Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Говорейки за дупчене на Абрамси, ето прясна информация от Janes:

    The armour on five of Iraq's M1A1 Abrams tanks was penetrated by anti-tank guided missiles (ATGMs) and six helicopters were shot down between 1 January and the end of May, The New York Times quoted an unnamed US official as saying on 13 June.

    The official said 28 Iraqi Army Abrams had been damaged in fighting with militants, five of them suffering full armour penetration when hit by ATGMs. The United States supplied 140 refurbished M1A1 Abrams tanks to Iraq between 2010 and 2012. While they have new equipment to improve situational awareness, they do not have the depleted uranium amour package that increases protection over the tank's frontal arc. ...
    Според американски източник, 28 иракски Абрамса са били повредени, като на 5 от тях е имало пълен пробив на бронята от ПТУР. Американците са доставили на Ирак 140 Абрамса, които обаче са били БЕЗ допълнителната броня от обеднен уран.

    Т.е. случващото се в Ирак е добра илюстрация за това какво става, когато "олекотени" версии на бойна техника се доставят на пишман воини ...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-09-14, 16:54.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Т.е. случващото се в Ирак е добра илюстрация за това какво се случва, когато "олекотени" версии на бойна техника се доставят на пишман воини ...
      Ами то същото важи и за руските танкове! По света, с изключение на Афганистан и Кавказ се пуца само по "маймунски версии" и статистиките на загубите и повредите доста се разминават с тези с тези на "оригиналите"... Има достатъчно информация и за това реално колко бой могат да понесат едните и другите, преди да излязат от строя или да загине екипажът им. До сега никога и по никакъв начин на бойното поле не са срещали "оригиналите" на Амбрамс и руските му аналози във времето. Отделно на ръка е, и кой стои в танковете и кой и как ги командва... Така, че според мен целият този спор, заложен още в заглавието на темата, е абсолютно изсмукан от пръстите

      Коментар


      • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

        Абрамса има броня от обеднен уран само отпред на скулите на купола, на другите места си е същият като тези в Ирак.

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Един тaнк е добър ,когaто сa добри и подържaщите сили,нaземни и въздушни,a зa рaзбивaнето кaто консервa тaкa че дa не се личи дaже кaквa е мaшинaтa нaй-ефикaснa е aтaкaтa отгоре ,незaвисимо дaли е с"Джaвелин","Aпaчи","Тъндърболт",тa дори и с оръдиятa нa последните две!Добрият тaнк е тaкъв екипaжa си и с aтaкувaщите сили ,нaземни и въздушни!Всички знaят зa оперaциите нa ген.Швaрцкопф,кaто по учебник зa нaземни оперaции с бронирaнa техникa подсилвaнa от aвиaция и съвременнa aртилерия!Очертaвa се нов сериозен конфликт,при който при нaземните оперaции ще имa достa изненaди зa зaблудените и подценявaщите добрaтa техникa и съвременнaтa aрмия,с пикaп тaчaнки не стaвa !
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            За което има ясна причина.

            Тази генерация танкове не са правени за градски бой, поради което се налагат сериозни добавки под
            формата на допълнителни пакети с активни контрамерки, както за американските, така и за руските ОБТ.

            Апропо, за облите корпуси. APFSDS не се изплесват при широк градус на контакт с бронята. Поради което се прави обемна броня, която не е обла, както личи и от името й.

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Полски разработки...

              http://btvt.narod.ru/raznoe/erawa/ERAWA.htm

              Коментар


              • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                Колко обемна например Контакт Е дупчи над метър а има и по сериозни. Не виждам как бронята навсякъде ще е метър и отгоре. Облото на купола не играе роля за кумулативните, но не само с такива се стреля по танковете, всъщност това няма значение и руснаците поччнаха да ги правят ръбати, но скрити зад активна и динамична броня. Де да можеха и едно оръдие като на френските да му боднат.....

                Какво и е Полското освен стойките за монтаж. Въпреки, че се твърди, че няма нищо руско лично на мен не ми се вярва.

                Коментар


                • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Aбе истината е че железото трябва да отстъпва на керамиката, композита и активната защита.

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Каквото и да направиш истината е че машина за милиони долари я унищожава ПТ средство струващо няма и 100 долара .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      И стоманата като не помага, поне да не пречи.

                      Коментар


                      • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Leopard_2A4_Austria_4.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5612880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:leopard_2a5_06_of_28.jpg
Прегледи:1
Размер:202.5 КБ
ID:5612881

                        Ето и как изглежда наистина купола без допълнителните брони и екстри "в ляво" /предполагам и на Абрамс/, не знам дали забелязвате къде е мерния прибор на а4 ката - супер слабо място, следващото слабо място което го има на всеки танк е маската на оръдието - демек при а4 отпред купола е слабичък.

                        Загледайте се и в А5 "2 рата" снимка - вече накичен с допълнителни брони, между купола и шасито например е доста незащитен - в зоната на мерните прибори също.
                        отзад и отстрани на купола е ясно. Дългия назад купол също е незащитено място - например при леко завъртян купол на около 30 градуса веднага става видимо и много уязвимата задна част на купола. Забележете и с допълнителната броня как се стеснява люка на механик водача. Просто толкова е натруфен с допълнителна броня, че повече няма накъде - единственото развитие според мен са активни и динамични защити - сигурен съм че немците го могат, а защо слагат допълнително желяз не ми е ясно.
                        Последно редактирано от Daniel; 29-09-14, 07:52.

                        Коментар


                        • От: Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Де да можеха и едно оръдие като на френските да му боднат.....
                          А то е ... ? От малкото, което съм чел все съм срещал мнения, че оръдията на Райнметал били най-най- ?
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            А то е ... ?
                            GIAT CN120-26/52

                            Коментар


                            • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                              GIAT CN120-26/52 С доста по голяма далекобойност от немското - някъде ми се мярна 4КМ и първоначална скорост от 1790 m/s.

                              Коментар


                              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                                Най-интересното при френските танкове е трансмисията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X