Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Божо72 Преглед на мнение
    Здравейте,
    Някой знае ли ИРИД ПИД контролера, има ли клавишна комбинация да връща назад.
    ​​​​​Питането ми е във връзка с късането на винтчето, когато блокира шнека от по едра буца например.
    Реверса е на двигателя на редуктора и не се управлява от контролера.
    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
    GSM 0877207222

    Коментар


    • В котела от линка горелката е 25-ца, ограничена софтуерно на 15 киловата.
      Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
      GSM 0877207222

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение
        В котела от линка ...
        Котлите от линка, които погледнах, нещо искат комини като на ТЕЦ - мин 180 - 200 мм ...

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • За да покрият изискванията за 5 клас имат ошамотена горивна камера, оттам се затруднява движението на димните газове и трябва комин с голяма тяга.
          По въпроса за пелетен котел, Грейко имат комбиниран. За чисто пелетен препоръчват Биодом, Артел, Термолукс., аз нямам опит с пелетни котли.
          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
          GSM 0877207222

          Коментар


          • Eliseicho, не се притеснявайте, тази температура е добре. Доста от колегите имат и над 50 градуса. Причини много: ситна фракция, преоразметена горелка, работа на ниска мощност, често в стендбай, голяма тяга на комина, температурата в котелното, мястото на сензора за температура и т.н.
            Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
            GSM 0877207222

            Коментар


            • Какво се постига с това ошамотване на горивната камера. Възможно ли е да се постави вентилатор на димните газове,между котела и комина..

              Коментар


              • По-висока температура в горивната камера, по-добро изгаряне на газовете и летливите частици, по-малко замърсяване на въздуха.
                Този димен вентилатор нещо трябва да го управлява.
                Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                GSM 0877207222

                Коментар


                • Имам нужда от информация първа ръка .... не е за котел или горелка ,а за пелетна камина с водна риза.
                  След 15-годишно мъкнене на чувалите с дърва ,реших да заменя камината с пелетна.Ориентирал съм се в мощността ,ясен ми е принципа на действие ,разхода също.Изгледах на света клиповете и изчетох мнения за плюсове и минуси.Определено мен ме устройва ,но едно нещо ми убягва - колко е шумна???
                  При положение ,че ще се монтира в хола ми ,а жената нощно време вади батерията на стенния часовник ,че го чувала да щрака ,дали няма да похарча едни грешни /не малко/ пари?!?!
                  Някой с преки впечатления и евентуално онагледяване с някое късо клипче на работния процес ще ми е от допълнителна мотивация в избора.
                  Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                  Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                  Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                  0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                  Коментар


                  • viperr
                    viperr коментира
                    Редактиране на коментар
                    Много. Щом махате батерия на часовник МНОГО.

                  • tatii
                    tatii коментира
                    Редактиране на коментар
                    Първия ми вариянт на изолация в апартамента беше - Вътрешна изолация на всички стаи . Като правиш изолация на всички стени и тавана 4+ 1. Материалите са окачен гипсокартон с 5см вата отзад . После отоплението е със конвектор Аиртек 2 или 2.5кв тихо ,безшумно и икономично, особено вечер на нощната тарифа . Стаята достига 25-27гр на 10-15мин И съответно изтива бързо, като отвориш прозореца.

                  • s_s1
                    s_s1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Шуми и вентилатора, и се чува как пада поредната доза пелети, а и самия пламък издава звук като малко сопло на реактивен самолет.
                    Мен ме дразни този монотонен шум. Бил съм на гости в къща с пелетна камина и много ме дразнеше. Но мен и звука от климатика ме дразни.

                • Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                  - колко е шумна???
                  При положение ,че ще се монтира в хола ми ,а жената нощно време вади батерията на стенния часовник ,че го чувала да щрака ,дали няма да похарча едни грешни /не малко/ пари?!?!
                  ....
                  Проектантът ми по ОВК изрично ме предупреди да не хващам вяра на търговци, които ме кандардисват, че не били шумни пелетните камини в хола. Като гледам, в твоя случай може би ще са предостатъчно шумни ...

                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Mpm_ Преглед на мнение
                    Здравейте , някой купувал ли е въглища от Ритъм 4 ? Ако има такъв моля да сподели мнение ,добре ли горят ,имат ли камъни и за предпочитане ли е тази фирма или не .
                    Един близък си поръча. Освен че са мокри твърди че чувалите са 1÷3кг по леки. В скоро време ще отида да му проверя кантара. Колко ли ще тежат ако са сухи....Мерете и споделете резултатите.

                    Коментар


                    • vectra72
                      vectra72 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз имам ама нямам кантар да ги тегля

                  • Аз си подарих, че не ми съвпадаха броячите.
                    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                    GSM 0877207222

                    Коментар


                    • До колегата nikidl !
                      Колко са ти дебели стените и от какво са зидани? Само при стени от керпич няма нужда от изолация.
                      На моята къща само северната стена (20м) е дебела 60см но е зидана от камък и пръст със дебела замазка .
                      И пак и сложих 10см изолация . Ефекта е Поразителен ! Къщата е 150м2 на един етаж и я топля с 31кв- Разградски котел. Сутрин го паля един път, слагам му 2-3 домашни лопатки въглища и чак вечерта го паля пак към 19ч, след което му слагам 3-лопатки въглища. И вече на другия ден същата процедура. В къщата е между 22-23гр сутрин и 25-26гр след като котела е угаснал. Аз не виждам какъв е смисала, да се слага
                      горелка и после да търся калибровани въглища/ фракция 6-12мм . По малко пари ще дадеш за изолация и по малко ядове ще береш после с подръжката на тази сложна с-ма, която си избрал. А Хамалогията си е една и съща !

                      Коментар


                      • Честита Нова година!

                        tatii, мисля, че всички с горелки са играли филма с лопатките. С три лопатки няма да покриеш и скарата на котела, остави да сгрееш водата в него и после къщата.
                        Моята хамалогия е:
                        - палене на котела веднъж през есента и при почистване
                        - зареждане на бункера с гориво веднъж седмично, може и по-рядко, зависи от външните температура и вида гориво
                        - изхвърляне на пепел веднъж седмично
                        - почистване на котела веднъж на месец, месец и половина
                        - постоянна комфортна температура 24/7, независимо от външната температура
                        Да имаш котел с горелка, не е нужна специална отоплителна инсталация, това е промяна на начина на управление на горивния процес.
                        Относно горивото, вече всичко се доставя пред вратата.
                        За изолацията съм напълно съгласен.
                        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                        GSM 0877207222

                        Коментар


                        • Здравейте и ЧНГ. За изолация още е рано да мисля, ще бъде напред във времето. Стените са ми така наречения дувар и половина или около 45см със замазката. Започнах да набавям нещата за инсталацията. Горелка Ekoenergia 25кв с контролер IRID RTZ pid fuzzy logic на фирма PROND. Също така се снабдих и с дистанционен контролен панел PILOT G RF на същата фирма. Хубавото в случая е, че всичко е на български език. Всичко е изцяло преведено. Поставянето на буфер за момента е отложено, но остава като опция за в бъдеще.

                          Коментар


                        • nikidl, мисля, че в менюто на вентилатора на Ирид, има избор на модел вентилатор. Провери твоя от комплекта дали го има. Не, че няма да работи с него, но софтуера най-добре управлява изброените.
                          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                          GSM 0877207222

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X