Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
    П.П. филтъра на купето е сменян съвсем скоро, така че остава варианта лошата миризма понякога да се дължи на влага останала по системата.
    Лошата миризма, обикновено се дължи на плесени и мухъли заселили се във въздуховодите. Има спрейове за избиването им.

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Там е работата, че не е постоянно. Все пак не пречи да пусна един спрей

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
        Там е работата, че не е постоянно. Все пак не пречи да пусна един спрей
        Не е постоянно, защото зависи от околната влажност и температура. Както и от това, колко дълго е работил климатика, преди спиране.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Колеги, какво обслужване се прави на 100000км.? Наближавам ги вече а дори незная с ремък или с верига е 120-ката.
          ТЛК-120 Николай Колев
          0898521295

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Ремък колега ,даже на таблото имаш контролна лампа когато е за смяна.А климатика 6 години не е мръднал и няма нужда от допълване.При външа 30 градуса вътре на духалките е -8 С по трмометъра на майстора на климатици.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              И аз приближавам 100 000 и мисля да сменя ремъка и задължително да измия картера. Преди гасене както казаха колегите пускай парното да изсуши въздуховодите.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                Там е работата, че не е постоянно. Все пак не пречи да пусна един спрей
                Внимавай какво спрейче пръскаш колега, да не ти се наложи да промиваш цялата система от въздуховоди. Аз така се доверих на етикета на определен продукт( не помня вече марката). Ефекта беше отличен за първия месец. След това явно от остатъчни съставки на спрея в колата започна да мирише на амоняк - да си го кажа по народному на пи.....ня. Налложи се да сваля всичко по таблото и да измия с препарат и вода.
                LZ1GIB
                TOYOTA HZJ80,
                TOYOTA LC150

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Днес имах време да се заиграя и ето какво се случи:
                  Фаровете бяха тръгнали да потъмняват - с паста номер 3 на 3М и 5 минути игра с машинката станаха чудесни. Левият има малко остатъчни следи от потъмняването, но другият път ще пробвам с по-едра паста за начало.

                  Решетката също имаше недобър вид - бях си купил преди време паста за алуминий и хром - отново с машинката и резултата е чудесен - повърхността се почисти прекрасно и вече няма гадните петна.

                  Джантите са оригиналните и се ползват целогодишно - камъчетата, пясъка и солта по пътищата оставят следи и в комбинация с праха от накладките имаше образуван слой перманентна мръсотия, която дори и с търкане не се сваляше. Използвах гореспоменатата паста и също останах приятно изненадан - вече са една идея по-лъскави (или по-скоро по-чисти). Тъй като машинката ми не позволяваше да бръкна между спиците, полирах само лицето, но останах доволен. Имаше някои дребни деруги по тях, които вече не се виждат. Дефектите не са изчезнали, но не се виждат, освен ако не клекна до джантата.

                  П.П. Процедурите направих с ексцентрикова шлайф машинка с вълнено кече - не е оптималното оборудване, но това имам.

                  П.П.П. - Моля, ако някой знае как се сваля мигача на калника, нека ми пише на лично. Единият се е разхерметизирал и е почернял отвътре - искам за го изчистя.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Мигача се сваля с дърпане от едната страна. Не помня от коя беше. Опитей първо от едната, после от другата.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      И моите фарчета ще им е добре едно полиране. Пастата от къде я купи, казаха ми за наливна на 3М.

                      Коментар


                      • От: Re: От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Първоначално публикуван от djivotno Преглед на мнение
                        На TLC не, но на Hilux-a ми скоро смених... това сайтче може да ти е полезно (на мен ми помогна доста):

                        ....Е дано съм бил полезен
                        Здравей, благодаря ти много изясниха ми се нещата г/д...
                        Другия ми въпрос е може има ли начин да се пусне MP3 или по някакъв начин системата да се върже за телефон, някакъв Player или нещо подободно ?

                        Коментар


                        • От: Re: От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
                          Здравей, благодаря ти много изясниха ми се нещата г/д...
                          Другия ми въпрос е може има ли начин да се пусне MP3 или по някакъв начин системата да се върже за телефон, някакъв Player или нещо подободно ?
                          Ако става въпрос за фабричната аудио система - може. Аз си пуснах ipod и съм много доволен. На същия куплунг, може да се закачи и iphone.
                          http://www.nakladkibg.com
                          накладки, спирачни дискове, съединители

                          088 8613380

                          Коментар


                          • От: Re: От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Ха, интересно ! Как става този номер ?
                            Да не би да е само на по новите години ? Моя е 2005...

                            Коментар


                            • От: Re: От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
                              Ха, интересно ! Как става този номер ?
                              Да не би да е само на по новите години ? Моя е 2005...
                              Предполагам, че няма разлика на аудиосистемата при по-новите 120-ки. Слага се един адаптор и към него се закача ipod. На мен ми го направиха в Авител.
                              http://www.nakladkibg.com
                              накладки, спирачни дискове, съединители

                              088 8613380

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Може и с предавателче за 7лв или с касетка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X