Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте , някой ползва ли управление за котел K1Pv4 да обменим опит ?

    Коментар


    • K1Pv4 е като TECH 480 z pid. За да използване на всичките му функции трябва да има термостат TECH и четирипътен клапан. Вентилаторът не трябва да повече от 60W.
      Влизане в сервизното с 5162 и опции:

      III.a) Коефицент на вентилатора
      Тази функция се използва за контрол на мощността на вентилатора. Принципа на
      действие на тази функция се основава на изменение на характеристиките на
      вентилатора надолу или нагоре. Ако вентилаторът в целия диапазон на регулиране работи с твърде ниски/високи обороти е необходимо съответно да увеличите/намалите дадения параметър, така че вентилаторът да работи с нужната ефективност.
      Причината за неизправност на вентилатора често се явява голямата разлика в
      захранващото напрежение при различните потребители, което значително влияе на
      работата на вентилатора.

      III.b) Коефициент на мощността на котела
      Коефициента на мощност на котела е предназначен за оптимизиране на работата на
      шнека с цел да се настрои подаването на нужното количество гориво в горелката. С
      помощта на тази функция е възможно да увеличите или намалите процентно количеството
      на подаваното гориво.
      След съответните настройки на мощността на котела в главното меню,с помощта на
      коефициента на котела може точно да избере оптималното количество гориво,
      подавано от шнека в горелката.

      III.c) Стаен регулатор
      Тази функция позволява да изберете типа на включения към контролера стаен регулатор,
      и да го програмирате:
      а) Изключен – липса на стаен регулатор;
      б) Регулатор стандарт — on-of
      в) Регулатор TECH — регулатор с RS връзка
      г) цикъл на помпата ЦО — това е функция за предотвратяване на твърде бързото
      спадане на температурата в стаята — когато стайния регулатор подаде сигнал, че
      температурата в стаята е достигната и помпата ще се изключи. След включване на
      функцията цикъл на помпа ЦО, от време на време (време за почивка) помпата се включва
      през определен период от време (работно време).

      III.d) Режим стаен регулатор
      С помощта на тази функция потребителя може реши, по какъв начин стайния регулатор
      да си сътрудничи с контролера DEFRO K1:

      Управление на помпа ЦО – Стайният регулатор дава сигнал, че желаната
      температура в стаята е достигната и помпата ЦО се изключва (това е възможно ако е
      включена функцията Цикъл на помпа ЦО описана в точка III.с).

      Коментар


      • Моята система е оборудвана с четирипътен клапан обаче вентилатора ми е 80w ако го сменя с по малък дали ще е по добре ? Може ли да ми кажеш данните на твоя вентилатор и с колко оборота работи за да изгаря добре горивото (въглища) ? За сега съм без стаен регулатор карам по външна температура.

        Коментар


        • Аз съм с друго управление, моя вентилатор също е 80W и работи в момента на 50%. В по-студено врвме до 55%.
          В ръководството TECH пише че вентилаторът може да е до 0,6 ампера, няма нужда да го сменяш.

          Виж в тази тема.
          https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...hu-w-k1pv4-pz/
          Някои изключват холера, ако имаш свързан такъв е на клема 28, и пишат, че без него има по-спокоен пламък.

          Коментар


          • Mpm_
            Mpm_ коментира
            Редактиране на коментар
            От известно време и аз съм с изключен халотрон и според мен е по добре огнището , благодаря за темата .

        • Вентилаторът като този ли е?
          https://www.dmuchawa-do-kotla.pl/dmu...wodem-2-m.html

          Коментар


          • Mpm_
            Mpm_ коментира
            Редактиране на коментар
            На външен вид не е такъв по табела пише WTA 120 T и има още един вентилатор прикрепен на мястото на клапата който играе ролята на дебитомер според мен .

        • Здравейте колеги. Може ли да ми препоръчате фирма, която продава качествени въглища, фракция до 32 мм. за автоматични котли по възможност пакетирани? Този сезон ползвах някакви руски въглища от пристанището в гр. Лом, но нещо не съм доволен.

          Коментар


          • Този сезон ползвах Антрацитни от Топливо насипни. Доволен съм. Но имат и в чували за различните складове.
            Виж тук https://toplivo.bg/produkti/Goriva-i...osni-vaglishta

            Коментар


            • vectra72
              vectra72 коментира
              Редактиране на коментар
              Аз 2 години ползвам антрацит и съм доволен

          • Линк към полски сайт за продажба на руски въглища. През 2019 г. купих пакетирани руски въглища от Лом на 350 лв/т. Какъв е извода?
            https://sklep.dobry-ekogroszek.pl/sklep/
            Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
            GSM 0877207222

            Коментар


            • Е аз оборудването си взех от Полша, сега и въглища ли от там да взимам.😀😀😀 Тези от Лом дори не знам дали са руски, на чувалите нищо не пише.

              Коментар


              • За руски, руски са и сертификата им е оттам, но нещо не ми се връзва обявената калоричност. Тази година смятам да монтирам топломер и ще имам по-добра представа. Линка го сложих за съпоставка цена-калоричност. Моето оборудване също е полско, бих пробвал и други въглища, но за съжаление в радиус от 100 км. не се предлагат, на по-голямо разстояние транспорта ще ми "избие зъбите".
                Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                GSM 0877207222

                Коментар


                • Снабдяването с въглища става проблем от тази година. От полските клипове се вижда, че там има технология за доставяне на пакетирани въглища из цялата страна. Тук това е мечта. Даже, от тази година, местния клон на Топливо затвори. А по думите на съдържателя на клона на Топливо от съседния град, Топливо смята да се оттегли от бизнеса с въглища, предвид наредбата за търговия с тях. Тааа, да не стигнем до там, в новите горелки, да няма какво да горим.

                  Коментар


                  • vectra72
                    vectra72 коментира
                    Редактиране на коментар
                    В моя град Топливо от 1 мсец не продават въглища въпреки,че имат.Имат заповед от министерството въглищата да са пакетирани по 25 кг. и на чувала трябва да има пълна информация.Това ми казаха

                  • transportna
                    transportna коментира
                    Редактиране на коментар
                    И в нашият град е така! Имат насипни, но нямат право да ги продават заради това решение на правителството. Даже и те не знаят какво ще ги правят старите си насипни количества. Какта винаги неразбория.

                • Предстои реализирането на програма, финансирана от EС, за подмяна на стари отоплителни уреди на територията на София. Някой знае ли какви котлета и пелетни горелки ще се монтират ?
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • Здравейте колеги използвам Екоенергия 35 киловата монтирана на Виадрус 40 киловата.Досега горих въглища но във връзка с промените за твърдите горива въглищата ще поскъпнат та затова обмислям вариант да горя слънчогледови пелети.Някой гори ли такива пелети на подобна конфигурация и може ли да ми даде някакви ориентировъчни настройки.Забравих да пиша контролерът ми е Титаник+.Пробвам с орехови черупки но искат поне при мен да се мелят а и доставките са нередовни та затова не са ми основен вариант.

                    Коментар


                    • Линк към калкулатор за мощност, може да се изтегли като приложение за телефона, само вкарваш данните и настройваш вентилатора.
                      https://marketgrzewczy.pl/kalkulator/
                      За Титаник потърси Viktor11.
                      Последно редактирано от Валтер Желязков; 05-05-20, 15:25.
                      Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                      GSM 0877207222

                      Коментар


                      • Топливо е възобновил продажбата на въглища. Само в чували по 25 кг. Ще отделя време да отида да ги видя, че са на 25 км от мен.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X