Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разбрах Ви, че търсите изпълнител. Идеята ми е, че е по-добре да се отървете от вядруса и да си вземете нов котел и горелка, по-високо КПД и по-лесно почистване(20 минути+ зареждане на бункера), за тази площ и 20 киловата са много.
    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
    GSM 0877207222

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Понеже и аз се интересувам от автоматизация, на котела си на твърдо гориво, може ли да обясни каква е разликата в КПД-то ? Котела ми 21 КВ . В момента гори слънчогледови брикети. Ако искам да го оборудвам с горелка на пелети и ми струва 1000 лева , а нов котел струва 3000 , за колко време ще се покрие разликата от КПД-то ?

    • KSM
      KSM коментира
      Редактиране на коментар
      Съгласен съм че нов котел е по доброто решение но ме спира цената. Няма ли да излезе много скъпо.А и тук само defro се предлага но са доста скъпи. От Полша не знам дали някой може да ми внесе котел.
      Ако може да ми дадеш идея или да ме насочиш ще съм ти Благодарен.

    • KSM
      KSM коментира
      Редактиране на коментар
      Съгласен съм че нов котел е по доброто решение но ме спира цената. Няма ли да излезе много скъпо.А и тук само defro се предлага но са доста скъпи. От Полша не знам дали някой може да ми внесе котел.
      Ако може да ми дадеш идея или да ме насочиш ще съм ти Благодарен.

  • Първоначално публикуван от KSM Преглед на мнение
    ... Предполагам горелка 25kw ще ми свърши работа...
    Този котел не може да усвои топлината от горелка 25 kW. Над 10 kW вече ще е с ниско кпд - топлина ще бяга през комина. Но 10 kW вероятно ще се окажат достатъчни, защото гори постоянно, ефективно и равномерно, за разлика от ръчно зареждана горивна камера. Облекчението е голямо, контрола над отоплението е супер лесен. Остава само междувременно да не забранят отоплението на въглища и да ти е напразна инвестицията.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • За ИВАН НЕДОКЛАНОВ

      Не мога да отговоря на въпроса, не съм специалист в тази област.
      Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
      GSM 0877207222

      Коментар


      • Първоначално публикуван от KSM Преглед на мнение
        Съгласен съм че нов котел е по доброто решение но ме спира цената. Няма ли да излезе много скъпо.А и тук само defro се предлага но са доста скъпи. От Полша не знам дали някой може да ми внесе котел.
        Ако може да ми дадеш идея или да ме насочиш ще съм ти Благодарен.
        Комплект горелка, бункер, вентилатор и хубав контролер~2000 лева, добавете и цената на кутията/нямам идея/. Готов комплект 20 kw ~4500 лева и може сам да си го монтираш. Който е чистил Вядрус знае за какво става дума.
        В София има поне две фирми вносители на котли от Полша, но можеш и сам да си внесеш. И в България произвеждат котли, но мисля, че са от 25 kw нагоре.
        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
        GSM 0877207222

        Коментар


        • KSM
          KSM коментира
          Редактиране на коментар
          Може ли да ми дадеш линк на фирмите който внасят котли от Полша

      • Напиши ретортна горелка в браузъра и си ти.
        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
        GSM 0877207222

        Коментар


        • KSM
          KSM коментира
          Редактиране на коментар
          Само този котел намерих да се продава от този сайт. Но дали е на Witkowski . Друг не намерих http://www.alexterm2007.com/pages/ko...tortna-gorelka

        • CarTest™
          CarTest™ коментира
          Редактиране на коментар
          Да това е. Имаме такъв закупен от тях. Имат и други варианти. Просто се свържи с тях и .... ще се получат нещата.
          Не правя реклама на никого!
          Просто сме доволни!

      • Мисля, че другата беше Биоотопление или нещо от сорта.
        Колко килограма най-много си горил за едно денонощие. Ако приемем, че калоричността на въглищата е 7 квч/кг. и комплекта ти гарантира 20 киловата мощност, това са приблизително 72 кг. Имал ли си такъв разход?
        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
        GSM 0877207222

        Коментар


        • KSM
          KSM коментира
          Редактиране на коментар
          Никога не съм засичал разхода.Но да те питам чета темата и гледам доста хора са качили viadrus на кутия и са доволни.Нов котел ще ми излезе почти двойно по скъпо.

      • Наистина има доста повдигнати на кутия, после взимаш чугунени плочи, шамотни тухли и т.н. Всеки си знае възможностите. Съвета ми е да си вземеш хубав контролер, защото може да решиш да автоматизираш и управлението на отоплението, а каква горелка и от къде, ти си избирай. Между другото в OLX се върти една обява "Поставки за котли", но само не и с горелката на снимката. Успех.
        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
        GSM 0877207222

        Коментар


        • Като вече препатил, ако сега си купувам котел, ще е с вертикални топлообменни повърхности. Такива са на Грейко /тръбен сноп газопламъчни тръби/, има и полски с плоски екрани, ама скъпички. Колкото по-малко хоризонтални повърхности има в един котел от страна на пламъка и димните газове, толкова по-малко места за чистене на пепел има. По възможност всичката пепел трябва да пада сама в пепелника отдолу, после извеждането и може даже да се механизира.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • Здравейте колеги. Реших да споделя с Вас последните неволи с котела и отоплението у дома.
            Закупих си котел от познат – правен. Двуходов с водна риза отвсякъде – дори отдолу. Направен да работи с обикновено горене – като печка. Миналата година го снабдих с горелка Екоенергия – + контролер Тимел - модела с 8 датчика. Оказа се с много големи загуби – изключително неподходящ за горелка. За общо 8 точки у дома с максимална мощност на точките от 24КВ, котела за една зима ми изгори 7 тона слънчогледови пелети и 3 тона бобовдолски въглища.
            Нямах време лятото по стечение на обстоятелствата, пък и не бях решил как да се боря с проблема. Пари за нов котел – няма.
            Новият сезон започна и взех да се ядосвам на разхода на гориво. В крайна сметка реших да преправя котела, като му „насадя” нова водна риза, унищожавайки сегашната. Спрях се на модела на колега тук от форума, публикувал своят самоделен котел с димогарни тръби по-рано в темата. Единствено ме притесняваше въпроса с конденза – колегата беше описал сериозен конденз. Даже бе споменал, че ще го върже към канал за отвеждане на водата.
            За да избегна конденза промених дължините на тръбите, което и в крайна сметка даже улесни поставянето на новата риза върху котела. Намалих го и с един ход. Свързан е в противоток, както и при колегата.
            Предварително приготвих и тествах ризата, след което се захванах и с трансплантацията. За ризата използвах метал от стар съд, крив – това доста ме забави – нямаше право място. Все пак спестих доста, тъй като закупих само тръбите.
            Отне ми 11 часа от гасене на котела до палене с новата водна риза. Оставих си и доста довършителни неща, но все пак приключих основното за един ден. Сам J.
            След промяната, при равни атмосферни условия, старият гореше с 85% мощност, след ремонта гори с 30-35%. Много съм доволен. Няма никакъв конденз! Най-голямата разлика между Т на газове и Т на вода, която съм видял досега бе по време на първоначално подгряване – 14 градуса.
            Ето и малко снимки:

            Коментар


            • kotaraka90
              kotaraka90 коментира
              Редактиране на коментар
              Здравей, с какво проби отворите за тръбите в ламарината. Благодаря.

          • Здравейте,
            отворите пробих с ръчна плазма и една планка, на която пробих два отвора. 4мм за център на окръжността и 8.5за дюзата на плазмата.

            Поздрави!

            ​​​​​​

            Коментар


            • Някой да има този котел. http://www.alexterm2007.com/pages/ko...tortna-gorelka Ако може да каже какви са му впечатленията.Не знам още какво да направя, да присадя горелка на viadrus който го ползвам вече 17г. или да взема посоченият котел.какво ще ме посъветвате.Разликата да повдигна сегашния ми котел на кутия + горелката и работата ще ми излезе някъде към 3000лв.Нов котел 25kw. с преработка около 6000лв. Доста се оскъпява. И се чудя какво да направя.

              Коментар


              • Валтер Желязков
                Валтер Желязков коментира
                Редактиране на коментар
                Имах такъв комплект 15 киловата, но го продадох. Котела е масивен, дебела ламарина(около 400 кг.), добра изработка, голям пепелник, ползвах го два сезона без проблеми. По полските стандарти това е котел клас 1, а вече изискванията за там са клас 5. Не ми харесваха две неща в него водотръбната скара и хоризонталния топлообменник - бързо се натрупва пепел по тях и трябва да се чистят всяка седмица-с прахосмукачка за пепел работа за 10 минути без да се гаси горелката. Ако се спреш на варианта с кутия, направия по-висока да събере голям пепелник и да имаш поне 25 см. от горния ръб на горелката до водната риза. Снимки на котела има напред в темата, за по-лесно влез в профила ми в раздел медия.

            • Разгледай изцяло сайта на биоотопление точка ком. /Изпиши го на латиница/ Там има горелка, контролери /аз съм си купил Тимела от тях/ и котли. Направи си сам сметката кое ще ти е по изгодно. Влез в другия форум дето има тема за Виадрус на кутия и я прочети цялата. Ако можеш да работиш с флекс, дрелка и електрожен ще се справиш и сам. Аз лично сам си пробих и изрязах кутията, натиках горелката. Помогнаха ми за самото повдигане на котела ми "ОРОР" и заваряване на дъното му към кутията.

              Коментар


              • Благодаря ви . Явно ще го качвам на кутия + хубав контролер.Само не знам фирмите правят цялото преустройство на котел че аз нямам никакво време.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение

                  Комплект горелка, бункер, вентилатор и хубав контролер~2000 лева, добавете и цената на кутията/нямам идея/. Готов комплект 20 kw ~4500 лева и може сам да си го монтираш. Който е чистил Вядрус знае за какво става дума.
                  В София има поне две фирми вносители на котли от Полша, но можеш и сам да си внесеш. И в България произвеждат котли, но мисля, че са от 25 kw нагоре.
                  Кутия не по-малко от 500 лв. Моята я правих сам и ми излезе към 300. Аз живея в София и ако искаш ела да я видиш цялата система работеща. Мога да ти дам доста насоки от страна на придобит опит след 2 години работа на системата и поддръжката ѝ.

                  Коментар


                  • KSM
                    KSM коментира
                    Редактиране на коментар
                    Дай някакви координати.

                • Първоначално публикуван от KSM Преглед на мнение
                  Благодаря ви . Явно ще го качвам на кутия + хубав контролер.Само не знам фирмите правят цялото преустройство на котел че аз нямам никакво време.
                  Имам излишна почти завършена кутия(май само вратичката на беше монтирана) за пет секционен видарус, 4мм, изрязана на лазер. Ако проявяваш интерес пиши на ЛС.
                  Кутията е за оригинална горелка на Ekoenergia
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • KSM
                    KSM коментира
                    Редактиране на коментар
                    Все още съм в процес на размисъл да ли да взема нов котел или да преоборудвам старият. Ще ти пиша като реша ако не си я продал ще я взема.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X