Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
    ... Чавдаре, мойте уважения, но танковите битки останаха в миналото. Умните ракети поевтиняха много, 50 000 долара ракета срещу няколко милиона за танк, сметката не излиза
    Май не си чел достатъчно история на ВСВ. Дори и по онова време сраженията "танк срещу танк" не са били най-основното занимание на танкистите (даже прословутата велика танкова битка при Прохоровка не е била това, за което се представяше ...). А и по онова време 1 или няколко бронебойни снаряда са били пак несравнимо по-евтини от един танк ...

    Ама не разбрах какво стана с въпроса ми за радиоелектронното и друго противодействие на разните му там умни боеприпаси. Примери от Украина са крайно неподходящи. Ако там наистина са вкарали някаква бройка по-съвременни ПТУР, то те са действали срещу танкове - стари образци от съветско време (Т-64 и Т-72), които не са имали никакви активни средства за защита.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Само "Ратника" предава един куп телеметрия
      Да те питам като познавач на достиженията на руската електроника и техния ВПК - като ги разработват и създават тия изделия, не се ли сещат за интегритет и управление? Просто така ли ги създават с неизползваеми възможности за телеметрия.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Да те питам като познавач на достиженията на руската електроника и техния ВПК - като ги разработват и създават тия изделия, не се ли сещат за интегритет и управление? Просто така ли ги създават с неизползваеми възможности за телеметрия.
        Той и Гагарин не е летял в космоса преди това... От разработват, до пускат в серйно производство и приемат масово на въоръжение има много вода да изтече по Волга, а ако не паднат скоро санкциите може и да не и стигне водата на Волга... Всичко което коментираме напоследък са все неща от времето през което на Русия и бе позволен достъп до определени технологии. Сега нещата стоят "малко" по-друг начин...

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          ,Всичко което коментираме напоследък са все неща от времето през което на Русия и бе позволен достъп до определени технологии. Сега нещата стоят "малко" по-друг начин...
          Някакъв вариант да са обособили известен задел от такива технологии по него време?
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Ми баш нещо като десетдневна прогноза се явява на края и то въпреки, че информацията се компресира на всяко ниво по веригата нагоре. Само "Ратника" предава един куп телеметрия (жизнени показатели, физическо и психическо състояние, ниво на ресурса и оборудването, телекомуникации и т.н.) в реално време, и която се мени на всяка секунда. На танка и БМП-то освен че следят статуса на екипажа по гореописания начин следят и един куп аналогична телеметрия на машината вкл. телекомуникации, като същото се отнася и за авиацията, артилерията и артелната, ако щеш. Към това всичкото прибавяш и постоянно постъпващата информация за противника вкл. телекомуникации, метео-прогноза на терен, и още един куп неща - буламача става пълен. И нито един от тези компоненти не подлежи на прогноза (дори и със суперкомпютър), защото войната по-принцип е опит за контролиран хаос изначално... Видимо по все по-смъртоносните войни които водим, явно все още не ни се отдава "контрола над хаоса" - напротив.
            Ми не.
            Всичкото което го описваш не е необходимо в реално време. Ратници-млатници, ресурси и оборудване - нищо от това не е необходимо наистина в реално време. Необходимо е обновяване на данните и преизчисляването им примерно през секунда (както споменаваш), което е цяла вечност в компютърно време. За тази секунда всеки компютър правен от и за военни може да свърши цялата работа и да му остане време да преброи до милион и обратно.

            Контролирания хаос който описваш въобще не е хаос а контролиран и поддаващ се на строги правила не-хаос. Ратника може да е жив, полужив или мъртъв, може да се движи със скорост Х или Y в някаква проекция, и толкоз. Същото за машините. Нито ще литне, нито ще се закопае под земята. Евентуално може да потрябва малко повечко ресурс примерно ако ще следи движение на снаряди и ракети, но и те си имат относително познати и строго определени правила на движение - нито снаряда, нито ракетата ще се закове на място насред път за да тръгне обратно. Изчисляването на траекторията им (ако въобще се правят подобни неща) е количествено сложно като брой изчисления, но се върши по отдавна установени формули по оптимизиран начин. Това е като да изчислиш точната форма на леща за обектив - неземно досадна работа която едно време се е вършела от една зала народ-изчислители за дни, а сега се върши за отрицателно време от компютър ползващ същите знания и формули.

            В цялата тази патаклама тия телекомуникации които подчертаваш за компютъра са безкрайни малки вечности на бездействие (или на вършене на друго), понеже подаването на информация винаги ще е по-бавно спрямо способностите на компютъра - въпросните телекомуникации са най-бавната част в уравнението и бавят всичко останало.

            Това няма абсолютно грам общо с метеорологичните изчисления за дълго време напред, където изчислителната мощ е необходима просто поради огромния брой разклонения и варианти в поведението на огромен брой частици които в общи линии се движат където си искат освен във времето и чието придвижване може да мине по милиарди начини когато става дума за предвиждането десет дена напред. Отново - извършване на относително познати и прости операции, но в невъобразимо количество.

            В сравнение с подобно изчисление следенето и координирането на няколко десетки или няколкостотин хиляди единици движещи се с пределно ниска скорост (или направо - недвижещи се) в терен чиито параметри са предварително познати би следвало да са абсолютна смешка за всеки модерен компютър, ако е правилно написана програмата. Вече написването и сигурно ще е играчка, но за това са военни - за да го направят правилно.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Не е по темата точно, но изчислителната мощ не е панацея да ви припомня, че американците закараха Аполо на Луната и го върнаха обратно със машина която не може колкото един калкулатор.
              За да е по ясно задачата е била като да уцелиш лист хартия на лунна светлина от 120 метра /става дума за дебелината на листа/.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Ми не... (или направо - недвижещи се) в терен чиито параметри са предварително познати би следвало да са абсолютна смешка за всеки модерен компютър, ако е правилно написана програмата. Вече написването и сигурно ще е играчка, но за това са военни - за да го направят правилно.
                Ъхъ,
                само дето като потърсиш OS в реално време и резко ти спада избора до една единствена общо достъпна
                а за останалите почваме да четем едни дъъълги списъци за двойна употреба и лицензи от военни министерства

                А пък като потрябва да смятаме супер точно(след 18-ти знак) пак резко спада избора от стандартни машинарийки и почва цифромания

                защо ще ви трябва 18-ти знак? ми пробвайте точност под1м. на радиус 100000м. със всичките му данни за плътност въздух, време реакции на стабилизатори и прочее бавни рабути пък цялото летене няма 100сек.
                Последно редактирано от DBRS; 27-05-15, 18:08.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Ми не.
                  Всичкото което го описваш не е необходимо в реално време. Ратници-млатници, ресурси и оборудване - нищо от това не е необходимо наистина в реално време. Необходимо е обновяване на данните и преизчисляването им примерно през секунда (както споменаваш), което е цяла вечност в компютърно време. За тази секунда всеки компютър правен от и за военни може да свърши цялата работа и да му остане време да преброи до милион и обратно.

                  Контролирания хаос който описваш въобще не е хаос а контролиран и поддаващ се на строги правила не-хаос. Ратника може да е жив, полужив или мъртъв, може да се движи със скорост Х или Y в някаква проекция, и толкоз. Същото за машините. Нито ще литне, нито ще се закопае под земята. Евентуално може да потрябва малко повечко ресурс примерно ако ще следи движение на снаряди и ракети, но и те си имат относително познати и строго определени правила на движение - нито снаряда, нито ракетата ще се закове на място насред път за да тръгне обратно. Изчисляването на траекторията им (ако въобще се правят подобни неща) е количествено сложно като брой изчисления, но се върши по отдавна установени формули по оптимизиран начин. Това е като да изчислиш точната форма на леща за обектив - неземно досадна работа която едно време се е вършела от една зала народ-изчислители за дни, а сега се върши за отрицателно време от компютър ползващ същите знания и формули.

                  В цялата тази патаклама тия телекомуникации които подчертаваш за компютъра са безкрайни малки вечности на бездействие (или на вършене на друго), понеже подаването на информация винаги ще е по-бавно спрямо способностите на компютъра - въпросните телекомуникации са най-бавната част в уравнението и бавят всичко останало.

                  Това няма абсолютно грам общо с метеорологичните изчисления за дълго време напред, където изчислителната мощ е необходима просто поради огромния брой разклонения и варианти в поведението на огромен брой частици които в общи линии се движат където си искат освен във времето и чието придвижване може да мине по милиарди начини когато става дума за предвиждането десет дена напред. Отново - извършване на относително познати и прости операции, но в невъобразимо количество.

                  В сравнение с подобно изчисление следенето и координирането на няколко десетки или няколкостотин хиляди единици движещи се с пределно ниска скорост (или направо - недвижещи се) в терен чиито параметри са предварително познати би следвало да са абсолютна смешка за всеки модерен компютър, ако е правилно написана програмата. Вече написването и сигурно ще е играчка, но за това са военни - за да го направят правилно.
                  Занимавал ли си се някога с безжично предаване на на аудио и видео? Хардуерното кодиране е скъпо (китайски декодери на ниво "късметче от Зрънчо" и работещи на случаен принцип - 2 мин. работи ,10 мин. се рестартира, ресетва се на всеки 1 час, са около $700-800 парчето... При софтуерно декодиране I5 процесор се задъхва при трансфер над 2 Мегабита в секунда (говорим си само за един канал аудио/видео много далеч от HD-то). Всичкото останало като инфо ,е капка в морето на фона на този трафик (треактории никой не изчислява и визуализира в реално време - за сега само в Холивуд го има...)... Да продължавам ли..?!!

                  П.П. Айде още малко - ако един взвод е от 50 човека и е нужно да можеш да поемеш трафика от всички (пък те са и на различни честоти, защото иначе ще се "затапват"), та ти ми кажи взводния им какъв лаптоп/таблет трябва да носи (няма и военен такъв - трябва хардуерно декодиране)...?!! Истината е, че само до тука си на $ 25 000 минимум за куфарчето на взводния (за да може да има достъп до 50-те канала едновременно и в реално време, и с достатъчно сигурна връзка) приемо-предавателния хардуер за тези 51 човека - отделно...
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 27-05-15, 18:25.

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Занимавал ли си се някога с безжично предаване на на аудио и видео?...
                    Не съм, и не ми трябва предвид че именно това обяснявам: че доволен брой битови приложения в наши дни са по-трудоемки в компютърно време от цялата дандания която спрягаш по-горе като военно изискване. Ратника не е участник в литъл систър та да му предаваш цвета на червилото в 8к в реално време 24/7/365. Достатъчно е да му знаеш пулса и евентуално нивото на влажност на гащите.

                    Одеве говореше за необходима невероятна изчислителна мощ, сега извъднъж предаването на данните стана проблем. Както и да го сучеш всичките тия постановки за реално време са тинтири-минтири зелени маймунки, а телеметрията затова е телеметрия за да действа бързо и ефективно без да е необходимо да предава нюанси на цвят и ъгъла на намръщване на горната устна, и по-горе се обосновах защо мисля така.

                    Нищо от нещата които описваш не е нужно под формата която се опитваш да му придадеш. Все едно да ми обясняваш аеродинамични проблеми при движение с 300км/ч и техните решения, за тръбарка която е мислена да лази по камънаците.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Не съм, и не ми трябва предвид че именно това обяснявам: че доволен брой битови приложения в наши дни са по-трудоемки в компютърно време от цялата дандания която спрягаш по-горе като военно изискване. Ратника не е участник в литъл систър та да му предаваш цвета на червилото в 8к в реално време 24/7/365. Достатъчно е да му знаеш пулса и евентуално нивото на влажност на гащите.

                      Одеве говореше за необходима невероятна изчислителна мощ, сега извъднъж предаването на данните стана проблем. Както и да го сучеш всичките тия постановки за реално време са тинтири-минтири зелени маймунки, а телеметрията затова е телеметрия за да действа бързо и ефективно без да е необходимо да предава нюанси на цвят и ъгъла на намръщване на горната устна, и по-горе се обосновах защо мисля така.

                      Нищо от нещата които описваш не е нужно под формата която се опитваш да му придадеш. Все едно да ми обясняваш аеродинамични проблеми при движение с 300км/ч и техните решения, за тръбарка която е мислена да лази по камънаците.
                      Ми Гоблине, то и предаването на данните става с изчислителна мощ (за HD което цитираш ти трябва битрейт минимум 4,5 МГб/сек на калпак) , пък и когато това трябва да се случва на майната си, задачата става съвсем сложна...
                      Аз коментирам "Ратник"на базата на каквото съм чел за него - пише "предава образ и картина двупосочно". Не си го измислям, а даваш "заден" още преди да сме сигнали до криптирането и декриптирането на всичко това, щото не вярвам да не е...

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Ми Гоблине, то и предаването на данните става с изчислителна мощ (за HD което цитираш ти трябва битрейт минимум 4,5 МГб/сек на калпак) , пък и когато това трябва да се случва на майната си, задачата става съвсем сложна...
                        Аз коментирам "Ратник"на базата на каквото съм чел за него - пише "предава образ и картина двупосочно". Не си го измислям, а даваш "заден" още преди да сме сигнали до криптирането и декриптирането на всичко това, щото не вярвам да не е...
                        Мартине, Мартинеее

                        Кога ще разбереш че написаното остава, и че риба не се дави ? Не разбра ли че това че някои кълват на метода ти да бълваш нон стоп не значи че всъщност работи ?

                        Чакай сега да ти дам малко аз "заден". Ето ти заден, назад във времето.

                        Дискусията тръгна от тук:


                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Имам въпрос към Марто - колко и каква, и на какво ниво, му е нужна електроника на тоя танк, и за решаването на какви задачи?

                        Имат ПВО-ситеми - могат да заимстват от там за системата за откриване, съпровождане на цели и избор на цели, които да бъдат поразени с предимство. Системи за управление движението на машината има доста, могат да бъдат адаптирани за танка, не виждам проблем. Система за управление на огъня мисля, че им е по силите отвсякъде. Интегрирането на танка в дигиталното бойно поле ще им е проблем, ама те и са още далече от тоя етап изобщо. Другото, което ще им е проблем е системата за обмяна на данни (също и в аспекта на интегрираното дигитално бойно поле). Това е според мен.
                        За протокола - никъде не виждам да се говори за предаване на аудио-видео данни.

                        И твоя отговор:


                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Явно не ме разбираш напълно - за нуждите на един танк - допускам (с доста резерви вземайки предвид инфото за тези руски процесори), че има какво да сложат в него! Виж как да съберат в реално време информацията от 200 танка водещи бой (ще рече динамична променяща се среда и непрекъснат поток от постъпващи данни, като всеки пакет прави предходния безвъзвратно остарял...) определено им е проблем. А ако добавим и 400 БМП-та, щатно ПВО, авиация, артилерия и 10 000 кашика облечени в "Ратник" - ще настане едно информационно мазало, реално водещо до липсата на централно командване, хаос и разпадане на командната верига. Затова и всичко на руснаците в тази посока (дори и в тяхната си пропаганда) е в "бъдеще време" ...

                        За протокола - никъде не виждам... сещаш се какво не виждам нали ?

                        Сещаш ли се какво виждам ? Формулировката да съберат в реално време информацията - същото това реално време дето никъде не си го бил споменавал, но което споменаваш тук:

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Ми баш нещо като десетдневна прогноза се явява на края и то въпреки, че информацията се компресира на всяко ниво по веригата нагоре. Само "Ратника" предава един куп телеметрия (жизнени показатели, физическо и психическо състояние, ниво на ресурса и оборудването, телекомуникации и т.н.) в реално време, и която се мени на всяка секунда. ... ... ...
                        Сори ако нещо, но никъде не си оставил впечатление че говориш за специфичен проблем с кодиране/предаване/декодиране на данни. Самодържеца изрично те пита за неща отнасящи се до изчислителна мощ, и ти доволно поде темата. Тия трикове с поемане с недомлъвки и после "ама аз не бях казал това !!!" ги знаем. Сърбай си попарата.


                        Но - като си говорил само за проблема с данните - да приемем за момент че си го записал черно на бяло - ахъм, ахръм:

                        - Какъв е проблема че 20, 200, 2000 или 20000 единици трябва да предават едновременно данни ? Да не би един единствен компютър да им кодира данните ? Не го ли правят всяка с нейния си ?

                        - Ама викаш - като ги пратят тези данни в централата - тя няма да може да борави с 20000 канала едновременно - ми вероятно няма да е съвсем лесно да се направи, но със сигурност ще е по-лесно от това да окопаят петте хиляди оператора които ще трябва да се зачислят за пълноценно боравене с тези данни

                        - Оффф, ама чакай, то не е за по един оператор на четири единици, а трябва компютъра да състави обща картина и да я даде на главнокомандващия ? Ми ако е така - за какво му е на него зърненост до ниво всяка индивидуална единица в реално време ? Да не би да може да борави с 20000 единици ? Или ще гледа обща картина и ще извиква индивидуално информация за всяка единица при нужда ?

                        - Или - о, еретизъм - информацията ще се покачва нагоре от индивидуално ниво през взвод, рота и т.н, с отделно командване на всяко ниво, всяко докладващо на по-горното ниво ? Нещо което се прави от - ъъъ - хиляди години, с компютри или без ?
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Мартине, Мартинеее

                          Кога ще разбереш че написаното остава, и че риба не се дави ? Не разбра ли че това че някои кълват на метода ти да бълваш нон стоп не значи че всъщност работи ?

                          Чакай сега да ти дам малко аз "заден". Ето ти заден, назад във времето.

                          Дискусията тръгна от тук:




                          За протокола - никъде не виждам да се говори за предаване на аудио-видео данни.

                          И твоя отговор:





                          За протокола - никъде не виждам... сещаш се какво не виждам нали ?

                          Сещаш ли се какво виждам ? Формулировката да съберат в реално време информацията - същото това реално време дето никъде не си го бил споменавал, но което споменаваш тук:



                          Сори ако нещо, но никъде не си оставил впечатление че говориш за специфичен проблем с кодиране/предаване/декодиране на данни. Самодържеца изрично те пита за неща отнасящи се до изчислителна мощ, и ти доволно поде темата. Тия трикове с поемане с недомлъвки и после "ама аз не бях казал това !!!" ги знаем. Сърбай си попарата.


                          Но - като си говорил само за проблема с данните - да приемем за момент че си го записал черно на бяло - ахъм, ахръм:

                          - Какъв е проблема че 20, 200, 2000 или 20000 единици трябва да предават едновременно данни ? Да не би един единствен компютър да им кодира данните ? Не го ли правят всяка с нейния си ?

                          - Ама викаш - като ги пратят тези данни в централата - тя няма да може да борави с 20000 канала едновременно - ми вероятно няма да е съвсем лесно да се направи, но със сигурност ще е по-лесно от това да окопаят петте хиляди оператора които ще трябва да се зачислят за пълноценно боравене с тези данни

                          - Оффф, ама чакай, то не е за по един оператор на четири единици, а трябва компютъра да състави обща картина и да я даде на главнокомандващия ? Ми ако е така - за какво му е на него зърненост до ниво всяка индивидуална единица в реално време ? Да не би да може да борави с 20000 единици ? Или ще гледа обща картина и ще извиква индивидуално информация за всяка единица при нужда ?

                          - Или - о, еретизъм - информацията ще се покачва нагоре от индивидуално ниво през взвод, рота и т.н, с отделно командване на всяко ниво, всяко докладващо на по-горното ниво ? Нещо което се прави от - ъъъ - хиляди години, с компютри или без ?
                          Айде стига преиграва:

                          https://alterinformation.wordpress.c...8/20/98491951/

                          http://www.blitz.bg/news/article/338358

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Кое преиграва и какво искаш да покажеш със статийки от суперсериозни източници като Блиц? Кой мислиш, че ще се засили да събира данни от 10,000 кашика едновременно, че и в реално време?!? Ами това са 2-3 бригади (че и повече, като вземеш предвид, че далеч не всеки войник е на бойното поле). На кого извън подразделението му трябват постоянно данни за местоположение и т.н. на всеки отделен човек?!? Главнокомандващият ще движи всяка една пешка по бойното поле ли?!?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Не знам,колко истина има във възможностите на този Ратник,но преди няколко дни,гледах по руската телевизия,някаква трислойно тъкана тъкан,която не беше по-дебела от 4-5мм и спря куршум от Макаров от 5м.

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Очарователен си като загубиш почва, но за сведение - наглостта също работи само с определен тип слушатели Точно от теб да слушам за преиграване на фона на стандартните ти похвати - хайде холан

                                Пускаш два линка към новини за програмата "ратник", в един от които се споменава че ще носят камери.

                                Не помня да съм оспорвал съществуването нито на едното, нито на другото

                                Това което не виждам е коментар/съкрушително изложение за невероятната изчислителна мощ която ще е нужна за боравене с тези ратници, както и не виждам коментари дали руснаците могат да си я обезпечат сами или не (ако им трябва). За което идеше реч. Ако си спомняш за какво спорим.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X