Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Без АЗ не завиждам на тоя дето ще му тика снаряда та ако ще и съставен да е .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Механична роботизирана трансмисия, и то руска! Ооо, проблемите им едва сега започват. Няма агрегат от тоя тип, в световното автомобилостроене, който да работи надеждно и да е достатъчно издръжлив. Примерно класическите автоматични трансмисии си остават условно два пъти по-издръжливи, при класическите механични може да достигне и повече. И това при ОБТ - не го вервам и едва ли ще стане. Ако сега залагат на това, то след пет години по-скоро ще са се върнали към техническо решение от по-класически тип.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Изключително се съмнявам да е механична. Приемам го или като партенка или като грешка в превода.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Не знам как е в оригинал, но "механическая" и "механизирована" са различни неща.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Не знам как е в оригинал, но "механическая" и "механизирована" са различни неща.

            http://tvzvezda.ru/news/forces/conte...90735-khct.htm

            ...трансмиссия механическая с роботизированным управлением...

            гледам,че:
            Роботизированная коробка передач (другое наименование – автоматизированная коробка передач, обиходное название - робот) представляет собой механическую коробку передач, в которой автоматизированы функции выключения сцепления и переключения передач. Современные роботы имеют двойное сцепление, которое обеспечивает передачу крутящего момента без разрыва потока мощности.

            Май обичат сложните лафове на изток от Варна...
            Последно редактирано от icos; 13-05-15, 12:09.
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
              Брее, шплента явно още е в употреба... Въпросче, тая ламарина май няма и сантиметър?!
              Начина на захващане показва , че е нужен бърз демонтаж за да се стигне до това което е от долу , затова няма как да са по-дебели , много се съмнявам , че са от стомана.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                Начина на захващане показва , че е нужен бърз демонтаж за да се стигне до това което е от долу , затова няма как да са по-дебели , много се съмнявам , че са от стомана.
                Картон? Пластмаса?
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Без АЗ не завиждам на тоя дето ще му тика снаряда та ако ще и съставен да е .
                  То АЗ надали ще е но ще е някакъв "лоудър съпорт". Пък и реално има концептуален модел и прототип на Леопард с АЗ и 155 мм. оръдие.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Ето едно интересно разрезче... Някой неща не ми се връзват ама иди доди. Личното ми мнение е че на тоя танк последната грижа ще му е трансмисията. Доста други неща ще са му далеч по проблемни.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2159.jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5660389
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Картон? Пластмаса?
                      Като гледам как са капсуловани при шплентовете , нищо чудно да са от авиационен шперплат за пред чужденците и фотоапаратите. Това което ще е на тяхно място , сигурно ще е някой секретен композитен материал , който ще прави танка трудно откриваем за радарите. Може да минат доста години докато разберем точно как ще изглежда този танк , и с какво ще е покрит.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        Това което ще е на тяхно място , сигурно ще е някой секретен композитен материал , който ще прави танка трудно откриваем за радарите. Може да минат доста години докато разберем точно как ще изглежда този танк , и с какво ще е покрит.
                        Преди време бях писал за една машина (мисля турска), че има стелт елементи и един билюк "разбирачи" се смяха...
                        Но да, явно в Армата ще залагат и на по-ниска забележимост, особенно в куполната част. Танкът може да воюва в много малък процент от времето на евентуален конфликт, а през другото време да е окопан или маскиран. Поне корпуса - а оръдието и сензорите би трябвало да са по-трудно откриваеми от противника, щом ще стърчат от окопа (укритието) например.

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          Преди време бях писал за една машина (мисля турска), че има стелт елементи и един билюк "разбирачи" се смяха...
                          Но да, явно в Армата ще залагат и на по-ниска забележимост, особенно в куполната част. Танкът може да воюва в много малък процент от времето на евентуален конфликт, а през другото време да е окопан или маскиран. Поне корпуса - а оръдието и сензорите би трябвало да са по-трудно откриваеми от противника, щом ще стърчат от окопа (укритието) например.
                          Я, специалисте, да разясниш как стои работата със стелт решетките за защита от РПГ, които се появиха на всички западни танкове и друга бронетехника, участваща в реални бойни действия, и каквито видяхме и на Армата !

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:leopard_2___afghanistan_by_dennisba-d4m12kb.png
Прегледи:1
Размер:915.2 КБ
ID:5660407
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            То немският отговор отдавна е изтестван и го има в що годе толкова бройки колкото и Т12. Обожавам немският навик да слагат кошмарни оръдия на танковете си още от 88 цата.
                            [ATTACH=CONFIG]799788[/ATTACH]
                            Това 140мм ли е? И защо купола е различен от на А7?

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Ето едно интересно разрезче... Някой неща не ми се връзват ама иди доди. Личното ми мнение е че на тоя танк последната грижа ще му е трансмисията. Доста други неща ще са му далеч по проблемни.
                            Да, всичко освен балистичния изчислител или далекомера, на което са бутнали и чифтосали с електроника ще е проблемно.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Я, специалисте, да разясниш как стои работата със стелт решетките за защита от РПГ, които се появиха на всички западни танкове и друга бронетехника, участваща в реални бойни действия, и каквито видяхме и на Армата !


                            Това щото са скръндзави за САЗ "Трофи".
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Как стои работата със стелт решетките за защита от РПГ?

                              Стелт има много измерения - радарно, топлинно, звуково, оптично и сигурно още...
                              Тънката ламарина си е чисто радарно според мен. Топлинна маскирока имат западните танкове, за руските не съм срещал.
                              "Стелт" решетките се използват на западните танкове само при изключително асиметричен конфликт в тяхна полза, когато радарно разузнаване от противника няма.
                              Последно редактирано от derhunter; 13-05-15, 20:32.

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                                ... "Стелт" решетките се използват на западните танкове само при изключително асиметричен конфликт в тяхна полза, когато радарно разузнаване от противника няма.
                                Т.е. да разбираме, че при "симетричен" конфликт няма да се очаква наличие на РПГ и нуждата да се осигури защита от тях ще отпадне?
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X