Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Могат вероятно, но сателитите се свалят с ракети. При сериозна война първото нещо което ще пострада са сателитите. Освен това с тях е по-скъпо, допълват се технологийте. Няма кой да се плаши от нови танкове на днешно време, стават само за паради :-) И за форумни дискусии на оръжейни любители като нас :-)

    Коментар


    • От: Нов руски танк

      http://www.northropgrumman.com/Capab...ts/longbow.pdf


      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        М? Тука ама хич нe си прав. Не всички танкове са тесни - виж как бодро си ги метка.
        Не виждам да има люлка/предпазител или не е вдигната?Макар че US танка е голям.
        Тези снаряди където "ги метка" са подкалибрени-най -леките.На Т-55 бяха 28кг, кумулативните 32кг, осколъчно фугасните 38кг и бронебойните - 46кг.
        Този подкалибрен обаче може и по -лек да е-било защото гилзата е някаква картонена/целулозна или друг вид който изгаря при изстрел. Отделно има си техника на зареждане(не всичко е сила) и той като го гледам я е овладял доста добре ...


        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        За да е адекватен този танк (Армата), боекомплекта му трябва да е поне 40-45 снаряда... Съвсем не съм убеден, че ако го изненадат с нещо тандемно в купола и се стигне до детонация на боекомплекта, от танка (а много вероятно и от екипажа, ако и да е в бронирана капсула..) ще става нещо в последствие (освен за мишена на някой полигон евентуално). Това се отнася и за всеки друг танк натъпкан със снаряди, разбира се. Да обърнем внимание и на евентуалната "Стелт" технология (антирадарна маскировка) - Армата разполага с КАЗ, чието сърце е радара. За да е ефективна КАЗ по на бойни действия, радара трябва да е включен нон-стоп, което ще рече, че този танк ще "свети" поне от 100 км. дори и в тъмното, по време на мъгла, силен снеговалеж и т.н. - ще се самомаркира перфектно като цел. В този ред на мисли, не мога да вдяна, за чий им е "Стелт" технология" в бойна машина, чиято основна задача е боя в директен контакт с противника..?!!
        Може да е за да не могат или да бъдат трудно засичани от противникови прицелни уреди- лазерен далекомер например.

        Чудя се ако едно БМП изстреля в рамките на танка 10-15 изстрела с 23мм-30мм оръдие дали цялата защита няма да "изгърми" патроните и след това с една ракетка Армата 14 да ...?



        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Тая работа предполагам, че и сателити могат да я свършат (разузнаването имам предвид), което още повече ми обезсмисля "Стелт" технологията в бронетанковата техника..
        Сателитите са ненадежни и неизползваеми в повечето случаи при лошо време.

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        От това което съм чел и гледал из нета - основно се вълнуват от топлинния силует на машините в щурмовата авиация (самолети и хеликоптери). Аз поне за противотанкови ракети с радарно насочване не съм чувал (ама и нямам претенциите да съм чувал всичко)...?!!

        spike NLOS http://en.wikipedia.org/wiki/Spike_(missile) или

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          М? Тука ама хич нe си прав. Не всички танкове са тесни - виж как бодро си ги метка.
          Аз лично предпочитам това .
          https://www.youtube.com/watch?v=OiKqHeZHsBY
          Последно редактирано от sek.1; 14-05-15, 06:18.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Автоматиката си има един малък недостатък.Малък, но недостатък- веднъж зареден снарядът не може да се смени/извади- изходът е само един- стреляш и тогава друг снаряд...

            Коментар


            • От: Нов руски танк

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              М? Тука ама хич нe си прав. Не всички танкове са тесни - виж как бодро си ги метка.

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Аз лично предпочитам това .
              https://www.youtube.com/watch?v=OiKqHeZHsBY
              Тези две филмчета са страхотни и демонстрират някои други особености на руските танкове:
              - US/NATO снарядите са високотехнологични - гилзата изгаря, по-леки, по-лесна логистика. Няма нужда от ежектор на гилзата като при 72ката.
              - след изстрел в куполата на Абрамс не влизат изгорели газове (?!), направо не знам как са го направили това... В руският вариант след всеки изстрел има цял облак газове - които са токсични (азотни окиси и други, които с водата в организма образуват сътветната киселина и тн). Освен токсични са е вредни за техниката - полепват по всичко.
              - куполата на Абрамс е по-голяма, съответно пълнача е по-голям/силен човек и по-лесно ще се справя с по-тежки снаряди
              - шумът в руския танк е по-голям, съответно умората на екипажа и издръжливостта по-малка от на Абрамс

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Споко, скоро всички тайни около Армата, ще бъдат разбулени. Очевидно не е толкова страшен и го ломят без проблем с РПГта.

                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Споко, скоро всички тайни около Армата, ще бъдат разбулени. Очевидно не е толкова страшен и го ломят без проблем с РПГта.

                  Тия са на халюциногени!
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • От: Нов руски танк

                    Някъде се беше появила информация, че управлението на новото поколение руска бт се осъществява чрен някакъв аналог на геймпада на PS3/4. Май ще се окаже близко до истината, дори и при танка:



                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                      Тези две филмчета са страхотни и демонстрират някои други особености на руските танкове:
                      - US/NATO снарядите са високотехнологични - гилзата изгаря, по-леки, по-лесна логистика. Няма нужда от ежектор на гилзата като при 72ката.
                      - след изстрел в куполата на Абрамс не влизат изгорели газове (?!), направо не знам как са го направили това... В руският вариант след всеки изстрел има цял облак газове - които са токсични (азотни окиси и други, които с водата в организма образуват сътветната киселина и тн). Освен токсични са е вредни за техниката - полепват по всичко.
                      - куполата на Абрамс е по-голяма, съответно пълнача е по-голям/силен човек и по-лесно ще се справя с по-тежки снаряди
                      - шумът в руския танк е по-голям, съответно умората на екипажа и издръжливостта по-малка от на Абрамс
                      Има няколко доста съществени разлики . Първо абрамса е неподвижен за това в него е толкова тихо . В движение е същата шамарена фабрика . Гилзата не изгаря изхвъля я от долу чува се как дрънчи някъде по пода . Принципно е по тиха машина заради ГТ двигателя което по никакъв начин не отменя шума от веригите . Т 72 е в движение вижда се как работи стабилизатора на оръдието и компенсира неравностите . Нямам никаква идея как се удържа на крака пълнача в движение ама не му е лесно .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Нов руски танк

                        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                        Тия са на халюциногени!
                        На халюциногени са тези които могат да тълкуват подобно нещо като нещо друго освен майтап.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Нов руски танк




                          Само на мен ли ми се струва , че купола всъщност е много по-малък от това което изглежда? Като , че ли по купола има накичени някакви джаджи , които са покрити с някакъв външна обвивка от...ламарина.
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: Нов руски танк

                            Абе и аз това си мислех... Особено с тия шплендове, все едно са го покрили с ламаринка за парада да крият какво точно има отдолу

                            Коментар


                            • От: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              На халюциногени са тези които могат да тълкуват подобно нещо като нещо друго освен майтап.
                              Ако влезеш по украинските сайтове ще прочетеш и по-големи глупости. И то написани напълно сериозно.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • От: Нов руски танк

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                Само на мен ли ми се струва , че купола всъщност е много по-малък от това което изглежда? Като , че ли по купола има накичени някакви джаджи , които са покрити с някакъв външна обвивка от...ламарина.
                                Ей точно това го мислят всички в нета - дали е за "стелт" или заради инфра червения камуфлаж, или и за двете.. Дебелината му е незначителна за броня, значи би трябвало да има друга функция.
                                Отдолу има само оръдие и .... в момента може би нищо друго, затова може и да са ламарините - да скрият реалността.
                                За какво е знаят само няколко човека от Вагонния завод и щаба в Русия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X