Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    И какво по-точно да им гледам на сегашните..?!! Мощността на шестаците е съпоставима с тези от 60-те - 250 коня макс...

    И понеже си говорим за танкове - най-мощният руски дизелов двигател до момента, слаган в руски танк (предполагам въобще - не ми се рови в момента) е В-92С2 в Т-90А(СА) с 1000 коня изцедени от 12 цилиндъра и 39 000 кубика...

    За сравнение - MB 873 Ka-501 в Leopard 2, е с мощност 1500 к.с. от 12 цилиндъра и 47 600 кубика....
    -Марто,не вярвам тези твърдения да са случайни, защото отлично знаеш ,че още 96 г. за рали автомобилите от 12 цилиндровите вадеха над 1200к.с.,а като се отказаха от тях заради теглото и минаха на 8 цилиндровите -показателите, които постигат са от 800 до 1100к.с..
    -Най-балансирана се оказва версията от 850к.с. ,а серийните ги пускат с 730к.с. . Така,че опит и възможности имат да произведат каквото им е необходимо, а НИЕ -само изместваме темата!!!

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      И какво по-точно да им гледам на сегашните..?!! Мощността на шестаците е съпоставима с тези от 60-те - 250 коня макс...

      И понеже си говорим за танкове - най-мощният руски дизелов двигател до момента, слаган в руски танк (предполагам въобще - не ми се рови в момента) е В-92С2 в Т-90А(СА) с 1000 коня изцедени от 12 цилиндъра и 39 000 кубика...

      За сравнение - MB 873 Ka-501 в Leopard 2, е с мощност 1500 к.с. от 12 цилиндъра и 47 600 кубика....
      Двигателя В-92С2Ф2 на Т 90 МС е 1130 кс което е повече от достатъчно за 46 - 48 тона машина . Имаха и някакъв двигател около 1300 кс за индийската поръчка . Дори и при Т 72 където двигателите в различните модификации варират между 780 и 840 кс няма недостиг на мощност . Т 72 може да има някои "детски болести" но със сигурност не страда от липса на мощност. Някъде четох че при изпитания в Германия или щатите по асфалт с Т 72 са успели да вдигнат над 100 километра в час което е голяма простотия с верижна ходова част не че не сме го правили в БЕТА но със значително по леки машини . Леопарда гони 70 тона и е нормално мотора да му е по мощен . И на него пробега до капитален ремонт на целия танк е установен ориентировъчно на 10 000 километра . Колко междинни ремонти и подмяна на вериги през това време се прави не знам . Поне публикувания разход по шосе е 250 - 300 литра на 100 км а по пресечен терен над 500 така че не е много икономичен Запаса му от ход без презареждане с 2400 литра в 4 резервоара го дават 450 километра .
      Последно редактирано от sek.1; 02-06-15, 06:37.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Абе,няма ли кой да напише едни нютон метри на тези двигатели,че една машина не е само кс.а съвкупност от двигатели,скорости и ходова част.Може да е и 50кс,и да са и достатъчни.

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
          Хора, всеки производител на камиони от години вади от 300 и кусур та до 5, 6 стотин и повече коне. Все от шестаци. Че и покриват евро норми, 5, 6. Серийно в хиляди машини и карат поне по - 1хххххх километра. Да не говорим за разхода... Топлата вода я откриха вече. Нищо, че ВВеликолепни миналата година откри завод Свръх модерни за ГАЗки с евро 4, къминс мотори.
          Са някои да не каже за изискванията на танкистите. Е, без Евро 6 и милион километра, мисля на инжЕнерите ще е доста по лесно...
          Изискванията за танков двигател са много по-различни от тези за тир. Теглото е изключително важно( руските са от алуминий, а аз не съм виждал други такива дизели), трябва да са многогоривни, прости и ремонтопригодни в полеви условия и т.н. Както писа Румен за еластичността на машината най-важен е въртящия момент. От мощността зависи максималната скорост.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Ново, ново, само тук

            - Темата се заключва за почистване.

            - След отключването всякакви публикации несвързани конкретно със сюжета ще бъдат изтривани.

            - Упорство в която и да е посока освен техническата, опити за дерайлирането и и подобни ще бъдат считани за опит за саботирането и, и преднамерено бутане към заключване.

            - При подобна конфигурация ще бъде заключена не темата, а достъпа на пробващите се.
            Последно редактирано от Goblin; 02-06-15, 20:19.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Готово. Нататък - по темата.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  @DBRS - проверявай си източниците

                  Статията на Шуригин, по която е сниман клипа е от 2011 година.

                  Какво мисли за Армата същият този Шуригин през 2015 година можеш да прочетеш на страницата му във ВК (публикацията от 15 май тази година).

                  Май леко си е променил мнението.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Ето тука още някакъв експерт си дава мнението, което е, че танка е първият от условното 3-то поколение, всички останали са от 2-ро. Това по повод поколенията, за които често се забравя, че са именно условни, ако и да имат някои общовалидни и общоприети белези обуславящи ги като конкретна поредност. Мен лично още в началото ме впечатли заявеното ниско тегло на танка (предвид размерите му), което е приблизително равно на сегашните. При това положение наистина би трябвало да има радикална смяна на концепцията, като най-логичното е да е изпълнено някакво "приоритетно" брониране и да се разчита в огромна степен на активните защити, на което всъщност и наблягат в повечето информации.

                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Ето тука още някакъв експерт си дава мнението, което е, че танка е първият от условното 3-то поколение, всички останали са от 2-ро. Това по повод поколенията, за които често се забравя, че са именно условни, ако и да имат някои общовалидни и общоприети белези обуславящи ги като конкретна поредност. Мен лично още в началото ме впечатли заявеното ниско тегло на танка (предвид размерите му), което е приблизително равно на сегашните. При това положение наистина би трябвало да има радикална смяна на концепцията, като най-логичното е да е изпълнено някакво "приоритетно" брониране и да се разчита в огромна степен на активните защити, на което всъщност и наблягат в повечето информации.
                      Още в началото на деведесетте години на миналия век чисто механичното трупане на броня беше признато за глух коловоз в развитието на бронетехниката . Още тогава дори и старите вече противотанкови средства като РПГ 7 ; Фагот и западните им аналози с лекота пробиваха повече от това което е възможно чисто физически да се качи като тегло на танк. Резултата го виждаме Абрамс при над 70 тона дори и челната броня не издържа на Корнет . Развитието на още по "интелигентни" средства за ПТ борба като Джавелин които могат да ударят купола отгоре или по слабо защитеното МТО налага развитието на активните средства за защита като единствено възможно направление за развитие на бронетехниката . Казано на наш език около танка трябва да създадем зона в която всичко летящо към него да бъде унищожено защото удари ли го каквато и да е бронята тя е пробита .
                      Последно редактирано от sek.1; 03-06-15, 06:00.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        -Марто,не вярвам тези твърдения да са случайни, защото отлично знаеш ,че още 96 г. за рали автомобилите от 12 цилиндровите вадеха над 1200к.с.,а като се отказаха от тях заради теглото и минаха на 8 цилиндровите -показателите, които постигат са от 800 до 1100к.с..
                        -Най-балансирана се оказва версията от 850к.с. ,а серийните ги пускат с 730к.с. . Така,че опит и възможности имат да произведат каквото им е необходимо, а НИЕ -само изместваме темата!!!
                        Сега остана да кажеш колко "спортни" двигателя са конструирали и произвели руснаците и всичко ще си дойде на мястото...

                        С цитата около който се завъртя разговора около двигателите исках да покажа (съвсем коректно), че руснаците разполагат с нужните технологии, а явно и с производствените мощности, за производство на АДЕКВАТНИ СЪВРЕМЕННИ двигатели, за военната си техника. Не е хубаво да се реагира "по инерция".

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Бордът на Т-14. Викат, а и си личи, че основната броня е многослойна - най-малко три слоя.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Сега остана да кажеш колко "спортни" двигателя са конструирали и произвели руснаците и всичко ще си дойде на мястото...

                            С цитата около който се завъртя разговора около двигателите исках да покажа (съвсем коректно), че руснаците разполагат с нужните технологии, а явно и с производствените мощности, за производство на АДЕКВАТНИ СЪВРЕМЕННИ двигатели, за военната си техника. Не е хубаво да се реагира "по инерция".
                            Дакарския Камаз ? https://www.youtube.com/watch?t=148&v=qrHn7wk7Wm8 https://www.youtube.com/watch?v=4FzS5wmsSpU Има няма 6 пъти отвяват всички останали . Някои маневри съм успявал да ги направя и с нашия зимата
                            Последно редактирано от sek.1; 04-06-15, 04:57.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Марто,е прав,руснаците ,все още нямат малък ,и добър дизел,няма и да имат скоро.Просто там катао в Щатите бензиновата култура е в апогея си.Двигателя на Камаз е всичко друго но не и малък.Малак за мен е двигателя на Пежото на жената-308,1.6-тд -109кс,или нещо подобно.

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Повече от 30 години в света на автомобилите никой нищо не е разработил сам . Не че не могат икономически не е изгодно . В Европа са огромни концерни между няколко марки в различни държави а в щатите им изпуснах следите кой с кого се обедини още преди няколко години .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X