Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Понеже стана въпрос за калорифери, искам да попитам за едновремешните соц. калорифери с нафтова горелка, тип отоплител за селски киносалон /само там съм ги виждал/. Някой работил ли е с такова нещо и има ли откъде да му видя устройството?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Основата причина за високият разход според мен беше липсата на контролер, който да управлява
      вентилатора за топлия въздух, реално горелката работеше само на 3-та степен, често се задръстваше,
      и искаше само дървесни пелети - по 1 тон на седмица за 170 кв м.

      При водогреен котел и конвектори ме притеснява времето за затопляне сутрин?

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Първоначално публикуван от kaloan Преглед на мнение
        ...При водогреен котел и конвектори ме притеснява времето за затопляне сутрин?
        Контролера се програмира кога да подкара горелката, има седмичен таймер по часове. Изобщо не е за притеснение, дори да го запалиш на момента, ако системата не е с огромен обем, конвекторите бързо стоплят.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Един въпрос към тези които горят слънчогледови пелети.Правят ли много сажди.Тази година горих черупки от орехи,дървесни пелети и въглища.Сега вземах няколко чувала слънчогледови за проба но правят мнаго сажди и от комина се вижда пушек.С другите горива цяла зима не видях комина да пуши.Дали е от качеството на пелетите или просто така горят.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Според мен не са ти добре настройките за сл. пелети. Малко им е въздуха. Ако си горил последно въглища и вентилатора ти е настроен за тях, ще ти горят със много сажди.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от transportna Преглед на мнение
              Според мен не са ти добре настройките за сл. пелети. Малко им е въздуха. Ако си горил последно въглища и вентилатора ти е настроен за тях, ще ти горят със много сажди.
              На въглища вентилатора беше на последна степен защото бяха антрацитни.Сега го намалих.Като на другите ли пелети трябва да е?

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Не съм горил дървесни пелети и не мога да дам насока според тях. Пробвай различни стойности на вентилатора. Саждите в котела трябва да се бели или сивеещи. Това е признак за добро изгаряне. Но ако го караш катела на ниска температура /едва едва гори или тлее/, това също може да е предпоставка за черни сажди.
                То и времето се позатопли, тягата намалява. Не си написал какъв е котела и контролера.

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от transportna Преглед на мнение
                  Не съм горил дървесни пелети и не мога да дам насока според тях. Пробвай различни стойности на вентилатора. Саждите в котела трябва да се бели или сивеещи. Това е признак за добро изгаряне. Но ако го караш катела на ниска температура /едва едва гори или тлее/, това също може да е предпоставка за черни сажди.
                  То и времето се позатопли, тягата намалява. Не си написал какъв е котела и контролера.
                  Аз си мисля че е от пелетите.Температурата е 65гр. и не е променяна.Заредих го пак с дървесни пелети и няма пушек и черни сажди.

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Аз бих пробвал с настройките. Ако не помогне, по описание прилича на мазни пелети / съдържат олио /. Олиото трудно гори без дим, иска много висока температура в горивната зона и около нея, както и добро смесване с вторичния въздух. С пелетна горелка няма оправия, ако проблема е такъв.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Аз се сдобих с Бош Солид 27kw на твърдо ,есента и 5 ходова пелетна горелка,щото тогава ще е първо палене и ще стартира гаранцията.Гледах Бисолит Комби Сейвър ,но Боша е много по компактен ,кофти е че е с горно зареждане и почиттване ,но пълно щастие няма.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Аз се сдобих с Бош Солид 27kw на твърдо ,есента и 5 ходова пелетна горелка,щото тогава ще е първо палене и ще стартира гаранцията.Гледах Бисолит Комби Сейвър ,но Боша е много по компактен ,кофти е че е с горно зареждане и почиттване ,но пълно щастие няма.
                        Котлите имат ходове,а горелките степени,пробвай пак да кажеш с какво се сдоби.С какво се зарежда този котел отгоре?
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          А да не се зъбиш !3 ходов котел и 5 степенна горелка.Към ваше село у Враца отгоре може и тор!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            !
                            - Не виждам причина за дърляне ( в поста на колегата Генади),а и всеки може да сътвори неточен изказ.

                            По скоро не разбрах от информацията която споделяте ,кое "натежа" решаващо в полза на Боша спрямо другите .
                            - Да ВИ е честита придобивката и безпроблемно да топли.

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              А да не се зъбиш !3 ходов котел и 5 степенна горелка.Към ваше село у Враца отгоре може и тор!
                              Просто ми беше интересно какво си купил в действителност, но както и да е.
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                                Просто ми беше интересно какво си купил в действителност, но както и да е.
                                Пожелавам ти успех в отоплението на пелети!
                                П. С. И да знаеш, че не всички хора са злобни по презумция. Айде със здраве!
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X