Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Какво конкретно търсиш? За каква горелка, мощност?
    Първото което ми излезе, като написах горивна дюза за горелка на полски е това: https://www.domer.pl/dysza-palnika-p...-15-25-kw.html
    Последно редактирано от Валтер Желязков; 12-05-19, 20:52.
    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
    GSM 0877207222

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от Arturin Преглед на мнение
      Ами продавача казва че горяла всякъкви пелети,не се задръствала като ekoenergia общо взето казва че тази била по нов модел и превъзхождала ekoenergia та.И затова питам дали някой няма поглед.
      Екоенергията ми е правила проблем с пернишки въглища и пелети от същите въгрища. Шлаката не пада преливайки а се споява и расте нагоре. Трябва да се събаря тази купчина. При мен е веднъж дневно. Горил съм и слънчогледови пелети. Имаше подобен проблем но се реши с настройките. Може би продавача има право. Най добре търси контакт с ползвател на такава горелка. Търговеца не може ли да помогне.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от fbr65 Преглед на мнение
        И аз се замислям над тази горелка. Сезона приключи, и се замислям каква да поставя на моя БОШ 16квт. Той избора не е голям, тъй като съм ограничен с размера, само тази и Rondo 10квт мога да ги вкарам в котела. А вдигането на кутия не е опция, понеже от едната страна на котела е стена, от другата коридор. Зад котела пак стена. Единствения начин е отпред, на мястото на вратичката. Събира се точно, единствено идва дълга , но ще я изнеса 3-4 см назад, за да има място, откъдето пепелта да пада в пепелника. Трябва да помисля и как да го чистя тоя пепелник, без да разбутвам горелката. Запалването мисля да е отгоре.
        Смятам, че APR ще ти е голяма като мощност. Аз бях с Дакон Дор 16 kw, сега съм с 15 kw и ми е голям. За монтажа на горелката през вратата и почистването ще е голямо приключение. Някъде и форума съм чел за монтаж през вратата, прави се количка на горелката. Моето предложение е да го вдигнеш на кутия, да сложиш пак горелката от към вратата, а на самата кутия вратата за достъп до пепелника да е странична.
        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
        GSM 0877207222

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          KSM за вноса прочети пост 760 от темата.
          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
          GSM 0877207222

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение
            Смятам, че APR ще ти е голяма като мощност. Аз бях с Дакон Дор 16 kw, сега съм с 15 kw и ми е голям. За монтажа на горелката през вратата и почистването ще е голямо приключение. Някъде и форума съм чел за монтаж през вратата, прави се количка на горелката. Моето предложение е да го вдигнеш на кутия, да сложиш пак горелката от към вратата, а на самата кутия вратата за достъп до пепелника да е странична.
            Кутията да е само за пепелник, това ли е идеята. Като се замисля, има хляб в това предложение. Ще разиграя всички възможности. То и сега котела ми е вдигнат на крачета, но отдолу има място да вкараш само една метла или една стирка. А в какво се изразява неудобството, че ще бъде голяма като мощност. Котела не успява да усвои топлината произведена от горелката ли. Но, пък има достатъчно място да се направят всякакви вариации в предния отсек на котела, като са махнати тухлите. Такава горелка ли имаше монтирана на Дакон 16. Малко повече подробности около твоя монтаж ще са ми от полза. Снимки нямаш ли правени.
            Та, като се замисля, и на колелца да сложа горелката, имам място накъде да я дърпам за чистене. Но, аз си мислех да отрежа капак на долния цокъл (няма риза) на котела отстрани и оттам да го чистя. Всъщност, в момента и стандартния бункер на поляците не може да влезе на мястото предвидено за него. Но имам уверението на поляците, че ще ми изпратят бункер по мои размери.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от fbr65 Преглед на мнение
              И аз се замислям над тази горелка. Сезона приключи, и се замислям каква да поставя на моя БОШ 16квт. Той избора не е голям, тъй като съм ограничен с размера, само тази и Rondo 10квт мога да ги вкарам в котела. А вдигането на кутия не е опция, понеже от едната страна на котела е стена, от другата коридор. Зад котела пак стена. Единствения начин е отпред, на мястото на вратичката. Събира се точно, единствено идва дълга , но ще я изнеса 3-4 см назад, за да има място, откъдето пепелта да пада в пепелника. Трябва да помисля и как да го чистя тоя пепелник, без да разбутвам горелката. Запалването мисля да е отгоре.
              Подкрепям колегата Валтер, за повдигането на котела, В зависимост от качеството на горивото и настройките са количеството пепел и образуването на шлака. Когато е малък пепелника предполага по честичко почистване( ежедневно). Поставянето на горелката на колела пък ще води при почистване до задимяване и силно запрашаване на помещението от пепелта която се отделя при добро изгаряне на подаваното гориво, Ако си от София можеш да минеш да видиш нагледно за описаното. Поздрави

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Здравеите.Някои правил ли е дробилка за вьглища. Шнеков модел с ексцентричен вал.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  За тези, които се интересуват, каква мощност котел им трябва.
                  http://cieplowlasciwie.pl/
                  Последно редактирано от Валтер Желязков; 22-05-19, 19:50.
                  Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                  GSM 0877207222

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Първоначално публикуван от altran Преглед на мнение
                    Здравеите.Някои правил ли е дробилка за вьглища. Шнеков модел с ексцентричен вал.
                    Имам дробилка за клони, от тези нискооборотните, смятам да пробвам с нея. На пазара втора ръка има доста добри машини.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:63616_p1.jpg
Прегледи:1
Размер:31.1 КБ
ID:5814442

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Кутията да е само за пепелник, това ли е идеята. Като се замисля, има хляб в това предложение. Ще разиграя всички възможности. То и сега котела ми е вдигнат на крачета, но отдолу има място да вкараш само една метла или една стирка. А в какво се изразява неудобството, че ще бъде голяма като мощност. Котела не успява да усвои топлината произведена от горелката ли. Но, пък има достатъчно място да се направят всякакви вариации в предния отсек на котела, като са махнати тухлите. Такава горелка ли имаше монтирана на Дакон 16. Малко повече подробности около твоя монтаж ще са ми от полза. Снимки нямаш ли правени.
                      Та, като се замисля, и на колелца да сложа горелката, имам място накъде да я дърпам за чистене. Но, аз си мислех да отрежа капак на долния цокъл (няма риза) на котела отстрани и оттам да го чистя. Всъщност, в момента и стандартния бункер на поляците не може да влезе на мястото предвидено за него. Но имам уверението на поляците, че ще ми изпратят бункер по мои размери.
                      Котела ти е 16, а горелката 25, няма да може да усвоява генерираната топлина. При постоянно отопление ще ти трябват 5-6 киловата, а това е на ръба на минималната мощност на горелката. Моя Дакон го махнах, беше навъртял 12-13 години експлоатация, и си купих 15 киловатов с горелка. Горелката беше 19 киловата, смених я за 10 киловатова. Този сезон на повече от 6-7 киловата не е работила. Мисълта ми е, че горелките неработят чисто и икономично при ниските мощности.
                      Кутията трябва да побере горелката и пепелника. Първата снимка на кутия, която ми попадна. Монтираш горелката където съм нарисувал и присаждаш котела, чистиш отстрани.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кутия.jpg
Прегледи:1
Размер:30.3 КБ
ID:5814504
                      Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                      GSM 0877207222

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Смятам със стаен термостат да го карам, както казват поляците, в двоичен режим.

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          fbr65, да не ме разбереш грешно, да се доуточня. APR за вършене на работа ще ти свърши, просто няма да се използва пълния и потенциал. С подходящите настройки и контролер ще стане. Има колега от форума с 14 kw Дефро и 25 kw Екоенергия и е доволен.
                          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                          GSM 0877207222

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Купих я вече. В интерес на истината поляците ми изработиха бункер с подходящи за мен размери. Засега смятам да я монтирам директно на предната врата, влиза безпроблемно. Само ще трябва да изработя дистанционнер от П-образен профил, който да захвана с болтове към котела, а горелката да хвана към дистанционера, туй като местата удобни за болтове на горелката, не са удобни за котела.

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Честита нова придобивка, дълго и безпроблемно ползване.
                              Качи снимки след монтажа.
                              Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                              GSM 0877207222

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Колеги някой знае ли от къде да си взема бобовдолски въглища

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X