Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Така в казармата съм се смял как секретната през 1988 година при нас схема на радиостанцията Р 140 я има в списание Юнньй техник брой от 1981 година .

    Това беше за затягане на дисциплината и създаване на устойчиви навици по секретност. Представяш ли си какво щеше да бъде ако половината неща бяха секретни, а другите не. Войниците ще се объркат кое какво беше. Затова всичко секретно. Както пишеше от вътрешната страна на порталите във военните поделения: "До тук по военни въпроси"
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Някой да е направил цев или УСМ от цветен метал, НЖ или полимер?
      Отклонение извън темата.
      Четох преди време някъде, че се правят опити за създаването на полимерна(и/или на базата на карбоновите нишки) цев с метало-керамично покритие.. Някой нещо срещал ли е по въпроса?
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Извинен си.
        Малко да допълня. Конверторното производство на стомана е доста бърз процес. За това в Кремиковци имаше въздушна поща . Проба от стомана се поставяше в специални капсули и по тръбен път и сгъстен въздух се пращаше в лабораторията за анализ и данните се даваха по телефона за корекция.
        Сега за военна стомана -някой виждал ли е , лист ламарина от ПГВ минала НТА как се чупи като стъкло след първа клетка в стан 1700 ПСВ.
        Ако не сте разбрали съкращенията -нарочно ги написах защото има постове с много съкращения и трудно се четат.
        ПП Военно производство съм работил по правило само нощна смяна в присъствие на съпровождащ офицер и без данни за хим. състав.
        Абе извинен, ама малко ме е срам от такъв тип обяснение, ама как да го обясня на човек който и грам идея си няма от брони, съответно стомани, а заема позиция на спец. Това за въздушната поща с пробите го е виждал и чувал, шумът особено по завоите на трасето си беше бая силен, всеки работил в Кремиковци. Анализите на всяка плавка обаче си бяха ежедневие и ставаха бързо, докато за спец плавките се бавеха повечко. Само за пример, анализа за прословутото супер секретно ОД, от която стомана се правеха гилзи, се бавеха седмица и да, висяха ни над главата офицери и премии вземахме и аз ядях калая защото бях последен в редичката на НТА на сверточна и от мен зависеше целият процес. Ама май наистина избягахме от темата та предлагам да се връщаме където трябва, пък кой колко знае да си го мерим другаде.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Във видеото се разказва за какви ли не съветски/руски експерименти на тема танкове и за някои от по-съвременните им разработки, интересно е.

          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Абе извинен, ама малко ме е срам от такъв тип обяснение, ама как да го обясня на човек който и грам идея си няма от брони, съответно стомани, а заема позиция на спец. Това за въздушната поща с пробите го е виждал и чувал, шумът особено по завоите на трасето си беше бая силен, всеки работил в Кремиковци. Анализите на всяка плавка обаче си бяха ежедневие и ставаха бързо, докато за спец плавките се бавеха повечко. Само за пример, анализа за прословутото супер секретно ОД, от която стомана се правеха гилзи, се бавеха седмица и да, висяха ни над главата офицери и премии вземахме и аз ядях калая защото бях последен в редичката на НТА на сверточна и от мен зависеше целият процес. Ама май наистина избягахме от темата та предлагам да се връщаме където трябва, пък кой колко знае да си го мерим другаде.
            Това е защото имаше върнати партиди от по 300 - 400 тона . Дори и при минимално отклонение от химическия състав никой от лабораторията на входящия контрол няма да си сложи подписа за започване на производството . Имало е случаи когато дефектите се проявяват чак при заваряването а тогава вече е късно .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Като гледам, М134 Minigun го слагат на Абрамс-а най-вече по компютърните игри.

              Къде ръгна да сравняваш ДШК и други подобни картечници с многоцевните установки?!? Въпреки наличието на последните, флотът на Щатите си използва и добрата стара 0.50 Browning. Руснаците пък имат Утес/Корд и на кораби, които си имат и многоцевни установки.

              Естествено, в днешно време никой няма да тръгне да използва въпросните 12.7-мм ръчно насочвани картечници за ПВО или като противоракетно средство. Но като за сомалийски пирати и др. подобни малоценни и малотрайни цели са си съвсем достатъчно.

              А многоцевните системи хубаво мятат по 2-6000 изстрела/минута, ама освен повече огнева мощ това означава и нещо друго - боекомплектът заминава за секунди. На самолет/хеликоптер или кораб това може да не е проблем, ама една кашишка бронемашина как ли ще помъкне достатъчно боеприпаси за един по-продължителен бой?!?

              П.П. А с ръждата се борят ето така:

              [ATTACH=CONFIG]743798[/ATTACH]
              Срaвнявaм ги не aз ,a мaстити оръжейни експерти ,при елементaрно търсене се нaмирa информaция,специaлно Брaунинг 50 срещу МиниГън фaктите сa рaзликaтa в точносттa при откaт и отчетени попaдения и срaвнени по рaзход нa боеприпaс,то е документирaно,никой не си позволявa дa стреля с многоцевнa до дупкa.Брaунингa е супер кaртечницa ,но след няколко изтрелa не виждaш нищо пред себе си и стреляш по усет.Многоцевни съм гледaл по документaлни репортaжи и от Ирaк и от Aфгaнистaн,дa стaндaртно нa М1A1 е Брaунинг ,но може дa се кaчaт М60 ,МиниГън ,SAW и достa други и кaкво сa няколко кутии пaтрони повече с по мaлък кaлибър или стaндaртните почти оръдейни50кaл/зaпaдните тaнкове сa достa по широчки от Т/.,въпрос нa гледнa точкa и приоритети нa мисиятa зa всякa мaшинa,модернa aрмия и единицa не се въоръжaвa и не действa по шaблон и стaндaрт,те и някои от щурмовите им кaрaбини сa със сменяеми цеви според нуждите .
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                За бронята на абрамса и на колко дебела стоманена броня се равнява, за рпг-тата, за ефективността на 30 милиметровите скорострелни оръдия с подкалибрени бронебойни. Споменава се и за загуби на меркава 1 и 2.

                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Евтина пропаганда, нямаща близка среща с действителността. Всъщност, след катастрофалното представяне на руски и украински модели ОБТ в последните месеци им се налага да я правят, поне за самоуспокоение. Вероятно ще пострада експортът им след този разгром в Украйна.

                  http://www.janes.com/article/39550/i...osses-revealed
                  Сериозни поражения, за половин година, на танкове без допълнителното брониране от обеднен уран. Да обърнем внимание, че срещу тях се стреля с какво ли не, като започнем с РПГ 7 и завършим с Корнет. Като операторите според мен са аналогични като умения на т.нар. опълченци.

                  http://usatoday30.usatoday.com/news/...=click-referer
                  Да почетем още, 70% от 1100-те танка са били уцелени по време на бойните действия, което е довело до 80 танка върнати за ремонт в САЩ и поне 15 човека са загинали. За цялото това време.

                  Аз поне нямам коментар.

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Хората, разбиращи от леене и обработка на метали.
                    Как се изработва обемна многослойна ламинирана броня, съдържаща слоеве обеднен уран, керамика, кевлар, стоманени сплави?
                    Сигурни ли сте, че ако получите парче от нея и достъп до най-доброто налично някога оборудване в Кремиковци, ще може да я възпроизведете или поне да разберете в дълбочина технологичните процеси, използвани при създаването й?
                    Изпитвам сериозни съмнения.

                    Усвоената у нас технология в областта май е била по-скоро на ниво края на 60-те, началото на 70-те. С 10-на години закъснение за идването й в България, таман.

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      За тази работа си има институт по металознание . Тяхна работа е да разберат състава и да направят технологията . Най големия МК в средна Европа се намира в град Кошице Словакия . Построен е преди нашето Кремиковци със същите технологии и само 4-5 пъти по голям . В момента е собственост на американска фирма модернизират го в движение защото не е спирал работа нито за секунда .
                      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                      Евтина пропаганда, нямаща близка среща с действителността. Всъщност, след катастрофалното представяне на руски и украински модели ОБТ в последните месеци им се налага да я правят, поне за самоуспокоение. Вероятно ще пострада експортът им след този разгром в Украйна.

                      http://www.janes.com/article/39550/i...osses-revealed
                      Сериозни поражения, за половин година, на танкове без допълнителното брониране от обеднен уран. Да обърнем внимание, че срещу тях се стреля с какво ли не, като започнем с РПГ 7 и завършим с Корнет. Като операторите според мен са аналогични като умения на т.нар. опълченци.

                      http://usatoday30.usatoday.com/news/...=click-referer
                      Да почетем още, 70% от 1100-те танка са били уцелени по време на бойните действия, което е довело до 80 танка върнати за ремонт в САЩ и поне 15 човека са загинали. За цялото това време.

                      Аз поне нямам коментар.
                      Представянето на старите съветски образци техника и определено не новия Абрамс е аналогично . Сбъркаш ли в тактиката на използване тези машини горят еднакво без значение от страната производител . Т 64 отдавна не е на въоръжение в руската армия а образците които имат украинците са от времето на ВД .
                      Последно редактирано от sek.1; 18-10-14, 05:03.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        За тази работа си има институт по металознание . Тяхна работа е да разберат състава и да направят технологията . .
                        Ясно е кой се занимава с разработките, но трябват инвестиции в нАука. Майка ми работеше в ЦИИТ на 7-ми километър, София, когато бяхме (за кратко) световна сила в твърдите дискове. Същата работа. Та искам да кажа, не е толкова лесно.

                        Най големия МК в средна Европа се намира в град Кошице Словакия . Построен е преди нашето Кремиковци със същите технологии и само 4-5 пъти по голям . В момента е собственост на американска фирма модернизират го в движение защото не е спирал работа нито за секунда . .
                        Защо да спира - хората са били умни да го продадат на добър инвеститор, има и някаква конкретна икономическо-технологична причина да заслужава инвестициите в него, която аз не знам.

                        Представянето на старите съветски образци техника и определено не новия Абрамс е аналогично . Сбъркаш ли в тактиката на използване тези машини горят еднакво без значение от страната производител . Т 64 отдавна не е на въоръжение в руската армия а образците които имат украинците са от времето на ВД .
                        Такова нещо (което е логично и ясно) не чух в предложеното клипче. За развенчаването на някакви митове за непробиваемостта му от неспокойните сънища на авторите на клипа ставаше дума. При това с манипулативно използване на фактите.
                        Приличат ми на малки деца, които се самоуспокояват.

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                          Ясно е кой се занимава с разработките, но трябват инвестиции в нАука. Майка ми работеше в ЦИИТ на 7-ми километър, София, когато бяхме (за кратко) световна сила в твърдите дискове. Същата работа. Та искам да кажа, не е толкова лесно....
                          Приличат ми на малки деца, които се самоуспокояват.
                          Напълно си прав,
                          химическия състав е една стотна от нужното знание за копирането на стомана. Отделна тема е и много интересна.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                            http://in.reuters.com/article/2014/1...0IE0E120141025


                            "India picks Israel's Spike anti-tank missile over U.S. Javelin
                            (Reuters) - India has opted to buy Israel's Spike anti-tank guided missile, a defence ministry source said on Saturday, rejecting a rival U.S. offer of Javelin missiles that Washington had lobbied hard to win.

                            India will buy at least 8,000 Spike missiles and more than 300 launchers in a deal worth 32 billion rupees ($525 million), the source said after a meeting of India's Defence Acquisition Council.

                            Prime Minister Narendra Modi's five-month-old government wants to clear a backlog of defence orders and boost India's firepower, amid recent border tensions with China and heavy exchanges of fire with Pakistan across the Kashmiri frontier."



                            Индия избрала израелския ПТРК 4-то поколение "Spike" пред американския "Javelin" в конкурс за поръчка на над 300 установки и 8000 ракети + 16 симулатора. Стойността на сделката е $525 млн.

                            Spike NLOS ("Non Line Of Sight") е модификацията, за която се твърди, че има обсег до 25 км. Системата е на въоръжение в израелската армия от 1981 г. (под името "Тамуз"), но се е водила секретна чак до 2011 г. На въоръжение е в още над 20 армии по света. Дори Румъния има близо 2000 ракети Spike-ER и Spike-SR.





                            Добър избор за индийците, въпреки че съм малко изненадан, че руснаците не успяха да им набутат някоя своя система.
                            Сега китайските и пакистанските танкисти да му мислят... става горещо.

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Според мен, Ройтерс имат неточност - Spike има както man portable, така и по-тежка версия за превоз от пикап примерно.
                              За втората е валидна дистанцията от 25км., като ракетата с пусковата тръба тежат...май беше 71кг.

                              Преносимата версия след последния ъпгрейд има обхват 5км., но аз съм (без обосновка или информация) скептичен относно запазването на точността при пределни дистанции.

                              Коментар


                              • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                                25 км. е невъзможно за портативна ракета. Не знам колко им е добър избора. Аз бих предпочел РПГ 32.
                                Опа моя грешка Корнет - Е. Дребно и злобно
                                Последно редактирано от Daniel; 27-10-14, 08:14.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X