Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    Добре де - аз наблегнах на по висока слюда +дефлектор резултата е такъв че и най смотаната каска да сложа шум вятър е все едно и също.
    Супер комфортно е.
    И двете не спират шума от страничния вятър.

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Перфектно време няма особено на по дълги дестинации!

      Исках да напиша че когато имаш добра челна защита от вятър няма значение с каква каска си.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Кажете как закрепвате камера за каската. След много умуване взех една SJCAM5000. Основно за под водата, но пък и на каската ще я пробвам.
        Има си приставки за каска, но те са само със залепване. Тва въобще не ми се струва достатъчно. По пътя караш бързо - вятърът ще я отвее. В гората - клони.
        Не ми се дупчи новата каска


        А за Pinlock-a, щото нагоре има мнения, че може и без него... Вярно е, че може, но - от както го сложих - баси кефа! При 2 градуса, мъгла и бавно каране, че и по тъмно, издишам всичкия си въздух на веднъж и не се запотява.
        А специално Airoh S4 и S5 са досатъчно проветриви каски, че да нямат нужда да им открехваш слюдата зимата .
        Последно редактирано от flippo; 30-11-17, 12:15.
        ------------------

        ... когда кто то тупой, это навсегда !

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение

          Исках да напиша че когато имаш добра челна защита от вятър няма значение с каква каска си.
          Има! Юли е прав. Дори и не много силен страничен вятър измества "тихия" въздушен "джоб" в страни от мотора и главата ти трещи доволно.
          Последно редактирано от sardokar; 30-11-17, 12:31. Причина: редакция на цитата
          Калин - О88 б579I9I
          Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Първоначално публикуван от flippo Преглед на мнение
            Кажете как закрепвате камера за каската. След много умуване взех една SJCAM5000. Основно за под водата, но пък и на каската ще я пробвам.
            Има си приставки за каска, но те са само със залепване. Тва въобще не ми се струва достатъчно. По пътя караш бързо - вятърът ще я отвее. В гората - клони.
            Не ми се дупчи новата каска

            .
            Като нищо ЩЯХ да разпробия, докато не ми попадна едно пластмасово "велкро" на 3М. Има го в Баумах за около 6-7 лв в раздела за бои. Залепих едното парче на каската, другото на стойката на камерата. Когато ще снимам - ги слепям. Т. е. камерата я слягам когато преценя, лесно и бързо. Доста здраво се получава, няма и наченки за проблем.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170820_090009214.jpg
Прегледи:1
Размер:379.1 КБ
ID:5773647
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Само с лепене.
              Достатъчно здраво е а да да се дупчи каска за закрепване на каквато и да било ми звучи безкрайно брутално.
              Ползвай си крепежите в комплекта, подчисти поластмаста на каската преди залепване със спирт.
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Първоначално публикуван от flippo Преглед на мнение
                Кажете как закрепвате камера за каската. След много умуване взех една SJCAM5000. Основно за под водата, но пък и на каската ще я пробвам.
                Има си приставки за каска, но те са само със залепване. Тва въобще не ми се струва достатъчно. По пътя караш бързо - вятърът ще я отвее. В гората - клони.
                Не ми се дупчи новата каска


                А за Pinlock-a, щото нагоре има мнения, че може и без него... Вярно е, че може, но - от както го сложих - баси кефа! При 2 градуса, мъгла и бавно каране, че и по тъмно, издишам всичкия си въздух на веднъж и не се запотява.
                А специално Airoh S4 и S5 са досатъчно проветриви каски, че да нямат нужда да им открехваш слюдата зимата .
                Първо: относно камерите и моторите.
                След два - три опита с камери стигнах до извода, че камерата използвана от мотор при трипове трябва да може да се стартира от изключено положение с един бутон, а не от стенд-бай режим. Защото и най-икономичният такъв скапва батерията по някое време и когато изникне нещо интересно - мяу, няма тоци. Такива камери в момента са: Go pro session, Sena prism tube и Contour. Последният производител май е пред фалит/може и да бъркам/. Аз ползвам Garmin virb elit, който вече е спрян от производство.

                Второ: pinlock. Който и да каже, че може да кара в студено време без въпросната придобивка или е карал с отворен визиор или каската му вее отвсякъде или се е движил само от гаража до кафенето при 2-5 градуса.

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
                  ...
                  Второ: pinlock. Който и да каже, че може да кара в студено време без въпросната придобивка или е карал с отворен визиор или каската му вее отвсякъде или се е движил само от гаража до кафенето при 2-5 градуса.
                  Или пък кара от минали епохи, когато не е имало такива "технологии" и сега гледа на тях като на някаква модернистична лигня
                  Аз също мисля, че с 40-50лв колкото струва тази джажа се купува такова невероятно удобство, че всичко останало е празен хейт.
                  Имам само една, на която нямам и няма да слагам, понеже е отворена достатъчно.

                  А колкото до камерата и аз ползвам гармин защото е единствената камера, която позволява да работи докато се зарежда.
                  Или да работи с външно захранване без да се нарушава водоустойчивостта и.
                  Срещу леда обаче няма спасение...


                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

                    А колкото до камерата и аз ползвам гармин защото е единствената камера, която позволява да работи докато се зарежда.
                    Все повече камери могат да снимат и да зареждат, като компромиса е някаква доработка за запазване на херметичност.

                    Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
                    Първо: относно камерите и моторите.
                    След два - три опита с камери стигнах до извода, че камерата използвана от мотор при трипове трябва да може да се стартира от изключено положение с един бутон, а не от стенд-бай режим. Защото и най-икономичният такъв скапва батерията по някое време и когато изникне нещо интересно - мяу, няма тоци. Такива камери в момента са: Go pro session, Sena prism tube и Contour.

                    .
                    Има цяла плеяда с такива устройства, които можеш да ги пускаш/спираш с един бутон, с независима функция "стенд-бай, ако си я забравил включена (най-често от режим фотоапарат).
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      Все повече камери могат да снимат и да зареждат, като компромиса е някаква доработка за запазване на херметичност.



                      Има цяла плеяда с такива устройства, които можеш да ги пускаш/спираш с един бутон, с независима функция "стенд-бай, ако си я забравил включена (най-често от режим фотоапарат).
                      Чак пък "плеяда". Ама дай още примерни модели.

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
                        Чак пък "плеяда". Ама дай още примерни модели.
                        Всичките iON - снима с вкл. кабел, има бутон за пускане режим видео, снимка, като в режим "снимка" има стендбай ако забравиш да изключиш. Това ползвам, не робувам на марки и снимам за собствен кеф, некомерсиално.
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Не съм ползва ION. Прав си, така или иначе поне 50 - 60 % от филмчетата отиват в Тубата, а качеството там е ......

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Благодаря за отговорите!
                            Ще пробвам само с лепене, но със сигурност ще обезопася и с допълнителна връзка.
                            Специално тази камера - SJ5000x Elite може да снима, докато е включена в зарядното и ако не е на каската, ами на мотора - с един бутон започва записа.
                            ------------------

                            ... когда кто то тупой, это навсегда !

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              За лепките няма какво да се притесняваш. Аз съм използвал и оригиналните на GoPro, а те като свършиха си накупих от китайските сайтове. До сега съм нямал разлепена, паднала, счупена. Лепял съм ги и на атв, и на каска, и на джип. Просто добре почистваш мястото, а според инструкциите на GoPro стараеш се лепката да престои 24 часа, залепена - без да се използва, по възможно под натиск, мисля че беше. За всеки случай и аз винаги я връзвам с тънка връзка.

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                                Все повече камери могат да снимат и да зареждат, като компромиса е някаква доработка за запазване на херметичност...
                                Може, не съм се интересувал от тогава.
                                А "тогава" нямаше много, които можеха да снимат докато са в "контакта".
                                Без доработки, без свински опашки и силикон.

                                Иначе според мен допълнително осигуряване на камера залепена за каската е напълно излишно.
                                Никога не съм се притеснявал, че ще изпусне.
                                Рядко я ползвам на каската, много рядко но и през им не ми е минавало да се притеснявам, че ще се отлепи.
                                И аз не съм чувал някоя да е била загубена защото се е отлепила.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X