Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

    Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
    http://en.m.wikipedia.org/wiki/M1_Ab...n_Survival_Kit

    Извинявам се, сега видях, че се коментира френското нещо

    Google: Leclerc AZUR Action en Zone Urbaine
    Ааа за това ли? Писано е по назад в темата, недостатъчно е. Писано е и за ДЗ.

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Каквато и броня да сложиш отгоре веригите остават най слабото място . В момента в който обездвижиш машината въпрос на време е да пробиеш бронята .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

        Какво значи достъчно? Всичко зависи от парадигмата и произтичащите стратегически планове и техните тактически развития. Отново, това поколение бойни танкове са правени не за градски бой и борба с талибаноподбни.

        Може би по конструктурските бюра вече стои по-добро решение за тези цели. Според мен, до 20-на години за подобни цели ще се използват малки машини без човешки екипаж.

        Коментар


        • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

          Точно това значи, монтирана е на малко места, не пази купола, отгоре на купола и над механик водача няма никой. Сега няма тоя с рпг то или птурса да се цели в реактивната броня, за капак на всичко отдавна има тандемна кумулативна глава където тази броня не работи.

          Американците печелят с тактика, оставен в неопитни ръце Абрамса не е нищо особено, да не казвам, че май по Абрамс е стреляно само със снаряди 70 та година снети отдавна от въоръжение.

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            А с какво трябва да печелят американците? С щурмове ала Грозни?

            В ръцете на украинците руските танкове се превръщат в машини за унищожение ли?

            Ако трябва да се направи обективен анализ кой танк е по-добър, то трябва да се знае заданието - на кой танк каква роля му е отредена.

            Абрамс спечели студената война и няколко горещи локални. С какво е стреляно по него си остава проблем на противниците му.

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Все се спряга абрамса, а на второ место леопарда. За леклерк-а много информация май по принцип няма, а и не е участвал в някой конфликт, но за британския челенджър също не споменавате много. При него няма ли някакви интересни решения и какви са му техническите характеристики? Участвал ли е в някой конфликт? От 72-та и тоя абрамс вече ми се повръща
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                Британския Чалънджър участва и в двете войни в залива.Мисля че има по-малко загуби от американския си събрат(не зная дали участва в по-малко сражения та затова да речем).Оръдието му го дават че е доста точно и е единственото нарезно танково оръдие в момента.Тук там се води за най-тежко бронирания западен танк.
                Последно редактирано от Stoian Ivanov; 27-09-14, 21:44.

                Коментар


                • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                  Британския Чалънджър участва и в двете войни в залива...
                  Дайте статистики от бойното използване, да ги сравним тогава с абрамса.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Дайте статистики от бойното използване, да ги сравним тогава с абрамса.
                    За тази машина има или поне аз намирам малко.Затова написах за жертвите от негова страна с уговорката че не зная всичко.От преди малко ровя и докопах единствено това:

                    В 1980-х годах Великобритания приняла на вооружение новое поколение бронетанковой техники – неуязвимые «Челленджеры», ни один из которых не был потерян во время «Войны в заливе» (есть некоторые свидетельства, что в бюджет Вооруженных Сил Великобритании на 1992 год была заложена закупка двух башен для танков «Челленджер», что говорит если не об уничтожении, то о серьезных повреждениях двух машин).
                    В ходе вторжения в Ирак в 2003 году из 120 танков «Челленджер 2» британская армия потеряла одну машину – по заявлению командования, в горячке боя танк попал под «дружественный огонь» своего же подразделения, погибло 2 члена экипажа. В 2007 году был серьезно поврежден еще один «Челленджер» - его лобовая броня была пробита выстрелом из обычного РПГ! Удивительно, но обошлось без жертв. Несмотря на появление многочисленных язвительных замечаний по поводу защищенности танка и обязательное наличие «слабых мест», все-таки есть основания полагать, что, в целом, защищенность «Челленджер 2» является эталоном для современных боевых гусеничных машин. Например, один из британских танков выдержал 15 попаданий из противотанковых гранатометов без пробития брони.
                    това е от тук:
                    http://topwar.ru/19654-samyy-chestnyy-tankovyy-reyting-chast-2.html
                    За втората война, тая от 2003 мисля че британците отговаряха само за нападението над Басра.Не съм сигурен за други места където да са се били.

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Знам, че имаха някакви проблемис пясъка. От завихрянето, директно се набиваше във въздухозаборника. В последствие е оправен.

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Все се спряга абрамса, а на второ место леопарда. За леклерк-а много информация май по принцип няма, а и не е участвал в някой конфликт, но за британския челенджър също не споменавате много. При него няма ли някакви интересни решения и какви са му техническите характеристики? Участвал ли е в някой конфликт? От 72-та и тоя абрамс вече ми се повръща
                        Франция е втората икономика в ЕС и първа по по богатство на глава от населението . Освен това е и най голяма в територялно отношение . Позицията и след втората световна война и позволява да не играе по свирката на американците още от времето на Шарл дьо Гол който вади Франция от НАТО . Могат да си го позволят и си правят всичко сами самолети ; кораби ; танкове даже и атомна бомба . И в момента Франция не прави нищо което е против нейните интереси въпреки ЕС.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Франция е втората икономика в ЕС и първа по по богатство на глава от населението . Освен това е и най голяма в територялно отношение . Позицията и след втората световна война и позволява да не играе по свирката на американците още от времето на Шарл дьо Гол който вади Франция от НАТО . Могат да си го позволят и си правят всичко сами самолети ; кораби ; танкове даже и атомна бомба . И в момента Франция не прави нищо което е против нейните интереси въпреки ЕС.
                          В края на миналата година гостувах на един приятел във Франция. Живее близо до голяма военновъздушна база. Полетите на С-130 ките, Спартаните, Херкулесите, че и на един АУАКС бяха буквално денонощни. Всички без последния летяха само на малка височина и с доста маневри. Често нощем летяха с напълно изключени светлени - впечатляваща сянка на фона на звездите. Пак повтарям - денонощно, което ще рече - постоянно, с по две двучасови паузи! Не знам колко струваше това, но със сигурност надхвърляше годишният бюджет на цялата ни армия (говорим си за време от близо месец...)! Франция винаги е била много голяма и много богата страна... Франция винаги е имала и голяма, и силна армия (дори и тогава когато Вермахта буквално ги прегазва)! Франция е известна и с изключително високите си данъци, от които една сериозна част отиват за отбраната и, и оръжейната и индустрия, като неразривна част от националната и сигурност. Тя е и държавата с най-силно постоянно военно присъствие в бившите си колонии (не във всички). Към днешна дата французите са доста силни и подготвени във всяко едно отношение. Дори си мисля, че са възможно съизмерими с руснаците, където французите отстъпват сериозно единствено при ядрените оръжия. Аз лично не бих се съмнявал в качествата на Льоклерк-а, ако и да не е влизал в бой! Страната има много сериозен собствен научен потенциал, освен достъпа до този на съюзниците и, и видимо този потенциал се влага сериозно във всичко и най-вече в индустрията им, съизмерима с тази на германците. Един прост пример - последните десетина години френски двигатели доминират в почти всички моторни спортове в Европа и световни серии като F1 и Льо Ман. Еърбъс се асемблира при тях, както и всеки носител на Европейската космическа програма - не мисля, че това е случайно... Имат технологии хората и пари и индустрия да ги реализират. Дали французите го могат качествено? Огледайте се по улиците и после ми кажете, кои са най-масовите нови автомобили у нас (и не само у нас...), и пак се сетете за Льоклерк-а...

                          Коментар


                          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Франция е известна и с изключително високите си данъци
                            Доста известни французи си вдигнаха багажа от там поради тази причина.
                            Към днешна дата французите са доста силни и подготвени във всяко едно отношение.
                            Ако помня правилно, а мисля че не бъркам и на френчитата и на британците им свършиха управляемите бомби за около седмица след като почнаха "демократизацията" на Либия.Дано са си направили изводите.

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                              Доста известни французи си вдигнаха багажа от там поради тази причина.

                              Ако помня правилно, а мисля че не бъркам и на френчитата и на британците им свършиха управляемите бомби за около седмица след като почнаха "демократизацията" на Либия.Дано са си направили изводите.
                              Съвсем не съм убеден, че в момента освен САЩ има някой друг, който може да си позволи разточително използване на умни оръжия от последно поколение...

                              Коментар


                              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Съвсем не съм убеден, че в момента освен САЩ има някой друг, който може да си позволи разточително използване на умни оръжия от последно поколение...
                                Абсолютно съм съгласен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X