Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от vectra72 Преглед на мнение

    Аз съм с котролер Титаник+ 5 сек.подава 1.25 сек. изчаква вентилатор на 8 .Не се е случвало да изгасне.На пролет когато се стопли сменям с донбас защото тогава през деня е топло инъче от антраита съм доволен и от температура и от товаче няма сажди.
    Забравих да отбележа,че моят котел е малък Бизолит 3 секции

    Коментар


    • Разбрах колега Желязков,тоест горелката не влиза в режим изчакване и гори постоянно.Благодаря.

      Коментар


      • Здравейте!
        Искам да споделя и моя опит с антрацита! В момента горя антрацит 6/13 от Топливо Сливен ,имам останал от миналия сезон,сега не се предлага.
        Котела ми е Defro EKR-PZ14kw с горелка Ekoenergia 15/25kw и контролер SKZP-02,системата ми е с хидравличен изравнител ,котелна помпа, помпа за радиаторите и смесител с ел задвижка,бойлер 100л,Отоплявам къща 100кв добре изолирана.
        Котела гори постоянно 24ч ,не се изключват помпите.Предиствата са ,че е по калоричен,малко сажди в котела,малко пепел и по рядко зареждане на бункера.Недостатъците са трудно палене и в режим подържане,ако не е настоен добре гаснат.Няколко снимки на работата на котела и настойките на контролера.
        www.ekotoplina.com

        Коментар


        • Полезна информация колега,благодаря.За колко време като изпадне в поддръжка изгасва.Защо има противоречиви мнения.А при постоянна работа на горелката колко време ще издържи вентилатора, редуктора и ел.мотора.Не е ли по добре да работи на старт стоп.Питам защото имам желание и аз да гора антрацит.Ако не можеш да намериш антрацит виж Ритъм 4 ТБ,цена 400лв,с доставката.Не правя реклама изгодна цена предлагат.

          Коментар


          • gazgeneratoe
            gazgeneratoe коментира
            Редактиране на коментар
            Не знам за колко време ще изгасне,за всеки е индивидуално,зависи от тяга на комин,вентилатор,атм налягане,вятър. Може да пробваш примерно на 6минути вентилатора да се включи за 60 секунди на 50% подаване 1секунда,като се има предвид времето за което вентилатора си постига оборотите.За износването не знам,вече трети сезон си работи по тоя начин.Пробвал съм старт стоп,изключване на помпи,почасово,но за мен постоянната работа е най икономична! Ходих до Айтос и си взех мостра антрацит 150кг,изгорих ги и си поръчах 3т Не им е лош антрацита,но е малко по мокър

        • Благодаря за бързият отговор.Така е за всеки е индивидуално.

          Коментар


          • Искам да попитам , как са помещенията в които се намират котлите ви , работещи на въглища ? В смисъл , колко са прашни ?
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • Моето е доста прашно.До миналата година си мелих сам въглищата в самоделна машина и прахоляка беше страшно много.Като искам да отбележа че се мелят през Септември месец навън и ги вкарвах в чували.Само от зареждането на бункера прахоляка беше много.Тази година си поръчвам готови пакетирани фракция 5-25ММ и пак има прах,но доста по малко.Като цяло прашно е.Въпрос на настройка.

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Струва ли си тогава да се ползват въглища за отопление ?
                Аз нямам горелка и след два сезона се отказвам от въглищата . Много мизерия , като цена не мие по-евтино от брикетите например. Мисля да слагам горелка , но ще я ползвам на пелети.

            • Я кажете, как да изчистя от (вероятно) котлен камък неразглобяем пластинчат топлообменник, без да му разкажа играта.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Сока от лимон разгражда котелния камък. Отделно продаваха едни пакетчета за почистване на кани от котлен камък.

              • NovemberCharlie
                NovemberCharlie коментира
                Редактиране на коментар
                Разреден с гореща вода оцет и после хубава промивка с топла вода. Но зависи колко е.

              • Николай Колев
                Николай Колев коментира
                Редактиране на коментар
                Успешно се ползва фосфорна киселина разлага варовикови отлагания без да реагира с метали.
                Продава се в магазините за химикали или в тези за торове за растения.

            • Колеги вижте тези повреди.От полски сайт е,поляците твърдят ,че се получават когато се уплътни гривната,короната или те я наричат дюза със силикон.Някой който е уплътнил има ли подобни проблеми.Питам защото и аз уплътнявах макар че няма ефект върху горенето.
              Последно редактирано от ukomp; 21-02-21, 18:26.

              Коментар


              • Това е повредата.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от ukomp; 21-02-21, 18:27.

                Коментар


                • Това е частта където ляга дюзата.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • Само аз ли не виждам снимки или линк?
                    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                    GSM 0877207222

                    Коментар


                    • Тук вода май е минавала
                      www.ekotoplina.com

                      Коментар


                      • https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...ge/2/#comments Това е линка снимките са на втора страница накрая

                        Коментар


                        • Валтер Желязков
                          Валтер Желязков коментира
                          Редактиране на коментар
                          Не се препоръчва залепване на долния ръб на короната(дюзата), а не на горния. На някои снимки се виждат запечатени със силикон канали, както и запушени с пепел. Това нарушава потока на въздуха към въглищата и пречи на охлаждането на горелката, в случая прегрята горелка. Горенето трябва да става над короната, а не вътре в нея, вижте DTR-а на горелката. Вертикалните прорези трябва да са покрити с незапалени въглища. В този форум(полския) първите въпроси, които се задават при проблемно горене, са почистена ли е короната(въздушните канали), под короната(въздушната камера и канала към вентилатора) и запечатена ли е със силикон.
                          Последно редактирано от Валтер Желязков; 22-02-21, 11:18.

                      • Благодаря,а какво е DTR.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X