машина.Всяка си има определени предимства, и определени недостатъци.Всяка е правена с определени изисквания и задачи, всяка е предвидена за определена военна стратегия.
      За мен първостепенен си остава екипажа.А оттам-качествата на отделната техника остават второстепенни.
      Гаджето и в порше ще е по-бавна от мен в тойотката...Толкоз за екипажа...
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
        "Армата" нали ?
        така пишат и обещават по руските сайтове...
        Ако от ниво компютърна анимация и пластмасови мащабни модели, директно видим готов танк на парада, ще се изненадам приятно. Но честно казано не съм оптимист. Ще видим, 9 май не е далече.
        Ти май си единствен човек, който видял компютърна анимация и пластмасови мащабни модели на Армата?

        Коментар


        • Re: От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
          Абсолютно Това е и моето виждане. Горе долу е резюме и на доста публикации по темата.
          Колега не се сърди ама ти си единствения човек на който не мога да разбера виждането, веднъж си така, другия път точно наопаки.

          И на мен малко ми писна да пиша едно и също, който има желание и възможност може да помисли над това което се пише.

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Така изглежда купол на 96-ца без тн "обвес":



            Коментар


            • От: Re: От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Колега не се сърди ама ти си единствения човек на който не мога да разбера виждането, веднъж си така, другия път точно наопаки.
              Защо да се сърдя, детската градина е другаде Аз просто се интересувам от материята и ако науча нещо ново и различно, то нормално да си променям и мнението.

              Виж, няма как да си танкист, металург, оръжеен конструктор, специалист по лазерни далекомери ... и т.н. наведнъж.
              Затова и по-горе предложих дискусия по темата за форми и технологии - всеки като каже нещо и картината се избистря.
              Така аз, а предполагам и други научават нещо ново.
              Лошото е, че някой потребители ( от тези дето разбират и знаят всичко) разводняват дискусията и пускат откровен спам, само защото им се струва, че някой не е на тяхното мнение. А ще е достатъчно да се аргументират в твърденията си, просто е. И дискусията без вкарване на филии и фобии ще е много интересна.
              Последно редактирано от derhunter; 18-09-14, 14:21.

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                Къде може да се намери нещо като сравнение на руски и западни образци снаряди?И което е някак по-обективно.По-точно за 125мм съветски/руски и 120мм западни(за британските нарезни снаряди честно нищо не съм докопвал).

                Коментар


                • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Аз не съм засичал актуални тестове и сравнения, иначе по отделно има доста обяснения.

                  Не знам, ама като гледам купола как го заваряват на малки плочици хич не ми се вижда надеждно. Според мен всяка заварка е проблем и това нещо без активна и динамична защита ми се струва доста слабичко.

                  Т90МС е с активна и с динамична защита - не съм сигурен какъв ефект биха имали срещу кумулативни бронебойни и подкалибрени снаряди, ако някой може да сподели ще съм благодарен.

                  Искам също и да допълня, че тайп 96 на биатлона е с 1500 hp двигател и пак не се справи със слабичките 780 hp 72ки и въпреки много добрата стрелба на китайците не успяха да заемат челна позиция.
                  Последно редактирано от Daniel; 19-09-14, 07:31.

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    КАЗ работи много добре срещу кумулативни снаряди. Срещу БОПС идея нямам, дали работи, но знаещи казват, че фитфи-фифти.

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Някои материали не могат да се леят и огъват , затова куполите са от прави елементи заварени помежу си. Руснаците доколкото знам си имат някаква секретна технология за отливане и закаляване на стоманата , а облата форма се е доказала като здрава на много места , включително и в природата , квадратна костенурка не съм виждал.
                      А някой знае ли какво стана с нашите Т55 , които бяха модернизирани в края на 80-те , с допълнителна броня , компютър , лазерен далекомер.... ?
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        КАЗ работи много добре срещу кумулативни снаряди. Срещу БОПС идея нямам, дали работи, но знаещи казват, че фитфи-фифти.
                        По принцип има ли някъде където да се казва срещу заплаха с каква(до каква) скорост може да действа?

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Намерих информацията, която мисля показва че няма шансове.Първо там си говорят, че целта е спирането на всякакъв тип кумулативни заряди(РПГ, артилерия и управляеми ракети).В допълнение дават скорост на целта до 700м/с.Тоест БОПС не влиза в графата.
                          "«Арена» предназначена для обеспечения защиты танка от реактивных гранат, артиллерийских кумулятивных снарядов и противотанковых управляемых ракет. Защита обеспечивается в зоне 360 градусов. В состав комплекса входят радиолокационная станция, вычислитель, пульт управления, блоки преобразования и защитные боеприпасы в специальных шахтах. Комплекс может поражать опасные цели, летящие на скорости до 700 метров в секунду."

                          http://topwar.ru/39544-rossiya-predlozhila-indii-kompleksy-aktivnoy-zaschity-arena.html
                          Последно редактирано от Stoian Ivanov; 19-09-14, 11:50. Причина: корекции

                          Коментар


                          • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Аз заради това питах за снарядите, инче ракетите ги спира, скоростта на РПГ 7 е около 120 метра в секунда.
                            Интересно е динамичната защита дали помага ???

                            Без активна защита танка ми е чудно как ще оцелее от някакъв ПТУР или РПГ, защото Корнет Е например, дупчи успешно над метър броня зад динамична защита, а старичкото РПГ 7 с тандемна глава 500 - 600 мм зад динамична защита.

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Мисля че и динамичната защита няма работа при високата скорост на БОПС.

                              Коментар


                              • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                                КАЗ «Заслон» обладает автономной модульной структурой и без существенных внесений в конструкцию может быть установлен на любые танки (отечественные или зарубежные), колесные и гусеничные бронированные машины. Особенностью комплекса, обусловленной его модульной структурой является простота его установки на объекты по сравнению аналогами (например, КАЗ «Арена» и «Трофи»).
                                Основным преимуществом комплекса является его высокое быстродействие, которое составляет 0.001-0.005 против 0.07 с. по сравнению с КАЗ «Арена» и других аналогичных комплексов
                                На фото попадание БОПС 3БМ22 «Заколка» по бронеплите, защищенной комплексом «Заслон», в результате чего при средней бронепробиваемости (на Д=2000м.) в пределах 400 мм снаряд оставил на плите лишь небольшую воронку глубинной 60 мм.

                                ето и малко за ДЗ


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3BM22.jpg
Прегледи:1
Размер:52.4 КБ
ID:5611669
                                Последно редактирано от Daniel; 19-09-14, 12:35.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X