Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Т.е. да разбираме, че при "симетричен" конфликт няма да се очаква наличие на РПГ и нуждата да се осигури защита от тях ще отпадне?
    През ВСВ най-мощния боен кораб е японския Ямамото. През цялата война го пазят и не влиза в битка, докато накрая го пускат и в първата му акция го потапят... също като Бисмарк и Тирпиц.

    При симетричен конфликт според мен ще се бие първо авиацията, после при въздушно превъзходство бронираната техника ще я унищожат от въздуха и с танковете ще се завладява територия. Танкове ще се използват не срещу други танкове, а срещу партизани и лека техника. Модерните танкове са прекалено скъпа техника за да бъдат рискувани в симетричен конфликт...

    Цитат за западния начин на бойни действия - "If you find yourself in a fair fight, your tactics suck!"
    Последно редактирано от ardmin; 13-05-15, 16:58.

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Руските танкове ако не се лъжа имат инфрачервено "око" против топлинните ракети, което като се замисля не е особено полезно като го стрелят отстрани или отзад.
      Лопата - друг солдата!!!

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
        ...

        Цитат за западния начин на бойни действия...
        Аааа стига бе Ма верно ли ? Аз до сега мислех че е цитат който приписват на Стайнбек (не че има доказателство да е негов зер повечето цитиращи го надали са го чели). За източния начин на бойни действия нещо имаш ли ? Нещо формула за изчисляване броя тела необходими за запушване на амбразура според квадратурата и, ала бала ?
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
          ... Танкове ще се използват не срещу други танкове, а срещу партизани и лека техника. Модерните танкове са прекалено скъпа техника за да бъдат рискувани в симетричен конфликт...

          ...
          Пък партизаните носят РПГ-та и не им пука дали танкът има стелт елементи. Т.е. ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
            ...Модерните танкове са прекалено скъпа техника за да бъдат рискувани в симетричен конфликт...
            Това го бях пропуснал. Култово

            А-хъм, а-хръм: таковата, ако в симетричен конфликт едната страна рискува да не си рискува танковете срещу танковете на другата страна - конфликта, ъъъ, става АСИМЕТРИЧЕН В ущърб на оная нерискуващата страна. Зер - тя си пази танковете, а другите глупаци отсреща с техните си непазени танкове я пердашат в муцуната.

            Разбира се съществува ужасяващия риск и другите да са умни, да си пазят и те техниката и да държат на симетрията. В такива случаи се получава мигновена верижна реакция, цялата симетрична техника се изтегля на сигурно място и от двете страни, а на бойното поле излизат по един боец от всяка страна, ама от най-ненужните - примерно свързочници, ама от тия дето за две години не са успели на морза да минат над 35 знака в минута. Може и от строителни войски, ама да са новобранци (да не са се научили още да редят плочки). И ги пускат да се дуелират с два бракувани морзови ключа или с по една мистрия (ама да са нащърбени). Но преди това им взимат кубинките и коланите, щото и те са ценни, а за униформи им вадят по една зимна кафява, от тия епилаторките, и гледат да са по-така старички.

            Тази информация я дръж в тайна - дълго мъдрувах докато ми светне, а аз съм страхотен стратег и не искам някой генералисимус да жъне бойни успехи от моите анализи. Та - не ме цитирай
            Последно редактирано от Goblin; 13-05-15, 18:02.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Т.е. да разбираме, че при "симетричен" конфликт няма да се очаква наличие на РПГ и нуждата да се осигури защита от тях ще отпадне?
              Тук отговорът е лесен - САЩ не се замислят за възможен симетричен конфликт, така че не се замислят и за решетките, нито за "стелта".
              Тук руснаците с Армата имат голямо предимство с необитаемият си купол. И затова могат да си позволят експерименти и примерно въвеждане на мерки за ниска радарна забележимост.
              Едно попадение в купола на Армата може да доведе най-много до унищожаване на оръдие и сензори, които са сравнително лесно заменими, но няма да доведе до унищожаване на целия танк. При Абрамс и сие работата съвсем не е така - пробие ли се куполът, танка си е заминал и затова си слагат решетките.


              Всъщност вероятността за симетричен конфликт днес е по-малко вероятна от падане на втори тунгуски метеорит. Така че ъпгрейтите и новостите си идват според моментните изисквания за някой асиметрия или според желанията на някой външен клиент.


              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Пък партизаните носят РПГ-та и не им пука дали танкът има стелт елементи. Т.е. ...
              Те Т-90 не го пускат срещу "партизани", ти чакай танк като Армата да пуснат...
              Стари "анти партизански танкове" с хиляди си имат.
              Последно редактирано от nitro; 13-05-15, 18:06.

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Да бе не се замислят пък за това в момента е на разпродажба стария им военен цвят.Както как го виждаш да не им пука колко са видими защото не се биели в Чикаго ми в Белочистан?

                И ако Армата няма да в пускат в бой то за чий им е?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  И ако Армата няма да в пускат в бой то за чий им е?
                  За да си велика сила, трябва от време на време да пускаш по някое оръжие-чудо.
                  С Армата идват на нивото на Абрамс, Леопард и т.н. Просто платформата и вариантите на Т-72 вече са стари и ъбгрейта се изчерпа с Т-90. Ама пък генералите им не харесаха Т-90.... и тъй.

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    а другите глупаци отсреща с техните си непазени танкове я пердашат в муцуната.
                    Танкове пердашат авиация в муцуната? Кой точно танк и кой точно самолет моля?!

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                      Танкове пердашат авиация в муцуната? Кой точно танк и кой точно самолет моля?!
                      I rest my case
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Невежите като мен, се объркаха съвсем. Ся, тоя танк, за Индия, за Русия, за "Панаири и изложби" ли е...? Или, директно за музея?
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          То АЗ надали ще е но ще е някакъв "лоудър съпорт". Пък и реално има концептуален модел и прототип на Леопард с АЗ и 155 мм. оръдие.
                          Не знам 100мм снарядите на Т 55 тежат по 30 и кусур кила . Колкото по нагоре отиваме толкова по големи и тежки стават . Без АЗ работата на пълнача в тая теснотия е кошмар . Дори и съставен да е снаряда пак тежи и отнема повече време при ръчно зареждане . За сега надеждно работещ АЗ имат само руснаците и французите .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Ся, тоя танк, за Индия, за Русия, за "Панаири и изложби" ли е...? Или, директно за музея?

                            Танкът определено някога ще иде в музея, но за сега е бъдещето.
                            Концепцията му е супер, може би най-добрата. Остава да видим как и дали ще се измени с годините и как ще изглежда след като мине войсковите изпитания.
                            Мен ми е любопитно най-много какви ще са сензорите и КАЗ-овете. Не сега обявените, а тези по серийните машини.

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              Танкът определено някога ще иде в музея, но за сега е бъдещето..
                              Бъдещето му е като на "ИС", май. Добре, че не се казва "ВП".
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • Re: От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                                За да си велика сила, трябва от време на време да пускаш по някое оръжие-чудо.
                                С Армата идват на нивото на Абрамс, Леопард и т.н. Просто платформата и вариантите на Т-72 вече са стари и ъбгрейта се изчерпа с Т-90. Ама пък генералите им не харесаха Т-90.... и тъй.
                                Пак почне да се самозабравяш и да пишеш пълни глупости без никаква обосновка. А АРМАТА е още много далеч от танк. Странно как я определи на какво ниво е без да знаеш нищо за него.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X