Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
    От къде ги взе тия 160 Т-72?Ако помня правилно говореше се за 80 танка в армията при последните преброявания на налична техника.
    Хептен сме я забатачили значи.....

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
      Турците можем да ги забавим около Стара Планина за максимум 2 дена и после още толкова на Дунава и то при положение че вземем да ги пръскаме с вода от реката, превъзхождат ни има няма десетина пъти в всяко едно отношение.Гърците добре че са гърци че иначе и те при моментното състояние биха ни насмели за 5 дена, само като погледнеш че в момента имат 300 Леопарда а ние сме с 160 Т-72 към момента май и ти става ясно къде сме,а за авиация сме като клубче на едновремешната ОСО в сравнение с тях.
      Отвори на първа страница и виж какви са условията в задачата.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Особеностите на релефа и заетите огневи позиции. Освен това Т72 е по-добрият танк за водене на бойни действия при този релеф , по-лек , по-маневрен , по-нисък.
        Опасявам се, че срещу по-новите НАТО танкове резултатът ще е пустинен...

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Сибирски, от тук нататък публикации на откровени фейкове (интересно защо ли - с единствен източник рускоезични сайтове) ще бъдат считани за подигравка с тук четящите и по тях ще се реагира като по такива.

          Приеми че тук четат и нормални хора, и че в премълчаването на чуждите глупости има някакъв лимит.

          PS: Ще получиш личните ми извинения ако ми намериш английския оригинал на "писмото". Джокер - като го намериш, ако е възможно, нека в него да липсват поне пряко преведени от руски граматически конструкции като "...device of class Javelin..." (което е пряк превод от руски и е абсолютно грешно на английски) и ако може да минава на критически преглед на ниво английска граматика за четвърти клас. Аман от глупости.

          За протокола - въобще не се изказвам по това дали филмчето е фейк или истина. Просто "писмото" което удобно цитираш е стопроцентов фейк писан оригинално на руски. Включително и малкото му "английски" версии обикалящи нета.
          Ако за това е баннат Сибирски това е пълна глупост

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Отвори на първа страница и виж какви са условията в задачата.
            Ситуацията пак си остава същата, и гърци и турци като бройка ни превъзхождат и качествено и количествено.С турската армия е смешно да се мерим а и релефа точно там не е кой знае колко сложен, понеже явно обсъждаме хипотези няма да разглеждаме възможността им да стоварят десант с танкове на пристанището в Варна и авиацията им може да измете нашите танкове за за броени дни.Гърците могат да нахлуят от поне 4-5 места без проблем, ако си разпределим танковете равномерно около 20 ще пазят Петрич, толкова в Гоце Делчев а останалите около 40-50 да са между Маказа и Свиленград, пак ако изключим авиацията от уравнението или всички наши танкисти трябва да са на нивото на Витман или трябва да чакаме и ние като палеститнците великата руска зима да ни спасява.

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Първоначално публикуван от big_dragon Преглед на мнение
              Потвърждавам първите две изречения.
              Последното изречение коментирам така:
              През лятото на 1983 година на ТУП Сливница присъствах на 30 метра и участвах в следната случка.
              Механик водач на БМП-1, много добър като водач, но главата по някога не го слушаше, изпъна машината на мах...
              Видимо машината се движеше със скорост от горният порядък и кемафа след случката го потвърди.
              Само че в момента в който машината се изравни с нас изпадна в едно резонансно вертикално лашкане и дясната верига не издържа. Скъса се и се изниза на пътя.
              Учудващо за всички машината не се завъртя, а остана да се движи направо в направлението в което си вървеше. След 40...50 метра машината спря и кемафа с една верига успя да я върне назад до скъсаната верига, закачихме я на звездочката и т.н. Само със смяната на една осичка и 20...30 минути, машината беше в боя...
              Имал е късмет и дни да ги живее . С тая скорост един господ знае на къде ще излети веригата и какво ще потроши . След това като се завърти и законтри в земята ще почне да се премята като кибритена кутийка .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                За да разбере човек колко глупости има написани в този пост, са необходими само 3 прости неща: поне един път да е боравил с какви да е експлозиви, да е учил физика и поне веднъж да е виждал танк на живо...
                Сори ,но нито едно верно предположение!От елементaрни нещa се прaвят взривове,пък съм пробвaл и истински,преди много време с кaпсул детонaтор,по физикa бях с 5тици ,пa и четех допълнително достa,дa не вервaш и в тaнк съм влизaл!Нищо в целтa ,сори!Не обичaм зaядливи коментaри,смешни сa!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                  Ситуацията пак си остава същата, и гърци и турци като бройка ни превъзхождат и качествено и количествено.С турската армия е смешно да се мерим а и релефа точно там не е кой знае колко сложен, понеже явно обсъждаме хипотези няма да разглеждаме възможността им да стоварят десант с танкове на пристанището в Варна и авиацията им може да измете нашите танкове за за броени дни.Гърците могат да нахлуят от поне 4-5 места без проблем, ако си разпределим танковете равномерно около 20 ще пазят Петрич, толкова в Гоце Делчев а останалите около 40-50 да са между Маказа и Свиленград, пак ако изключим авиацията от уравнението или всички наши танкисти трябва да са на нивото на Витман или трябва да чакаме и ние като палеститнците великата руска зима да ни спасява.
                  Условието на задачата е танковете да са 1 към 1 , ние 80 танка , и те 80 танка , без авиация. За Петрич от къде биха минали гръцките танкове , през Беласица ли?
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                    Ако за това е баннат Сибирски това е пълна глупост
                    Още по-голяма глупост е да си помислиш че може да е баннат за това.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Нашите 72ки за нищо не стават, нямат дори динамична защита, ще ги наритат всичките за норматив. Виж, ако имахме 80 ки или 90 мс, можеше да се спори много.

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        Условието на задачата е танковете да са 1 към 1 , ние 80 танка , и те 80 танка , без авиация. За Петрич от къде биха минали гръцките танкове , през Беласица ли?
                        Охооо тя задачата ептен хипотетична стана при равни условия Лео 2 е с по добър прицелен комплекс и оръдие, сега ако ние сме на връх Вихрен а гърците ни атакуват от към Кресна и с Т-34 ще ги удържим.А в района и на Петрич и на Гоце Делчев а и между тях ще се изненадаш колко много черни пътища има по които танк ще мине спокойно, или приемаме че византийците ще чакат да стане магистралата и ще ни нападат по нея?

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Не се сили

                          И за това е помислено


                          [ATTACH=CONFIG]753854[/ATTACH]
                          Евентуално имам шанс......... За шаха де,мога да местя пешки.


                          Какви Турци пак захванахме,кой ще си пусне танковете срещу страна която няма авиация.Ще минат ония с хвърчилата,ще попилеят какво има долу и после сме с мотиките срещу колко и какво имат.Какви танкови битки,за чий имат самолети ония ако няма да ги ползват.Никой не е луд да прати 80 защото и ние сме имали 80 броя,аз за това казвам,че евентуално можем да спрем Македония,всички други ще ни шамарът преди да им видим очите.

                          За пример - кой да е конфликт последните 50-60 години.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                            Охооо тя задачата ептен хипотетична стана при равни условия Лео 2 е с по добър прицелен комплекс и оръдие, сега ако ние сме на връх Вихрен а гърците ни атакуват от към Кресна и с Т-34 ще ги удържим.А в района и на Петрич и на Гоце Делчев а и между тях ще се изненадаш колко много черни пътища има по които танк ще мине спокойно, или приемаме че византийците ще чакат да стане магистралата и ще ни нападат по нея?
                            Пътищата ги знам , обиколил съм ги всичките по време на казармата , но понеже съм виждал и бойните карти , ще ти кажа , че имаше и много вирчета и язовирчета , и в комбинация с доста взривни действия , танковете им оставаха на място.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Сори ,но нито едно верно предположение!От елементaрни нещa се прaвят взривове,пък съм пробвaл и истински,преди много време с кaпсул детонaтор,по физикa бях с 5тици ,пa и четех допълнително достa,дa не вервaш и в тaнк съм влизaл!Нищо в целтa ,сори!Не обичaм зaядливи коментaри,смешни сa!
                              Не са ми заядливи коментарите! Да ти правят впечатление някои неща, а именно - взрива е само един! Няма как БК да детонира по този начин, освен ако по него не е работил сапьор (разбирай да се влезе в танка и на всеки снаряд да се постави детонатор, а после всички да бъдат задействани едновременно) - Javelin е с тандемна кумулативна БЧ и няма как да осигури детонация с необходимата сила, която да взриви БК на танка! Въпреки "гърмежа" при попадение, тези оръжия си остават "плазмени горелки", които предизвикват пожар, а "пожара" е процес, който изисква време, за да се достигне определена температура която ЕВЕНТУАЛНО би детонирала БК на танка, но това пак няма да стане едновременно! В този клип нещата се случват за милисекунди - няма пожар, няма поредица от детонации в следствие на пожара - имаме едно голямо "БУМ" и толкоз - с този тип оръжие, това просто няма как да се случи! За да се пръсне така един истински танк, куполата му трябва да бъде надеждно заварена за корпуса, иначе го играе огромен "клапан" който освобождава основната част от енергията на взрива в небето! За да се получат такива поражения без да е пипан купола, в танка трябва да има огромно количество експлозиви, надвишаващо общата мощност на БК на танка в пъти или експлозивите да са "насочени" умишлено, за да се постигне точно този ефект! Мисля, че ти стига толкова...
                              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 15-11-14, 05:49.

                              Коментар


                              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                                То на това не случайно се вика -художествена измислица,като на киното гърмия го с пистолета и полита 2 метра назад.Всички знае ме че е невъзмовно с каквато и да е пушкА но ни харесва ефекта ,как е замислено.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X