Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Или един тиквеник за който от Кремъл по-високо нЕма и карат по старата идея както я разбира той,школата един вид.

    Аз не вярвам да не могат да изкопират един мотор от който и където го хванеш,21 век е все пак,но с тиквеника как да се бори човек,и в 21 век тиквата си е тиква.
    То към момента в Русия никой няма проблеми с каквито и да е двигатели, каквото не може да се конструира се купува, примери бол.Колегата по назад в темата много сполучливо беше дал пример за новия мотор за военните камази и може да се окаже прав че от тоя двигател може да се роди двигателя за Армата, оргинално мотора е 6 цилиндъра 450 коня ако верно направят нещо като двигателя на вейрон и съберат 4 от тия мотора в Х-образна конфигурация е ти 1500 коня дизел.

    Коментар


    • От: Re: От: Нов руски танк

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Ми примерно - не можем да направим адекватен двигател (а и изобщо количеството материал за 1000 танка годишно ни е проблем) и т. н. това ни принуждава да правим малък танк, да гньетим вътре човеците (пробрани по кинта и дваесе при това) като сардели и да вадим от десет дерета вода как това е особено ценно достойнство.
      И за да удобно на екипажа го правим с 20тона по- тежък и 70 сантиметра по- висок ?!!!
      И на страничен наклон по-тежкият и по- високият е по- устойчив,щото двигателят му е по-мощен?
      А пък мостовете не са проблем, мощният ще мине навсякъде?
      Да , ама не!!!!
      http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4798057
      П.С Детската ми мечта бе да стана машинист.Много съм съм пътувал с влак ,но това не ме прави машинист!
      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
      Пламен Златарев 0888 66 03 18

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
        То към момента в Русия никой няма проблеми с каквито и да е двигатели, каквото не може да се конструира се купува, примери бол.Колегата по назад в темата много сполучливо беше дал пример за новия мотор за военните камази и може да се окаже прав че от тоя двигател може да се роди двигателя за Армата, оргинално мотора е 6 цилиндъра 450 коня ако верно направят нещо като двигателя на вейрон и съберат 4 от тия мотора в Х-образна конфигурация е ти 1500 коня дизел.
        Оригинално Катерпилар С18 идва с 420 коня по спомен пък напомпаната му версия е 1150 коня с някои подобрения.Пьрвия е правен за дълговечност / тук вече на танка това трябва ли му е друг въпрос / и около 6000 часа на година живот,втория му дават 800 по спецификации,но пък спокойно прави по 7-8000 преди да му трябва ремонт.

        Е за това питах,дизел,шестак,2турбини,нищо общо почти с танковия.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Нормална гледка когато моста не може да понесе теглото .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dirt.jpg
Прегледи:1
Размер:69.3 КБ
ID:5665449
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Re: От: Нов руски танк

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Ми примерно - не можем да направим адекватен двигател
            Митко , ти сериозно ли мислиш че руския танков двигател е слаб и не го бива. За да ме разбереш , ще ти дам два примера от моя казармен живот .Двигателя на Т 72 / 800 кс / е толкова мощен , че при стрелби ни караха да потегляме на втора с пълна газ , за да можем за късо разтояние да вдигнем 50...та при потегляне на втора , машината се изправяше на задницата си , от страни като гледаш имаш чуството че тръгва със скок. Втори пример , зимата на полигон Сливница ме викнаха да изтегля Урал с фургон - работилница , който беше пропаднал в танков окоп пълен със сняг над два метра. Закачих го и дадох газ ...по едно време старшината се развика да спирам . Бях го изтеглил без да усетя липса на мощност , или някакъв тласък. Шофьорчето после ми разкаэваше , - имах чуство че щеше да откъснеш кабината като ме дръпна . Та така . С този двигател съм постигал скорост от 80 км на гол баир. По шосе не смеехме толкова бързо да караме
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Подкрепям напълно написаното от Сашо.

              А това, че руснаците не можели да направят достатъчно мощен двигател е несъстоятелно.
              Да, най-вероятно ще бъде копиран от някъде, даже може би откровено открадната концепцията, но ако им е трябвало-щели са да го направят.
              Макар и с ниско качество, но мощна държава като СССР има достатъчно ресурс(като материали и хора, а и умове) да си произведе каквото и е нужно.

              Има във военоморския музей един двигател с 56 цилиндъра мисля, че беше. Щом са успели да направят това...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • Re: От: Re: От: Нов руски танк

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Ми примерно - не можем да направим адекватен двигател (а и изобщо количеството материал за 1000 танка годишно ни е проблем) и т. н. това ни принуждава да правим малък танк, да гньетим вътре човеците (пробрани по кинта и дваесе при това) като сардели и да вадим от десет дерета вода как това е особено ценно достойнство. Нямаме двигател и за по-лека техника - слагаме два мъртвеца и пак локуми, този път под надслов „живучест". Нямаме електроника ...познай! - ламбите са върховръх. Не можем да работим титан (инак копаме бол) - правим самолет от желязо, пръв, единствен и безаналогов. Може и още.
                Надявам се, наистина не мислиш това което си написал. Танка е малък по съвсем друга причниа. За електрониката съм съгласен, но в днешно време не е никакъв проблем да си набавят каквото си искат. Хич не е толокова тясно в танка - това е субективно и не е нужно да са по 1,20 танкистите - все пак това не е дискотека а танк. Не ме разбирай погрешно, не съм фен на руската техника - просто точно тази концепция ми се струва правилна /малък, бърз, маневрен, активна и динамична защита, явтоматично пълнене/- и да 72 ката със 780 коня двигате си е супер пъргава и подвижна машина, според мен и е напълно достатъчен двигателя. В момента АРМАТА е всичко което не харесвам в западните танкове + че е руски. Смятам че е много тъпо да кажеш, че точно русия няма материал за танкове

                Коментар


                • От: Re: От: Re: От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  Надявам се, наистина не мислиш това което си написал. Смятам че е много тъпо да кажеш, че точно русия няма материал за танкове
                  Някой, колеги го пишат за "спорта",други от крайно русофобство и много малка част от неинформираност.
                  -Преди две години "смотани и неграмотни" в Беларус пуснаха серийно самосвал с товароподемност 450 тона и обща маса над 880 тона и влязоха в "Гинес". Двата двигателя дето "засилват" тази "кооперация" над 65 км.ч. ,сигурно са "......" щото други не могат да бъдат (макар ,че много приличат на изкопиран Катерпилар-Cummins).(Та, руснаците не могат и няма от къде да вземат двигатели е ясно само за...............).
                  Последно редактирано от derhunter; 08-06-15, 14:41.

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    От тук нататък всеки фобски, независимо към коя и да е страна и нация ще бъде декориран с подходящ по цвят картон. Да няма нацупени после. Темата е техническа а не политическа така че.....
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Re: От: Re: От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Някой, колеги го пишат за "спорта",други от крайно русофобство и много малка част от неинформираност.
                      -Преди две години "смотани и неграмотни" в Беларус пуснаха серийно самосвал с товароподемност 450 тона и обща маса над 880 тона и влязоха в "Гинес". Двата двигателя дето "засилват" тази "кооперация" над 65 км.ч. ,сигурно са "......" щото други не могат да бъдат (макар ,че много приличат на изкопиран Катерпилар-Cummins).(Та, руснаците не могат и няма от къде да вземат двигатели е ясно само за...............).
                      И като омешим круши и ягоди даже на компютър... ой...компот не го докарваме.

                      "
                      • Силовая установка — дизель-электрическая. Два дизельных двигателя MTU DD 16V4000 мощностью по 1715 кВт (2330 л.с.) каждый, электрогенераторы, мотор-колёса.
                      • Тяговая установка — Siemens MMT500"



                      Та какви новости за дизел-електричните моооощни нови руски(белоруски) танкове? И въпросните двигатели едни компактни, мънички такива, като Гъливер

                      Пичове, вземете и погледнете две релета, не някви високи технологии, релета внасят братушките, понимаете?
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Оригинално Катерпилар С18 идва с 420 коня по спомен пък напомпаната му версия е 1150 коня с някои подобрения.Пьрвия е правен за дълговечност / тук вече на танка това трябва ли му е друг въпрос / и около 6000 часа на година живот,втория му дават 800 по спецификации,но пък спокойно прави по 7-8000 преди да му трябва ремонт.

                        Е за това питах,дизел,шестак,2турбини,нищо общо почти с танковия.
                        Да де ,ама е Катерпилър,мислили са го други тикви,тия тикви дето правят турбинни дето работят с много горива и машината си пердаши.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк

                          Няма танк ,от старото поколение който да не може да работи с много горива.Интересно колко от пишештите в темата са подкарвали танк.Аз си признавам само веднъж -Т72 и не разбирам много (брат ми беше инструктор (рупаджия) на Сливница 2г.Абрамси,Армади,Леопарди сам виждал само по телевизията .

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Няма танк ,от старото поколение който да не може да работи с много горива.Интересно колко от пишештите в темата са подкарвали танк.Аз си признавам само веднъж -Т72 и не разбирам много (брат ми беше инструктор (рупаджия) на Сливница 2г.Абрамси,Армади,Леопарди сам виждал само по телевизията .
                            То от тук идва и проблема Румене. Един куп "специалисти" са виждали танк изобщо само на картинка но пък бързо ровят уики-то и ръсят тежки мнения. Ей горе Добрил ръси тежки мнения за дизел-електроходите но ми се ще да го попитам виждал ли е на живо такъв? Между другото един от най-компактните дизел-електроход е на руснаците, на старият БелАЗ, двигател от Т-64 и генератор чисто техен си. Ама били огромни.Ами то такава установка малка няма. Погледни западните аналози, и там малогабаритни дизел-електро няма. Основно използваната схема при товарните кораби също може да се види, локомотиви и т.н. Важното е обаче да плювнем.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Re: От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                              Митко , ти сериозно ли мислиш че руския танков двигател е слаб и не го бива...
                              За биването нищо не съм писал, но нямам никакъв повод да си мисля, че като е танков и военен, та нещо радикално се различава от изобщо нивото на техниката им. Двигател като този на Т-72, на цивилна техника не съм виждал, но В-2 (Т-34) го има във всевъзможни модификации, на какво ли не - ми-и ...ще се въздържа от коментари.
                              Колкото до - мощен/слаб. Казваш, на теб много мощен ти се видял. А мощен в сравнение с какво? С Москвич, с Лада, с „Фадрома", с Джуган, с ГАЗ-ката от кормуването? Отношението - к. с./тон за Т-72 е 19, за М-1 е 27, за Леопард е 28 (т. е. по толкова конски сили за всеки тон от теглото им). Така че това дето си го писал за изправянето, за дърпането на Урала и за набирането до 50 - се опитай да си го представиш по едно и половина...
                              А двигателят е само един от лимитиращите фактори и като съм писал, че материалът за 1000 танка е проблем - не си представяйте 40 000 тона „джилезно джилезо" (това верно за Русия е майтап). Става въпрос за едни по-специфични неща, па ако и да са предимно джилезо в базата си.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                А завой при 40 км/ч с 42 и 70 тона с верижна машина са доста различни неща.Повярвай ми!
                                Кален до "козирката" танк с пълни варели и сух с почти празни резервоари -разликата е около 3-4 тона.Ами има разлика в динамиката на завиване .Особено когато трябва да направиш няколко последователни завоя.Мощният двигател в този случай не помага!Там освен фактор е инерционната маса и центърът на тежестта!Освен ако западните танкове не са с тракшън контрол и траковете на веригите са със зъби срещу странично приплъзване.
                                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X