Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Което си е така, така си е!
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Някой горил ли е антрацитни въглища в тези горелки?Снощи заредих с такива и за втори път досега ми се задейства защитата за обратен огън. Преди това съм горил орехови черупки,пелети и донбаски въглища и не е имало такъв проблем.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:надналягане.jpg
Прегледи:1
Размер:175.0 КБ
ID:5806541
        Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
        Това е регулатор на тягата към комина. В случая тягата не е прекалено голяма. Коригирал съм подаването в режим на поддържане на 6минути. В момента пътувам към местото и днес цял ден ще правя експерименти, да видим до къде ще я докарам.
        Дозирането на която и да е твърдогоривна горелка е обамно. Това означава че при промяна на плътността дори и на един и същи тип гориво, ще се наложи да има нови настройки - пелетите са точно такива. Както казах и по-горе, горелката и контролера се справят добре с горенето, но в режим на поддръжка лигнина ползва кислорода в порите на пелетите и като резултат пелетите тлеят и предават огъня назад дори и в затвореното пространство на шнека. Опита ми с дъбови или смесени пелети(60% дъб+40% иглолистна дървасина) показват, че процеса на горене е много по-лесно да бъде контролиран и го няма това тлеене дето се появява при чисто иглолистните пелети.
        D-MAX,Това не е Регулатор на тягата на комина.Това си е най обикновенна клапа за монтаж на вентилатор.Просто е направена по прецизно от тези ,които са вградени във вентилаторите.Затваря по плътно и регулирането на противотежестта е направено по истински.Пробвал съм го и горещо го препоръчвам.За разлика от по малките можности,които имат ,такава клапа,тези с по голяма ,мощност,често нямат.Именно там ,е особено препоръчително ,да се монтира тази клапа.особено,когато горивото е пелети.Както и ти си се убедил,риска,от възникването на обратен огън се увеличава.
        Преди няколко дни ,препоръчах на един приятел един патент,на METAL FACH.Създава надналягане и е особено препоръчителен при ползване на пелетите ,като гориво.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nadnalqgane-V.jpg
Прегледи:1
Размер:202.6 КБ
ID:5806540
        ята е ,да се вземе въздух,от затапения край ,на отвора за вентилатор и да се вкара в бункера ,с един прост маркуч.Така ,се създава ,надналягане,който предотвратява,обратния огън.Между другото,някой ,беше го показал ,с коментара от поляците,че предотвратява,конденза.Да наистина е така,помага,само ,че целта ,не е точно такава.Горещо го препоръчвам,на всички ,ползватели на Ретортни горелки.
        Другото ,което бих те посъветвал и всички ,които ползват ,пелети за гориво е да подмените,вентилатора с по малъкНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181018_215531.jpg
Прегледи:1
Размер:427.7 КБ
ID:5806542
        Обещал съм,на няколко от колегите тук,като внеса,да се обадя.Не съм забравил ,но все още не са ми необходими,но в най скоро време,ще направя поръчка

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          На колко С включва алармата на шнека?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            На 70 градуса.
            Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
            GSM 0877207222

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              И при мен е на 70 С. На всеки 15 мин върти шнека по 15 сек.
              Проверете дали е добро уплътнението на капака на бункера., защото от там ако издиша се явява като комин и се пълни с пушек.
              Датчика на моя котел Кострева е закрепен с метална скоба и може да се мести назад. Ако и на Вашия е така може да го преместите назад.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Като копувах горелката ми казаха че на 90 се включва

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Здравейте!Аз съм със брутална горелка multipal.Мога ли да ъпдейтвам до последната версия?Благодаря на всички отзовали се!

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Какво искате да ъпдейтвате?
                    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                    GSM 0877207222

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от vectra72 Преглед на мнение
                      Като копувах горелката ми казаха че на 90 се включва
                      На 90 градуса сработва STB защитата. Тя предпазва котела от прегряване. Защитата на шнека е на 70 градуса. Тя е така наречената "Защита от обратен огън".
                      Последно редактирано от Валтер Желязков; 29-01-19, 08:05.
                      Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                      GSM 0877207222

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Контролера timel skzp-02f

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Последната версия за бутална горелка е 2.10. Нова версия обещаха за края на януари, но още не е излязла.
                          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                          GSM 0877207222

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Аз съм с 2.10.Явно ще трябва да си чакам по-новата версия.

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Може и така да е.Аз да не съм разбрал правилно.Махнах датчика и сега така работи.Намалих времето за подаване и сега не загрява толкова като че ли.Не смея да го сложа защото като се включи пълни пепелника с въглища.За първа година ми е и докато разбера кое как.

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Здравейте колеги според вас кой от двата котела е по подходящ за реторна горелка. Бурнит вбс 20 квт или Дакон дор 24 или ако някой има други идеи за котел по подходящ
                                Благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X