Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Първоначално публикуван от Gatt Преглед на мнение
    Здравейте колеги според вас кой от двата котела е по подходящ за реторна горелка. Бурнит вбс 20 квт или Дакон дор 24 или ако някой има други идеи за котел по подходящ
    Благодаря предварително.
    Здравей, и двата стават, ако са с изрязано дъно и изработена за тях метална кутия и са качени на нея, а горелката монтирана на кутията. При Дакона трябва да се демонтират
    скарите. Аз 22г. бях с Дакон дор 24 и чистенето на котела беше голям филм, надвесен над котела чистиш вертикалния топлообменник, а в лицето ти летят пепел и чернилка.
    От 5г. съм с бурнит ВБС 25квт. и чистенето му е песен, целия прахоляк и сажди се засмукват от тягата на кумина и най много да си очерня ръцете.
    След чистенето на Дакона бягах в банята черен като куминочистач. Моя съвет е купи си Бурнит, ако имаш възможност по голям 25-30квт. , ще усвоява по добре топлината
    на горелката, повдигни го на кутия поне 50см. висока и си свиркай. Представи си повдигнат Бурнит и го сравни с полският Дефро дуо ще са 1 към1.

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Здравейте, колеги.
      Бих искал съвет от по-опитни от мен хора, за избор на котел с горелка. Ако имате време, желание и наблюдения, бихте ли ме посъветвали първо, коя марка да избера - Defro или Metal-Fach? И второ, спрял съм се на четири модела, бихте ли дали мнения, или ако някой има опит с тях?
      Това са въпросните модели.

      https://kotly.com.pl/produkt-automat...5354.html?l=en
      https://kotly.com.pl/produkt-boiler-...5576.html?l=en
      https://kotly.com.pl/produkt-boiler-...5580.html?l=en
      https://kotly.com.pl/produkt-boiler-...4585.html?l=en

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от БайДобри Преглед на мнение
        Здравейте, колеги.
        Бих искал съвет от по-опитни от мен хора, за избор на котел с горелка. Ако имате време, желание и наблюдения, бихте ли ме посъветвали първо, коя марка да избера - Defro или Metal-Fach? И второ, спрял съм се на четири модела, бихте ли дали мнения, или ако някой има опит с тях?
        Това са въпросните модели.

        https://kotly.com.pl/produkt-automat...5354.html?l=en
        https://kotly.com.pl/produkt-boiler-...5576.html?l=en
        https://kotly.com.pl/produkt-boiler-...5580.html?l=en
        https://kotly.com.pl/produkt-boiler-...4585.html?l=en
        METAL fACH,твърдо.Автора на темата,може да даде мнение за Дефро.Когато си търсеше котел,беше дал мнение за дефро.и то не беше ама никак положително.
        Ако искаш ,мога да те пратя при мои приятели с Metal fach,за оглед и мнение.успех

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от БайДобри Преглед на мнение
          Здравейте, колеги…
          Здравей! Важно е каква кубатура ще топлиш и има ли изолация, за да не се окаже малък котелът. Според мен колкото по-голям е котелът, толкова по-добре, защото по-ефективно усвоява топлината.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от RADOSLAW2000 Преглед на мнение
            METAL fACH,твърдо.Автора на темата,може да даде мнение за Дефро.Когато си търсеше котел,беше дал мнение за дефро.и то не беше ама никак положително.
            Ако искаш ,мога да те пратя при мои приятели с Metal fach,за оглед и мнение.успех
            Благодаря.
            Бихте ли ми казал, ако знаете, Вашите приятели с котли Metal-Fach, откъде са ги закупили?

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от RADOSLAW2000 Преглед на мнение
              METAL fACH,твърдо.Автора на темата,може да даде мнение за Дефро.Когато си търсеше котел,беше дал мнение за дефро.и то не беше ама никак положително.
              Ако искаш ,мога да те пратя при мои приятели с Metal fach,за оглед и мнение.успех
              Да, преди много време. Но от тогава до сега Дефро сигурно вече имат запалка за пелети и въглища. Това го говореха още за следващия сезон. Освен това говореха, че ще внедрят и въртяща се основа /купичка/ на горелката. От тогава до сега мина много време и моя котел Кострева вече е морално остарял.
              Така че сега изобщо нямам поглед в/у съвременните котли и не мога да давам мнения.

              Но ще се опитам да обобщя какво аз бих търсил ако сега купувам котел:
              Да има лесен достъп до горелката, топлообменниците, за да може лесно да се почистват. Варианта с вертикални тръби за димни газове с почистващи елементи /"пружини/" ми се вижда най-удачен.
              Да има вентилатор на димните газове възможност за отделна настройка от нагнетателния вентилатор. Това е важно, защото при различна тяга на комина се получават големи разлики при горене.
              Да може да гори житни култури /че са по евтини от пелетите сега/, да може да гори костилки.
              Да има голям бункер със защита от обратно горене и с нагнетяване на въздух, ако има такива и с бъркалка и датчик за ниво ще е супер.
              Да е с голям пепелник, за да може да гори и слънчогледови, и сламени пелети.
              Да е добре изолиран отвън и да работи на пълна мощност при ниска темп. на изгорелите газове /да има голям топлообменник/.
              Да е с ПИД логика за термоконтрол, да може да се управлява през WIFI, /да сигнализира за грешки, "живи" данни, количество гориво и др, да може да се управлява по външна темп., да приема сигнал от стайни термостати по различни стандарти, да управлява 3 и 4 пътни вентили, ОН оф и такива с 0-10 волта, да управлява буфер, бойлер за БГВ с логика за управление на слънчеви панели.
              Да има адекватна сервизна поддръжка с налични в БГ резервни части.
              Винаги се избира компромис, но важен фактор е колко кг желязо са вложени за киловат мощност.
              Да не се презапасява в мощност, защото тогава КПД пада убийствено /писал съм вече/.

              Сигурно много неща съм пропуснал, защото съм само потребител, а не инсталатор.

              И ако имате стабилно захранване по-евтино и по мързеливо е да се отоплявате с термопомпа.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Имах питане тука в темата за котлите Бисолит комби сайвър 30 или 35 кв..В последно време.нещо ми хващат окото комбинираните на Бърнит пак с подобна мощност.Ако има някой с мнение и за двата.Ще сменявам другата зима ,сега съм с 23кв.водна риза ,искам по мощно и комбинирано .Бисолита е с дърва,въглища ,пелети и брикети ,с две врати ,на лявата е монтирана горелката и управлението и ,дясната е за твърдо гориво.Комбинирания Бърнит пак с тия горива,плюс възможност за монтаж на газова и нафтова горелка ,две горива повече.Като пари са с минимална разлика.Бисолита е пълна окомплектовка ,докато Бърнита няма единствено бункер за пелети.Чудя се на кой от двата да се спра ,с една идея Бисолита е с предпочитане.И двата димоотвода са 150мм.,ще правя нов комин на тоя размер ли да го правя или на 180мм.Благодарности предварително за отговори и по двата въпроса!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от SysOp Преглед на мнение
                  Здравейте, бих иска да закупя цял комплект(котел, горелка и всички необходими и качественни периферии). Има ли тук някой, който да знае някой човек или фирма, които да внасят от Полша?
                  Колега пощата ти е пълна и не може да ти се пращат писма !
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    здравеите,искам да попитам каква е цената за доставка на реторна горелка от полша до софия

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Съберете се двама или трима, на едно европале се събират три комплекта:горелка, бункер, вентилатор, контролер и дефлектор. Доставка около 200 евро.
                      https://kotly.com.pl/download/info/c...wy_stolica.htm
                      Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                      GSM 0877207222

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Здравейте, имам следната дилема:
                        трябва да се отопли производствено хале 800 м3 като вариантите са два:
                        - Генератор на горещ въздух с всегоривна горелка
                        – Котел с всегоривна горелка, и топловъздушни апарати.

                        Моля ви, ако някой се сблъсквал с подобни въпроси, с радост бих изчел/изслушал мнението му.

                        Доколкото съм успял да разбера, колегата Ag ro отоплява подобно помещение?

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от kaloan Преглед на мнение
                          Здравейте, имам следната дилема:
                          трябва да се отопли производствено хале 800 м3 като вариантите са два:
                          - Генератор на горещ въздух с всегоривна горелка
                          – Котел с всегоривна горелка, и топловъздушни апарати.

                          Моля ви, ако някой се сблъсквал с подобни въпроси, с радост бих изчел/изслушал мнението му.

                          Доколкото съм успял да разбера, колегата Ag ro отоплява подобно помещение?
                          В халето-работилница остана само печката на твърдо гориво на принципа на топловъздушен апарат, както си го нарекъл. Но при мен има специфика - имам достъп до натурална слънчогледова люспа на относително ниска цена, та не се интересувам особено от кпд-то. Механизирал съм подаването и за изгаряне чрез бункер, шнек и горивен вентилатор, сега печката е като огнедишащ дракон, на струята горещ въздух монтьорите си топлят обяда. Просто и ремонтопригодно устройство имат тези стари печки с вентилатор и тръбен сноп като топлообменен апарат. От време на време някой сипва с кофата гориво в бункера, сутрин за разгрявка се чисти чекмеджето със събраната пепел от предния ден. Понеже е железарница, никой не се притеснява от пепел и прах. Първообраза преди модификациите е ето това:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5560271271.jpg
Прегледи:1
Размер:24.5 КБ
ID:5809784
                          Пробвах и един огромен топлообменник, включен към котела, ставаше, но ми дръпна много от мощността на котела и го махнах впоследствие.
                          В стругарската работилница 6 години съм на конвектори Клима 2000, чисто и топло е, но системата задължително заредена с незамръзваща течност. Опасявах се от задръстване на топлообменниците с метален прах, но няма проблеми засега. Дано съм бил полезен.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            А, и аз имам два такива собствено производство. Пробвах ги с пелетна горелка, но рахдода на пелети беше отчайващ

                            Но искам да ги заменя или с генератор на горещ въздух като тези:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100117024233image,oferta,861,1280,800.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:5809786
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16a9cd66286aa4b2215b3ebc457f9032.jpg
Прегледи:1
Размер:89.4 КБ
ID:5809787

                            или с класически котел и съответно конвектори Клима 2000 или други.

                            Между другото в полските сайтове продават контролери за генератори на горещ въздух и ретортна горелка,
                            та се чудя дали да не пробвам една ретортна горелка на старите печки.

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Аз пък имам за продаване един такъв "топловъздушен апарат " ,като на колегата Агро ,само че по-голям ,събира метровки .
                              Цената ще е на килограм .Имам и един 50 кв Виадрус ,ако някой иска да си го преправя за горелка ,пишете !
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Първоначално публикуван от kaloan Преглед на мнение
                                А, и аз имам два такива собствено производство. Пробвах ги с пелетна горелка, но рахдода на пелети беше отчайващ ... дали да не пробвам една ретортна горелка на старите печки.
                                Каквото пелетната, такова и ретортната, не пробвай. При редовна цена на горивото лично аз бих сложил водогреен котел и конвектори заради по-доброто кпд и прецизното програмируемо отопление. Освен халето може да се захранват странични консуматори - бойлер, офис, битови помещения и т.н.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X