Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Тоя изстрел който посочваш според това което видях(все пак с уговорката че не съм на 100% сигурен) е малко старичък.Мернах че пише, че е нейде из време оно 1976 година.Това има няма, аха 40 години, за това време и снарядите не са седели на едно място.

    Коментар


    • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

      Абсолютно съгласен, както и динамичните и активни защити, не съм 100 % сигурен, но все пак имат някакво влияние върху снарядите.

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

        Има има, видях със собствените си очи как работи динамичната защита на Т-72. Успяла да опази екипажа от ПТУР. Попадението беше отляво отпред в купола, издухало на мига цялата защита от лявата страна на купола, имаше след от тн кумулятивната игла, но само толкова. Екипаж оцелял, дори и им се разминало с контузиите, танк останал в движение, всичко от лявата страна (външни резервоари и ЗИП) станало на леш.

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Динамичната защита осигурява ли горната полусвера? В залива първо ги опукаха от въздуха. Ракета въздух-земя е доста по-бърза от ПТУР. Бронята отгоре също е доста тънка.

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            ДЗ защита отгоре само донякъде. КАЗ защитава със сигурност!

            Коментар


            • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

              Последния ми пост е за Бронебоен Подкалибрен. Който лети с 1700 метра в секунда.
              Под картинката го пише. Странно но има положителен ефект, дори и да не е 100%.

              Коментар


              • От: Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                Не се заблуждавай.
                Ръбатия купол "работи" при определени ъгли на срещане на снаряда.
                В бойни условия никога не можеш да бъдеш сигурен от къде точно ще долети снаряда за да обърнеш наклона срещу него /ако изобщо забележиш и имаш време/.
                Заобления купол е по-пригоден за всякакви изненади.
                Явно германските инженери са на друго мнение:

                Леопард в началото:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:leopard-1-main-battle-tank-1.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5611748

                Леопард сега:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tn_IMG_0168.JPG
Прегледи:1
Размер:10.1 КБ
ID:5611750

                Коментар


                • От: Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  Последния ми пост е за Бронебоен Подкалибрен. Който лети с 1700 метра в секунда.
                  Под картинката го пише. Странно но има положителен ефект, дори и да не е 100%.
                  Оригиналът на това трябва да е на руски:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kontakt5.png
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5611751

                  Коментар


                  • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Горе долу и аз това прочетох, След контакт 5 има разработена и Реликт, която я дават по данни още по добра.

                    В нета има много противоречива информация но какво да се прави - модерни времена всеки може да напише каквото си иска.
                    Според мен Руснаците, ще разберът рано или късно, че ръбатия купосл е по слабичък от облия, според мен разчитат много на активната и пасивна защита.

                    Загелдай се в предния профил на леопарда, та въпроса ми е какво се случва когато попадне снаряд централно межди корпуса и купола ???
                    Предполага, че дори и с малък калибър е възможно да се блокира движението на купола при стрелба в тази зона.
                    За защита отстрани пък да не говорим въобще.

                    Леопард - високотехнологична защита от РПГ.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Leopard2A6M_Canada_02.jpg
Прегледи:1
Размер:256.2 КБ
ID:5612520

                    Интересно ми е защо Немците, Американците и т.н. нямат разработки на активна и пасивна защита - доколкото помня на някои Абрамси слагаха отпред и отстрани нещо подобно на Контакт.

                    Коментар


                    • От: Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Горе долу и аз това прочетох, След контакт 5 има разработена и Реликт, която я дават по данни още по добра.

                      В нета има много противоречива информация но какво да се прави - модерни времена всеки може да напише каквото си иска.
                      Според мен Руснаците, ще разберът рано или късно, че ръбатия купосл е по слабичък от облия, според мен разчитат много на активната и пасивна защита.

                      Загелдай се в предния профил на леопарда, та въпроса ми е какво се случва когато попадне снаряд централно межди корпуса и купола ???
                      Предполага, че дори и с малък калибър е възможно да се блокира движението на купола при стрелба в тази зона.
                      За защита отстрани пък да не говорим въобще.

                      Леопард - високотехнологична защита от РПГ.

                      [ATTACH=CONFIG]741706[/ATTACH]

                      Интересно ми е защо Немците, Американците и т.н. нямат разработки на активна и пасивна защита - доколкото помня на някои Абрамси слагаха отпред и отстрани нещо подобно на Контакт.
                      За немците мисля поради пословичната им мания за икономии, а до оня ден, оръжие не се изнасяше току така от там.Мисля че им беше забранено да изнасят оръжие в места с конфликти и такива които Бундестага(ако не му бъркам името) решеше че не са управлявани от диктатори и т.н. По просто казано поради това че не са влизали техни части в бой, не са имали жертви които да наложат създаването на такива системи.
                      Този Леопард на снимката не е ли на канадците? Тези решетки са си евтини все пак, не струват колкото една система за защита. А колко е ефективна, други да кажат. Все пак е по-добре това от колкото гол корпус.

                      Коментар


                      • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Да, Канадски е. Думичката високотехнологично би трябвало да е в кавички, за вършене на работа, да става.

                        По просто казано поради това че не са влизали техни части в бой
                        Точно за това ми е интересно защо Леопард2 се анонсира като най великия танк в европа, а аз виждам едно желязо което е лесно да бъде продупчено дори и с техника от 70 те годин,

                        Да не би да пропускам нещо ???

                        Коментар


                        • От: Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Да, Канадски е. Думичката високотехнологично би трябвало да е в кавички, за вършене на работа, да става.
                          Точно за това ми е интересно защо Леопард2 се анонсира като най великия танк в европа, а аз виждам едно желязо което е лесно да бъде продупчено дори и с техника от 70 те годин,

                          Да не би да пропускам нещо ???

                          По-рано в темата бях пускал едни схеми, на кое оръжие държи Лео. Вярно във фронт, но май няма конкуренти в света - затова и е "най-великия".

                          Иначе, нали все се анонсира, че няма непробиваем танк... хората пазят екипажа, може със само един процент отгоре, но за тях е важно. По други места на света екипажа е разходна норма - различни виждания при приоритетите, нищо че всички се водят ОБТ, затова и има различие при вижданията кой от кого е по-велик.

                          А кое оръжие от 70-те години дупчи последната модификация на Лео във фронт ?

                          Коментар


                          • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Едно рпг 7 примерно между купула и корпуса. Или един бронебоен. Не съм сигурен че няма да пробие.

                            Коментар


                            • От: Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Едно рпг 7 примерно между купула и корпуса. Или един бронебоен. Не съм сигурен че няма да пробие.
                              Сещам се сега за една книга на братя Стругацки, "Обитаемият остров". Там ротмистър Чачу, казва на Капрал Гаал или кандидат Сим - "Знаеш ли какво е отливка да удари между корпуса и купола ?" (в оригинала отливката май е "балванка").
                              Така че това е вечният въпрос и страх на танкиста.

                              Коментар


                              • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                                Проблема според мен е че дизайна помага да се навре точно там, дори и да се отклони от скосената броня, не намирам и логично обяснение, какво би се случило при такова попадение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X