Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    той (светът) не вижда причина да се шашка особено.
    Мда бе, ама не си личи. Поради кви причини се дъвче Русия непрестанно и се пълнят медиите и съответно главите на хората. Я погледни офнюза как си вдига рейтинга, всеки ден има минимум по едно нещо дето вътре да пише Русия или Путин Та при това положение русняците да си разработват нови танкове и оръжия си е съвсем резонно.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от wsxqaz Преглед на мнение
      В Ирак, джихадистите са пленили не малко Ейбрамси.... в ютуб има доста видео по темата.

      А и с това вероятно дълго пазената тайна за бронята на танка ще излезе на яве.
      Съмнява ме ИДИЛ-ци да допуснат руснаците да се ровят в танковете.Може и да им вземат парите, но после като нищо ще ги скъсят с една глава...

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
        Съмнява ме ИДИЛ-ци да допуснат руснаците да се ровят в танковете.Може и да им вземат парите, но после като нищо ще ги скъсят с една глава...
        Случайно да си забелязал че до момента ИДИЛ поне избягва да се конфронтира с руснаците ? Поне аз нямам спомени да съм виждал да режат глави на руснаци . А колкото до бронята вероятно я имат още от първата война в залива .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
          Няма такъв случай в историята на военната техника, в който запада да чака какво ще направят руснаците. Винаги е обратно.
          Хубаво го каза davc :



          Иначе на запад, юг и т.н. си работят хората, но на много по-високо и переспективно ниво.





          Там е истината и бъдещето. Както дроните все повече навлязоха в авиацията и се доказаха, така ще стане и с танковете (бронирани машини) дрони. Имат пари, ще ги пускат с хиляди и няма да имат притеснения за хората. До 2030 година ще видим нещо такова.
          Ето ти ги. Думичката е "Уран" и вече стрелят, не е само да въртят кръгчета по плаца :



          Доволен?
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
            Ето ти ги. Думичката е "Уран" и вече стрелят, не е само да въртят кръгчета по плаца :



            Доволен?

            За какво да съм доволен ? Гледам нещо неподвижно и покрито с камуфлажна мрежа, си стреля с оръдие и ракета... Думичката "РОБОТ" е важна. Аз на клипа "боен робот" не видях. Това, че нещо стреля, нищо не значи - прочети за американеца http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Knight_(vehicle)
            Там все още не са изчистили проблемите, а става дума за BAE. Това автоматично означава, че руските разработки в най-добрият случай са на десетилетия.

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              ЪЪ, щом е на ВАЕ това автоматично означава какво точно? Че има готина емблемка на задната сервизна вратичка? Десетилетия в коя посока викаш?
              Както казваш, ВАЕ не са изчистили проблемите, а Ураните отработват задачи в група вкл. поразяване на цел (досега са демонстрирали само инженерни машини от серията).

              Иначе, убеден съм, Уран са грозни, недодялани и вероятно имат купчини с бъгове. Със сигурност не стават за чеп за зеле и не са готови за бойно приложение. Ще ми е интересно да намериш всички недостатъци и да ни ги разкажеш )

              ПС:А да, за първия недостатък разбрах, не са ВАЕ. Дерзай )
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Колега, да не си нещо обвързан с конструкторите на Уран, че има толкова емоции, какво има да се "Дерзае" тук ?

                Аз просто расъждавам прагматично. Всеизвестно е какво е нивото на електрониката при едните и другите, всеизвестни са и военните бюджети, така че е лесно предвидимо кой, кога и как може да направи нещо.
                Няма значение дали се казва BAE, важно е, че там са концентрирани върховите постижения в тази насока. Обратното (при руснаците) не може да се твърди.
                A още по-важно е, че може да се използва трансфер на технологии със страни като Германия, Франция, Англия и т.н. А руснаците не могат - сами са. Китайците чакат да изкопират нещо

                Най-вероятно руснаци, китайци, индийци... и т.н. правят и ще правят в близко и далечно бъдеще опити в роботизирането, но в момента са сериозно назад. Я виж на какво ниво са американските въздушни дрони и ми кажи на какво ниво са руските или китайските.
                Последно редактирано от nitro; 24-05-15, 19:00.

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение

                  Най-вероятно руснаци, китайци, индийци... и т.н. правят и ще правят в близко и далечно бъдеще опити в роботизирането, но в момента са сериозно назад. Я виж на какво ниво са американските въздушни дрони и ми кажи на какво ниво са руските или китайските.
                  Айде стига глупости ! В кое са назад ? От едни 40 години пращат в космоса напълно автоматизирани товарни кораби та една автоматика за бойна машина на земята ли ще им е проблем ?
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ...От едни 40 години пращат в космоса напълно автоматизирани товарни кораби...
                    Не че е много от значение (и има общо с темата и танковете) но въпросните товарни кораби не са баш автоматични, колкото са безпилотни. Управлението им е преимуществено „ръчно", ако и дистанционно (от земята и от кораба, към който се скачват). Именно отпреди 40-ина години, те окончателно престават да се опитват да развиват космически роботи.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Айде стига глупости ! В кое са назад ? От едни 40 години пращат в космоса напълно автоматизирани товарни кораби та една автоматика за бойна машина на земята ли ще им е проблем ?
                      Нищо общо нямат. Космическите кораби са всичко друго, но не и роботи.
                      Хората работят върху ИИ (Изкуствен Ителект), а не в изпълняване на компютърна програма.

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        Нищо общо нямат. Космическите кораби са всичко друго, но не и роботи.
                        Хората работят върху ИИ (Изкуствен Ителект), а не в изпълняване на компютърна програма.
                        Изкуствения интелект или както там го наричат е по същество по сложна компютърна програма .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Не че е много от значение (и има общо с темата и танковете) но въпросните товарни кораби не са баш автоматични, колкото са безпилотни. Управлението им е преимуществено „ръчно", ако и дистанционно (от земята и от кораба, към който се скачват)..


                          Какво те кара да мислиш, че при актуалните дронове, които се ползват е нещо по различно? До колкото си спомням примерно за Предатора с или без Хелфирето има 1 контейнер с поне 2-3 оператори, които го командват именно ръчно. Иначе за изкуствен интелект може да си фантазирате с колегата по-долу (пази Боже да не го измислят и въведат скоро).

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Именно, но по-сложна до равнище на друго качествено ниво - точно това ниво им е непосилно на етапа.
                          За сега е непосилно за всички. Моля се така и да си остане.
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                            За какво да съм доволен ? Гледам нещо неподвижно и покрито с камуфлажна мрежа, си стреля с оръдие и ракета... Думичката "РОБОТ" е важна. Аз на клипа "боен робот" не видях..
                            А то па нали много трудно движението, е тука се движи -



                            Като гледам и това си е танкче с дистанционно -



                            и тука некъв ходи с дистанционно
                            Колко съм си играл с такива танкчета, ма тогава бяха с кабел, а не безжични.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Изкуствения интелект или както там го наричат е по същество по сложна компютърна програма .
                              Именно, но по-сложна до равнище на друго качествено ниво - точно това ниво им е непосилно на етапа.


                              пп
                              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                              Какво те кара да мислиш, че при актуалните дронове, които се ползват е нещо по различно? До колкото си спомням примерно за Предатора с или без Хелфирето има 1 контейнер с поне 2-3 оператори, които го командват именно ръчно. Иначе за изкуствен интелект може да си фантазирате с колегата по-долу (пази Боже да не го измислят и въведат скоро).
                              Да бе, така е (или - нищо не ме кара да мисля, така, както ти си мислиш, че мисля ). Аз затова подчертах малкото (до нищо) общо на космическите роботи със обсъжданата тематика.
                              Последно редактирано от davc; 24-05-15, 20:43.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Изкуствения интелект или както там го наричат е по същество по сложна компютърна програма .
                                Зора е да се самообучава и да взима самостоятелно решения.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X