Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разхода слънчогл.двойно на въглища . Според мен на въглища руски е по добре. Вместо един тон въглища 2 тона слънч.пелети единствения плюс е по малко шлака, по рядко изхвърляне на пепелника. Минусите може да се пренебрегнат ако цената на пелетите е около 150 лв. И пак трябва да се смесват с въглища за да не правят буци. Тези буци при мен слизат надолу в чашата и закриват и долните отвори на горелката а новото гориво не успява да ги избута. При пернишките въглища поне тези буци са кули растат само нагоре. Ужким е всеядна но с големи компромиси. С две думи трябва си хубаво гориво.

    Коментар


    • Здравейте на всички. Предстои ми изграждане на локално отопление. Къща около 100 м2 без изолация но за сметка на това с доста солидни стени. За целта ще бъдат закупени котел BOSCH SFU 24 HNS който ще прорежа и ще направя поставка за горелка EKOENERGIA 25. Ще бъде монтиран и буфер около 1500 литра собствено производство. На котела ще бъде сложен термостатичен вентил за конденз. След буфера ще бъдат монтирани други помпи за захранване на радиаторното отопление, което ще е с термоглави и задължително трипътен регулируем термостатичен смесителен вентил и бойлер. Буфера го поставям защото ще ми идва в повече мощността на котела с горелката. Намерението ми е да горя основно въглища и слънчогледови пелети. От прочетеното и наученото до сега разбрах, че за да работи една система правилно и с голямо КПД е необходимо горелката да работи на по-висока мощност, за това ми трябва и буфера. Въпроса ми е има ли начин примерно при зареждане на буфера да накарам горелката да премине в режим потдържане на жарта, или така наречения спящ режим. По зададена температура на буфера да я изключва и след изпразване на буфера, пак по температура да я включва. Има ли такъв контролер подходящ за EKOENERGIA да прави това. Ако има друг начин за постигане на тази цел ще се радвам да го разбера и да го приложа. Благодаря предварително на всички отзовали се.

      Коментар


      • Котела , нов или втора употреба?
        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
        GSM 0877207222

        Коментар


        • nikidl
          nikidl коментира
          Редактиране на коментар
          Нов ще бъде. Не ме бърка да го прорежа на дъното.

      • Нов комплект/котел, горелка, бункер, вентилатор, контролер/10-12 киловата, купен от Полша, ще ти стъпи на 4-4,5к пред вратата. Добавяш три електронни помпи, 4-пътен вентил и пей сърце.
        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
        GSM 0877207222

        Коментар


      • Сам можете да си го доставите.
        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
        GSM 0877207222

        Коментар


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Да отида до Полша за един котел ???

      • Въпроса ми беще друг. Котел мога и от тук да си купя, защо да поръчам от там. Горелката ми е проблем. В България най-малката която намирам е 25 киловата.

        Коментар


        • Колега , не се занимавай с глупости....
          Поръчай си един котел от Полша с най-високия 5 клас на ефективност , окомплектовай го с контролер , поръчай си го с подходяща по киловати горелка и после се наслаждавай на полякинята в студените зимни дни с чаша вино в ръка. Не случайно ти го пиша , защото аз минах по твоя път. Купих си котел от тук , после си поръчах контролер и горелка от Полша .... Правих голяма кутия за да издигна на пиедестала котела, че да му нанижа горелката от долу за да е по ефективна....дет се вика луд умора няма....И като пари е почти същото с тази разлика , че вземаш нещо което в пъти е по добро от тази твоя комбинация....
          Ти си знаеш....
          Но ако все пак желаеш да е събери чарк мога да ти продам моята конфигурация , а мен ще ме топли една полякиня .....
          Поздрави...

          Коментар


          • nikidl
            nikidl коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря за отговора колега. Всичките неща ще ги правя за следващия сезон и мисля, че ще има време да го обмисля а и ще има време за доставка.

        • Някой може ли да ме насочи към по-компактен като габарити (евентуално с интегриран бункер) котел на пелети/дърва? Мощност до към 25 киловата.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • Първоначално публикуван от nikidl Преглед на мнение
            Въпроса ми беще друг. Котел мога и от тук да си купя, защо да поръчам от там. Горелката ми е проблем. В България най-малката която намирам е 25 киловата.
            Въпроса го разбрах. И най-обикновенния контролер ще ти свърши работа, за управление на буфера ползваш нещо такова https://intiel.com/products/heating/...mulation-tanks, което ще спре помпата и котела ще мине в стендбай. За по -малка горелка попитай, там където намираш 25-цата, да ти внесат.
            Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
            GSM 0877207222

            Коментар


            • nikidl
              nikidl коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря. Горелка могат да ми доставят до 10 киловата която ще ми дойде мисля малка в по-студено време. Следващата след нея е направо 25 киловата.

          • Първоначално публикуван от nikidl Преглед на мнение
            Благодаря. Горелка могат да ми доставят до 10 киловата която ще ми дойде мисля малка в по-студено време. Следващата след нея е направо 25 киловата.
            Екоенергия 10, по DTR я дават 10-15 на въглища, но зависи от калоричносста на въглищата. Има и 19 киловата.
            http://ekoenergia.eu/pliki-do-pobrania/
            Последно редактирано от Валтер Желязков; 21-12-20, 19:18.
            Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
            GSM 0877207222

            Коментар


            • Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              Да отида до Полша за един котел ???
              Вие сериозно ли? Не, че аз не ходих 2017г., но тогава докарахме три котела с горелки и 5-6 комплекта горелки. През последните две години съм купил два котела, контролери, анализатори и други без да излизам от дома.си.
              Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
              GSM 0877207222

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Ами аз нали това попитах в началото от къде ги поръчвате , за да ви ги доставят в България

            • Както и да е, разбрал съм погрешно. Нещо конкретно ли търсите? Звъннете утре, ако желаете, че ми е по-лесно.
              Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
              GSM 0877207222

              Коментар


              • Здравейте! Закупих си ретортна горелка еко енергия от Шумен с управление kom-ster Negros! Котелът ми е Виадрус у22 Вече втора година съм с нея и се топля на въглища,калибрована фракция 6-12мм,мисля че бяха. Гледам в youtube има клипове на това същото управление и как я карат на различни градуси. Аз съм я нагласил на нормален режим 9сек да подава и 1мин,44сек почива,вентилатора ми е на 60% и температурата на водата е 47 градуса! Въпросът ми е следният на тези клипове датчикът за защита от прегряване на подажника е 20-25 градуса. А моят подържа 40-45 четох,че заводски защита за прегряване е 70 градуса,но защо моят подажник държи такава температура,дори един път стана така,че прегря,питата е пълна с въглища,огънят е хубав,няма не изгорели,но температурата на самият подажник е доста висока,ако има някой в групата с такава горелка моля да помогне! Благодаря предварително!

                Коментар


                • Eliseicho
                  Eliseicho коментира
                  Редактиране на коментар
                  Може ли някой колега със същото управление да качи снимки с настройки

              • Boiler Metal-Fach SEG EKO PLUS 15 kW with lighter - Central heating - Polish, boilers for wood, coal, pellets, timber wastes, browncoal, solar collectors, water tanks, radiators - Kotly.com.pl
                Ето един пример, за който се интересува каква конфигурация и от къде да си поръча. Тази е 15 kw . Аз миналата година си поръчах подобен котел и ми го доставиха до вкъщи.

                Коментар


                • nikidl
                  nikidl коментира
                  Редактиране на коментар
                  С доставката излиза на 5450 лв.

              • Здравейте,
                Някой знае ли ИРИД ПИД контролера, има ли клавишна комбинация да връща назад.
                ​​​​​Питането ми е във връзка с късането на винтчето, когато блокира шнека от по едра буца например.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X