Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Ако някой си е помислил, че споменаването на "Уран" в темата за "Армата" е офтопик )) ето:
    http://technowars.ru/article/174/
    (PDF-a )
    Уралвагонзавод казва, че са предвидили възможността за "роботизация" на Армата. Някой ден )
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Там е работата, че този мотор е всичко друго но не и "голям" - 6 цилиндров (да горят, да горят, колко да горят 6 цилиндъра на фона на 10 цилиндъра и на горе...?), и вади абсолютно адекватните за подобна машина (визирам 25 тонният "Тайфун") - 450 к.с... Другото интересно в материала е, че показва, че руснаците имат съвсем модерна и работеща поточна линия (роботизирана поне на някакъв процент, при това...) за производството на този двигател (а дали няма "по-голям брат", който слагат в "Армата"..?!) за неговото серийно производство.
      Според "капацитетите" двг-то на Армата е Х-образен дизеляк, 1200-1500 к.с. Нямам спомен такъв да е тестван на Дакар.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Според "капацитетите" двг-то на Армата е Х-образен дизеляк, 1200-1500 к.с. Нямам спомен такъв да е тестван на Дакар.
        Х-образния дизеляк бе анонсиран с 2000 к.с. и до там. После се заговори за по-маломощни агрегати (1500 к.с.) и нито буквичка по въпроса за тяхната "Х" образност...

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Х-образния дизеляк бе анонсиран с 2000 к.с. и до там. После се заговори за по-маломощни агрегати (1500 к.с.) и нито буквичка по въпроса за тяхната "Х" образност...
          Истината ще се види някъде по-нататък...
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Истината е някъде по-средата.Нито дв.са много изключителни,както си мислят русофилите,нито са много смотани както ги изкарват русофобите.Просто нормални двигатели с добър ресурс.През 1985г имахме агрегати за въздух ,които бяха поне 10-15 по-стари ,някакви си ЯМЗ 243(ако се не лъжа) които бяха дизелови с по 3-клапана на цилиндър,при това в-образни шестаци.Имам Мерцедес Ц-клас с ,бензинов 6-цилиндров в-образен мотор с 3-клапана на цилиндър и мога да каца че за сегашния момент не е много остарял.Та военната им област винаги е била приоритет

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Там е работата, че този мотор е всичко друго но не и "голям" - 6 цилиндров (да горят, да горят, колко да горят 6 цилиндъра на фона на 10 цилиндъра и на горе...?), и вади абсолютно адекватните за подобна машина (визирам 25 тонният "Тайфун") - 450 к.с... Другото интересно в материала е, че показва, че руснаците имат съвсем модерна и работеща поточна линия (роботизирана поне на някакъв процент, при това...) за производството на този двигател (а дали няма "по-голям брат", който слагат в "Армата"..?!) за неговото серийно производство.
              Броя цилиндри и разхода нямат много връзка . Стария 10 цилиндров мотор на Мерцедес при 320 кс. харчи същото та и по малко от новите турбинирани шестаци с същите или близки кс.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Броя цилиндри и разхода нямат много връзка . Стария 10 цилиндров мотор на Мерцедес при 320 кс. харчи същото та и по малко от новите турбинирани шестаци с същите или близки кс.
                Визирам старите големи руски дизели, защото досега те малък (като работен обем) в бойна машина не са слагали (или поне аз не съм чувал...).

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Визирам старите големи руски дизели, защото досега те малък (като работен обем) в бойна машина не са слагали (или поне аз не съм чувал...).
                  На БТР 80 ПД слагат цялата гама двигатели на Камаз . На МТЛБ и производните му като Гвоздика дизелите серия ЯМЗ 238 и нагоре . Все двигатели с голям експлоатационен ресурс .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Визирам старите големи руски дизели, защото досега те малък (като работен обем) в бойна машина не са слагали (или поне аз не съм чувал...).
                    Пък аз не съм и чувал за техен дизел, дето да става за нещо по-малко от трактор.

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      На БТР 80 ПД слагат цялата гама двигатели на Камаз . На МТЛБ и производните му като Гвоздика дизелите серия ЯМЗ 238 и нагоре . Все двигатели с голям експлоатационен ресурс .
                      Ма ти сериозно..?!! ЯМЗ 238 е осем цилиндровата версия на двигателя и пак няма мощността на онзи шест цилиндровия горе, щото е с 30 коня по-слаб. Шест цилиндровата версия е ЯМЗ 236, който е със скромните 235 коня. Австрийците са им събрали шестак с 450 коня. Какво викаш имали руснаците преди това..?!!

                      Пък аз не съм и чувал за техен дизел, дето да става за нещо по-малко от трактор.


                      Пък аз, за такъв който да става за нещо друго освен за трактор...

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение



                        Пък аз, за такъв който да става за нещо друго освен за трактор...
                        Ааа.. имахме в БТ генератори 100Квата качени на Урали. Още бичат. Не знам какви осмаци. Харчеха по 30 литра на час, а Урала по 100 на 100.

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Ма ти сериозно..?!! ЯМЗ 238 е осем цилиндровата версия на двигателя и пак няма мощността на онзи шест цилиндровия горе, щото е с 30 коня по-слаб. Шест цилиндровата версия е ЯМЗ 236, който е със скромните 235 коня. Австрийците са им събрали шестак с 450 коня. Какво викаш имали руснаците преди това..?!!



                          Пък аз, за такъв който да става за нещо друго освен за трактор...
                          Чакай сега ЯМЗ 236/238 са дизелови двигатели от шейсетте години на миналия век и са напълно съпоставими с дизелите произвеждани по цял свят тогава . Ето ти ги новите ЯМЗ http://www.yamz-dizel.ru/engines/yamz/
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Хора, всеки производител на камиони от години вади от 300 и кусур та до 5, 6 стотин и повече коне. Все от шестаци. Че и покриват евро норми, 5, 6. Серийно в хиляди машини и карат поне по - 1хххххх километра. Да не говорим за разхода... Топлата вода я откриха вече. Нищо, че ВВеликолепни миналата година откри завод Свръх модерни за ГАЗки с евро 4, къминс мотори.
                            Са някои да не каже за изискванията на танкистите. Е, без Евро 6 и милион километра, мисля на инжЕнерите ще е доста по лесно...

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Чакай сега ЯМЗ 236/238 са дизелови двигатели от шейсетте години на миналия век и са напълно съпоставими с дизелите произвеждани по цял свят тогава . Ето ти ги новите ЯМЗ http://www.yamz-dizel.ru/engines/yamz/
                              И какво по-точно да им гледам на сегашните..?!! Мощността на шестаците е съпоставима с тези от 60-те - 250 коня макс...

                              И понеже си говорим за танкове - най-мощният руски дизелов двигател до момента, слаган в руски танк (предполагам въобще - не ми се рови в момента) е В-92С2 в Т-90А(СА) с 1000 коня изцедени от 12 цилиндъра и 39 000 кубика...

                              За сравнение - MB 873 Ka-501 в Leopard 2, е с мощност 1500 к.с. от 12 цилиндъра и 47 600 кубика....

                              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 01-06-15, 20:54.

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Това, което си спомням от 72 -ката е ,че двигателят на 600 моточаса трябваше да ходи на капитален ремонт.
                                Масленият филтър беше центробежен и се чистеше всяка седмица.
                                Масло се доливаше , литри на 100 км/колко бяха не помня/,конструктивно предвиден разход на масло.
                                Нямам спомен за процедура "смяна на масло".Всичко това на нови машини.
                                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X