Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Малка илюстрация за габарита на защитата на Т-14 стига да не е спекулация


    плюс няколко картинки, на които се виждат елементи от сериозната защита на купола:


    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Не знам 100мм снарядите на Т 55 тежат по 30 и кусур кила . Колкото по нагоре отиваме толкова по големи и тежки стават . Без АЗ работата на пълнача в тая теснотия е кошмар . Дори и съставен да е снаряда пак тежи и отнема повече време при ръчно зареждане . За сега надеждно работещ АЗ имат само руснаците и французите .
      М? Тука ама хич нe си прав. Не всички танкове са тесни - виж как бодро си ги метка.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Re: От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Пак почне да се самозабравяш и да пишеш пълни глупости без никаква обосновка. А АРМАТА е още много далеч от танк. Странно как я определи на какво ниво е без да знаеш нищо за него.
        Това пък как и от къде го измисли за да го напишеш ?
        Нещо ми слагаш думи в устата, родени от собствените ти мисли. Вземи пак да прочетеш какво съм писал.

        Аз сто пъти съм писал, че Армата е далече от танк, а сега седна ти да ми го обясняваш ...
        Концепцията колега, концепцията го приближава... ама прочети ми постовете. Все пак е редно преди да цитираш и пишеш, трябва да си осмислил какво и защо е написано, нали ?

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
          Тук отговорът е лесен - САЩ не се замислят за възможен симетричен конфликт, така че не се замислят и за решетките, нито за "стелта".
          Тук руснаците с Армата имат голямо предимство с необитаемият си купол. И затова могат да си позволят експерименти и примерно въвеждане на мерки за ниска радарна забележимост.
          Едно попадение в купола на Армата може да доведе най-много до унищожаване на оръдие и сензори, които са сравнително лесно заменими, но няма да доведе до унищожаване на целия танк. При Абрамс и сие работата съвсем не е така - пробие ли се куполът, танка си е заминал и затова си слагат решетките.


          Всъщност вероятността за симетричен конфликт днес е по-малко вероятна от падане на втори тунгуски метеорит. Така че ъпгрейтите и новостите си идват според моментните изисквания за някой асиметрия или според желанията на някой външен клиент.




          Те Т-90 не го пускат срещу "партизани", ти чакай танк като Армата да пуснат...
          Стари "анти партизански танкове" с хиляди си имат.
          За да е адекватен този танк (Армата), боекомплекта му трябва да е поне 40-45 снаряда... Съвсем не съм убеден, че ако го изненадат с нещо тандемно в купола и се стигне до детонация на боекомплекта, от танка (а много вероятно и от екипажа, ако и да е в бронирана капсула..) ще става нещо в последствие (освен за мишена на някой полигон евентуално). Това се отнася и за всеки друг танк натъпкан със снаряди, разбира се. Да обърнем внимание и на евентуалната "Стелт" технология (антирадарна маскировка) - Армата разполага с КАЗ, чието сърце е радара. За да е ефективна КАЗ по време на бойни действия, радара трябва да е включен нон-стоп, което ще рече, че този танк ще "свети" поне от 100 км. дори и в тъмното, по време на мъгла, силен снеговалеж и т.н. - ще се самомаркира перфектно като цел. В този ред на мисли, не мога да вдяна, за чий им е "Стелт" технология" в бойна машина, чиято основна задача е боя в директен контакт с противника..?!!

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            100 километра не знам ма едно 20 поне ще свети,едва ли са му сложили 72 мили радар,това е голямо и иска много пьк и от мойта камбанария не знам за чий ще му е да вижда или да го виждат на 100 километра.



            Бре,е сега проверих какво има Абрамса - 50 мили радар или около 80 километра та някой самолетен и по-висок и мощен нищо чудно да го види и на 100 километра.За чий му е на това 50 милен радар не ми е ясно,аз сьс 72 милен на волуме на макс на гладьк терен / разбирай вода / ловя 100 метра железен кораб на 12 мили да речем,айде на 20 да е,на 50 нищо не се вижда,тия какво ловят с тия радари?
            Последно редактирано от BENZBOSS; 13-05-15, 22:22.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Марто, преди десетилетия в моята радиорубка с примитивната ми техника самата излъчвателна антена беше изместена на километри от мен за в случай че я халосат. Някак не си го представям тоя танк при конфликт и в сблъсък с противник разполагащ с истински възможности да го освети от 100км неговия собствен "осветител" да не е изместен дистанционно я на дрон, я на странична станция или на каквато и да е дистанционна джаджа която може да е навсякъде. Включително и на самолет, хеликоптер и каквото се сетиш.

              В сблъсък с високотехнологичен противник този танк ще действа като брънка в цяла верига. В сблъсък с нискотехнологичен противник това че свети от 100км няма да го интересува защото противника му и от два-три километра няма да го вижда.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Марто, преди десетилетия в моята радиорубка с примитивната ми техника самата излъчвателна антена беше изместена на километри от мен за в случай че я халосат. Някак не си го представям тоя танк при конфликт и в сблъсък с противник разполагащ с истински възможности да го освети от 100км неговия собствен "осветител" да не е изместен дистанционно я на дрон, я на странична станция или на каквато и да е дистанционна джаджа която може да е навсякъде. Включително и на самолет, хеликоптер и каквото се сетиш.

                В сблъсък с високотехнологичен противник този танк ще действа като брънка в цяла верига. В сблъсък с нискотехнологичен противник това че свети от 100км няма да го интересува защото противника му и от два-три километра няма да го вижда.
                Продължавам да не схващам нуждата от "Стелт" в оръжие основно работещо на дистанции в границите на "правия изстрел"..?!!!

                Значи - клеча си аз в някой храсталак зад ПТУРС-а и трябва да се правя, че не го виждам танка, предполагам...?!
                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 13-05-15, 22:29.

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Продължавам да не схващам нуждата от "Стелт" в оръжие основно работещо на дистанции в границите на "правия изстрел"..?!!!

                  Значи - клеча си аз в някой храсталак зад ПТУРС-а и трябва да се правя, че не го виждам танка, предполагам...?!
                  Или си спира радара танка и се завира в горичката та ега не го накаканижи хеликоптера.Няма лошо от тая технология еле ако не тежи,за пари вече не знам.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Да обърнем внимание и на евентуалната "Стелт" технология (антирадарна маскировка) - Армата разполага с КАЗ, чието сърце е радара. За да е ефективна КАЗ по време на бойни действия, радара трябва да е включен нон-стоп, което ще рече, че този танк ще "свети" поне от 100 км. дори и в тъмното, по време на мъгла, силен снеговалеж и т.н. - ще се самомаркира перфектно като цел. В този ред на мисли, не мога да вдяна, за чий им е "Стелт" технология" в бойна машина, чиято основна задача е боя в директен контакт с противника..?!!
                    Сигурно пиша много неясно, защото по-нагоре го писах. Танка ще е под непосредствено въздействие на противника в малък процент от времето на конфликта. През другото време трябва да е "маскиран" максимално добре. Особенно ако врага има леко технологично превъзходство или въздуха е враждебен. Затова всеки ще използва всяка възможност и руснаците, с освободени ръце от необитаемият си купол имат реална възможност да пробват да въведат на практика отдавна писани теории.

                    Коментар


                    • Re: От: Re: От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                      Това пък как и от къде го измисли за да го напишеш ?
                      Нещо ми слагаш думи в устата, родени от собствените ти мисли. Вземи пак да прочетеш какво съм писал.

                      Аз сто пъти съм писал, че Армата е далече от танк, а сега седна ти да ми го обясняваш ...
                      Концепцията колега, концепцията го приближава... ама прочети ми постовете. Все пак е редно преди да цитираш и пишеш, трябва да си осмислил какво и защо е написано, нали ?
                      Коя концепция бре колега, ти си прочети поставете, аз съм ги прочел. Нищо общо нямат. Освен размера.[emoji1]

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Продължавам да не схващам нуждата от "Стелт" в оръжие основно работещо на дистанции в границите на "правия изстрел"..?!
                        AWACS/Global Hawk както и всеки самолет който търси цели по земята използва радар. Най-големия враг на танка са самолетите, не ПТУРС. ПТУРС е по-скоро последна инстанция за самозащита на взводно ниво.
                        Обичайно танка е скрит в някоя дупка, но при армейски операции трябва да излезе на открито с много бройки и авиацията ще ги засече от 300-400км. След това е компютърна игра.

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                          AWACS/Global Hawk както и всеки самолет който търси цели по земята използва радар. Най-големия враг на танка са самолетите, не ПТУРС. ПТУРС е по-скоро последна инстанция за самозащита на взводно ниво.
                          Обичайно танка е скрит в някоя дупка, но при армейски операции трябва да излезе на открито с много бройки и авиацията ще ги засече от 300-400км. След това е компютърна игра.
                          От това което съм чел и гледал из нета - основно се вълнуват от топлинния силует на машините в щурмовата авиация (самолети и хеликоптери). Аз поне за противотанкови ракети с радарно насочване не съм чувал (ама и нямам претенциите да съм чувал всичко)...?!!

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                            ... авиацията ще ги засече от 300-400км. След това е компютърна игра.
                            Може, АКО въпросната авиация има господство във въздуха, а противникът и няма никакво сериозно ПВО и РЕ противодействие.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Не е необходимо да са противотанкови ракети с радарно насочване. Просто трябва да знаят че някъде са се концентрирали значими цели - танкове, бтр-и, бойна техника някаква. В зоната на концентрация пускат няколко CBU-100 Cluster Bomb и край. Има такива филмчета за Ирак в тубата... Няма героизъм, прав изстрел и т.н., просто компютърна игра.

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                                Не е необходимо да са противотанкови ракети с радарно насочване. Просто трябва да знаят че някъде са се концентрирали значими цели - танкове, бтр-и, бойна техника някаква. В зоната на концентрация пускат няколко CBU-100 Cluster Bomb и край. Има такива филмчета за Ирак в тубата... Няма героизъм, прав изстрел и т.н., просто компютърна игра.
                                Тая работа предполагам, че и сателити могат да я свършат (разузнаването имам предвид), което още повече ми обезсмисля "Стелт" технологията в бронетанковата техника..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X