Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доброволен резерв на армията

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Доброволен резерв на армията

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    ... Някой (освен управляващите) да е настоявал за още по-голямо съкращаване на армията, да твърди, че от нея няма смисъл ?
    Директно ти казвам, че в този й вид, армията е напълно безсмислена и не си струва парите, които се харчат за нея.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Доброволен резерв на армията

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Ми фащай пушката и заставай на границата. Аз ще бачкам през това време и с моите платени данъци ще те издържам. Синът ми няма да си губи времето 2 години, ще се изучи по-бързо и също ще се хване да работи, ще има повече пари за герои като теб. Така не става ли ?
      Прочее, чули ли сте една лоша приказка или виц по адрес на военен, откакто армията ни стана професионална ? Само полицаите останаха на прицел Някой (освен управляващите) да е настоявал за още по-голямо съкращаване на армията, да твърди, че от нея няма смисъл ?
      Не правилно да си правиш та6ак с хората . Ако можех сам да свърша всичко , вервай ми да съм го свършил.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • От: Доброволен резерв на армията

        .Само че имаме един голям проблем-"измъквайки синчето си от тая въпиюща простотия,наречена дълг към родината" утре няма да има кой да запази дома ти,семейството ти,името ти и всичко останало(да не го изброявам).
        ПП. А! Да,да-знам ги тия приказки , че България никога повече няма да води война!
        Синчето като изучи,да е живо и здраво!!!!,.........го изпращам в чужбина,и то в тая чужбина която ако ни беше окупирала,щяхме да сме по добре!!!!...Всичко продавам и го пращам навън,поне той и децата му да са щастливи,а аз оставам тук с ентусиастите да се мъчим в тая държава,просто на тия години не ми се ходи никъде,освен на екскурзия!!!!!

        Коментар


        • От: Доброволен резерв на армията

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Директно ти казвам, че в този й вид, армията е напълно безсмислена и не си струва парите, които се харчат за нея.
          Щом казваш. Обаче съм убеден, че и в "онзи й вид" армията ни беше напълно безсмислена и изобщо не си е струвала парите, които се харчеха за нея (а бяха повече от сегашните с отчитане на всички деноминации, девалвации и инфлации). И за да не се върнем на изходна точка от първите страници на темата, да припомня - "полза" от армия, чистеща сняг, прибираща селскостопанската реколта и работеща ангария за строежа на пътища и др. обекти също няма, защото това не е армия. То оттам тръгна дискусията изобщо - колко хубаво било когато имало наборни войници и как можело да ги впрегнеш да развъртят лопатите и да изчистят магистралата, пък сега фирмите на "Батко и Братко" само крадяли парите.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Доброволен резерв на армията

            Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
            Синчето като изучи,да е живо и здраво!!!!,.........го изпращам в чужбина,и то в тая чужбина която ако ни беше окупирала,щяхме да сме по добре!!!!...Всичко продавам и го пращам навън,поне той и децата му да са щастливи,а аз оставам тук с ентусиастите да се мъчим в тая държава,просто на тия години не ми се ходи никъде,освен на екскурзия!!!!!
            Да! И аз очаквам такъв човек да си цени Родината.Колко наивно!
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • От: Доброволен резерв на армията

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              Да! И аз очаквам такъв човек да си цени Родината.Колко наивно!
              Хайде да не си припомняме вица за глистите.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Доброволен резерв на армията

                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                Да! И аз очаквам такъв човек да си цени Родината.Колко наивно!
                Никакъв шанс брато,като слушам братовчедите където са по немско,английско и амриканско,тук нема какво да пазим,даже може би се пазим от доброто,.То ако тук е слънце,нямаше два милиона умни да се изнесат навън,а според мойте роднини връщането тук е самоубийство,освен ако не си си осигурил минималната пенсия от там,с която там мизеруваш,а тук си баровец,все пак 600 евро,тук са много,а там са НИЩО.Та толко за патриотизма,ако си милионер от реституция,нямам никакво желание аз,или моят син да ти пазят имотите,!!!!!!!!

                Коментар


                • От: Доброволен резерв на армията

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Щом казваш. И за да не се върнем на изходна точка от първите страници на темата, да припомня - "полза" от армия, чистеща сняг, прибираща селскостопанската реколта и работеща ангария за строежа на пътища и др. обекти също няма, защото това не е армия..
                  Както казах по-горе тогава имаше много за работа в държавата и работна ръка не достигаше. 120 хил. млади прави и здрави помощници. Както казваха пожарникарите навремето "По-добре да играем футбол в работно време и да не работим пряката си работа, защото когато работим - лошо". Армията вършеше тези неспецифични дейности между другото в помощ на държавата. Нали не мислиш, че е било по-добре да се водят войни и да загиват хора за да може армията да "уплътни" предназначението си в защита на твоята теза. Самия факт, че я имаше тази армия, въоръжена, обучена и боеготова /с всичките си простотии и извращения които не са само неин патент/ в онези условия на противопоставяне между двата лагера е имало своя възпиращ ефект и е могла да се "отклонява" и за други важни държавни дела.
                  Предлагам да спрем да си хулим армията каквато е била, сега условията са други и дано не се налага да се отчитат грешки и недалновидни решения.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Доброволен резерв на армията

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Щом казваш. Обаче съм убеден, че и в "онзи й вид" армията ни беше напълно безсмислена и изобщо не си е струвала парите, които се харчеха за нея (а бяха повече от сегашните с отчитане на всички деноминации, девалвации и инфлации). И за да не се върнем на изходна точка от първите страници на темата, да припомня - "полза" от армия, чистеща сняг, прибираща селскостопанската реколта и работеща ангария за строежа на пътища и др. обекти също няма, защото това не е армия. То оттам тръгна дискусията изобщо - колко хубаво било когато имало наборни войници и как можело да ги впрегнеш да развъртят лопатите и да изчистят магистралата, пък сега фирмите на "Батко и Братко" само крадяли парите.
                    Дааа, явно освен от циганите боклукчии си стресиран и от старите в казармата.
                    Сътласен съм с много от аргументите против наборната армия в предишният и вид, но наборна армия трябва да има.В тази тема се дадоха достатъчно примери и идеи как трябва да се обучава и колко време да се служи.Все неща работещи в другите държави.
                    Не знам как някой българин може да се чувства добре при положение, че всеки от съседите ни(без Македония) може да влезе и да се разходи из държавата ни без да ни пита и да се притеснява.

                    Коментар


                    • От: Доброволен резерв на армията

                      Хубаво армия,доброволен резерв,но къде ще се помещава,обучава,складира оборудването?Те сега с 20 000 човека не могат да се оправят и всеки краде като за последно.А с този измислем ресерв дали някой не е огладнял,и му трябват едни пари?

                      поздрави

                      Коментар


                      • От: Доброволен резерв на армията

                        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                        Дааа, явно освен от циганите боклукчии си стресиран и от старите в казармата.
                        .....
                        Не знам как някой българин може да се чувства добре при положение, че всеки от съседите ни(без Македония) може да влезе и да се разходи из държавата ни без да ни пита и да се притеснява.
                        Дааа, явно и тук не си чел темата преди да се изходиш по въпроса. Пробвай да се разходиш "през зелената ни граница" да видим дали ще мине номерът, дори сега.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Доброволен резерв на армията

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Дааа, явно и тук не си чел темата преди да се изходиш по въпроса. Пробвай да се разходиш "през зелената ни граница" да видим дали ще мине номерът, дори сега.
                          Представа нямаш колко добре съм запознат с нивото на опазване на границата ни.Няма как да разберем колко ни е разграден двора, защото не можем да преброим пропуснатите през българските граници араби, заминали за Западна Европа.
                          А аз ако реша да менавам границата не ме мисли.

                          Коментар


                          • От: Доброволен резерв на армията

                            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                            Не знам как някой българин може да се чувства добре при положение, че всеки от съседите ни(без Македония) може да влезе и да се разходи из държавата ни без да ни пита и да се притеснява.
                            Е добре де, сега аз, ти или г-н. Х трябва да се чустваме виновни, за това, че държавата с действията си или бездействията си, го е докарала до това положения? Или се предполага, че като го е докарала до тука, ние с по една пушка да оправяме лаjното пуснато във вентилатора?
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • От: Доброволен резерв на армията

                              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                              Е добре де, сега аз, ти или г-н. Х трябва да се чустваме виновни, за това, че държавата с действията си или бездействията си, го е докарала до това положения? Или се предполага, че като го е докарала до тука, ние с по една пушка да оправяме лаjното пуснато във вентилатора?
                              При всички случаи е добре да имаме по една пушка в къщи.Знам, че на фона на случващото се в Щатите звучи еретично, но отдавна ги няма складовете от където ще ви дадът по един автомат ако се наложи да пазите родината и семейството.Но пък имаме всякакви мобилни телефони, с които да се обадим на НАТО

                              Коментар


                              • От: Доброволен резерв на армията

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                ...
                                Предлагам да спрем да си хулим армията каквато е била....
                                Що бе радваме и се, че е давала преки и косвени жертви в мирно време. От едната простотия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X