Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Защото Ники е луд на тема подръжка. Неговата 120ка е най-добрата в България. Това което направи е наистина само опресняване. Няма как да източиш всичкото, само половината. Автоматиците са много здрави, попадал съм на такъв на над 500к км със оригиналното масло.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #47
      От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      От сервиза ми казаха че не се сменяло никога, мойто са го сменили като са рециклирали колата на 300 000 за първи път, аз не мисля да го сменям поне до 600 000. Гресиране дават на 30 000 но пределено е добре да е на смяна на масло.

      Коментар


      • #48
        От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Стана ми интересно. Какво имаш предвид под "рециклирали"?
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #49
          От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          На 300 000 колата чупи двигател, заради задръстена цедка на маслото. Предишния собственик поръчва чисто нов двигател, когато идва двигателя, сменят и всичко което е необходимо по колата, като окачване спирачки скорости всичко, цената на целия тоя ремонт е 28 000лв. И тогава е сменено маслото в скоростите иначе ми казаха, че нямало нужда да се сменя. Аз я купих на 370 000 и още беше в гаранция каквото и да значеше това. Та сега съм с кола на 380 000 ама общо взето на 80 000 Двигателя е бил оборудван не гол, в сандък, друг случай на смяна на двигател не се сещат в ТМ а и предвид цената е ясно защо После обаче до колкото разбрах се появява новия модел моята я връщат в ТМ и така аз я взимам. Да чукам на дърво за сега освен едно дразнещо дрънчене на нещо около таблото всичко друго е наред. Другото странно е, че и като салон няма почти никакви захабявания а е на 380, като си търсех такава из авто къщите всичко което видях на 120-150 беше несравнимо по захабено като салон и като цяло, което ме навежда на мисълта че след като на 380 истински колата има леко протъркване , незабележимо на ръба на кожата и съвсем леко на волана, на колко е ТЛК с тотално изтрит салон педали всичко?

          Коментар


          • #50
            От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Сменили са и така нареченият "шорт блок". Цилиндров блок с буталата и колянов вал фабрично сглобени. До преди година цената на сглобен двигател необорудван беше 42к, без никакъв труд. Колата е вероятно добре пазена и затова не е износен салона, но този ремонт е далеч от "рециклиране". Ако можеш да си издириш фактурата за ремонта ще стане ясно какво точно е сменено. Цената отговаря за смяна на шорт блок, дюзи, труд и някой дреболии. Което не прави колата лоша по никакъв начин.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #51
              От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Е то по окачването май някакви дреболии само са сменени, друго е всичко е било здраво. Мога да им я поискам фактурата, ако я имат от 2008ма. Знам че цената е била 28 с сигурност и че дюзите също са сменени с новия модел. Те и много документи ми дадоха та може и да го има при мен. Реално ако и направя километража на 80 трудно някой ще познае че гони 400 Другото хубаво е че е купена най-високото ниво и почти всичко е сложено каквото е могло допълнително, казаха ми 18 бона че са дадени допълнително като нова, в това число и тунинга ТТЕ на двигателя, даже и някаква оригинална хладилна чанта много готина имало, ама си я взел собственика че ставала за 150ката. А и някакви мембрани на въздуха били сменени ми казаха сега се сетих. То не се сещам какво няма като екстри, пък информацията не е от продавача ами е от хората в сервиза дето са я правели, пък човека дето ме заведе им е бил шеф та не вярвам да са го лъгали То м/у другото като отидох сам да видя какво има информацията беше еми ето я на 370, после ми звънна моя приятел който беше звънял някъде по върховете и вика дойде твоята кола и чак тогава разбрах за какво става въпрос Те казаха също че предишния собственик само там я е поддържал и е сменял всичко по предписание нямало никакви компромиси. Аз много дълго търсех точно такава, но всичко което гледах беше или много скъпо или понапудрен кенеф. Само като видя 4те различни гуми и ми ставаше ясно

              Коментар


              • #52
                От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Е аз затова чакам за на Ники Тойотата
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #53
                  От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Е да ,според мен си струва да се вземе нещо добро и запазено, че не е евтина поддръжката и една икономия може да доведе до кошмар после. На пазара не са много добрите 120ки, има доста но почти година нищо не хвана око. И най-дразнещото кокошкарство на автоджамбазите, продават ти кола за 30+ бона и гепили гумите сложили некви галоши ти то различни

                  Коментар


                  • #54
                    От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    Е аз затова чакам за на Ники Тойотата
                    Благодаря! Ама сега с рекламата, дето и направи и цената и отива нагооре.
                    Всъщност, не мисля да я продавам скоро.

                    И за да не е само спам - един по-сериозен въпрос.
                    Кога да и сменя антифриза и кога маслото на хидравликата?
                    Последно редактирано от niki p; 18-11-11, 21:11.
                    http://www.nakladkibg.com
                    накладки, спирачни дискове, съединители

                    088 8613380

                    Коментар


                    • #55
                      От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                      Всъщност, не мисля да я продавам скоро.

                      Да това е едно от нещата което ти дава тази кола. Сигурност и спокойствие също и усещането за здравина и надежност.


                      Това с цетката в картера много ли е сериозно? каква е профилактиката?
                      Дюзите от новия модел имат ли същия проблем?
                      Антифриза на колко год се сменя, и това с хидравликата е хубав въпрос?
                      Т5
                      Crossrunner

                      Коментар


                      • #56
                        От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        На 100 000 се отваря картера и се чисти, по-нагоре някой беше писал, това му е профилактиката. Антифриза знам че на 2г. се сменя но не е задължително. Новия модел дюзи май били и на друг производител и го нямали проблема с "пикаенето" , който дупчи буталата и е може би най-големия проблем за 120ката. Новите ако е студено щракат или ако им се сипе кофти нафта, лично аз преди да ходя на дълъг път слагам или РЕДЕКС или една Голден игъл, но само преди дълъг път защото в присадката има някакви киселини за почистване каквато им е и работата и не мисля че е добре да седи дълго в колата. Та една присадка мисля, че ще ме спаси от ядове, но това важи за всички по-нови дизели. И аз не мисля да се разделям скоро с Тойотката, просто перфектната машина, като се изключи разхода, който за джип е много нисък, но сравнен с С2 ката която имам е "малко" по-голям Е гаджето ми пък си купи чероки 4,0 и там разхода пък е "малко" по-голям от на Тойотката

                        Коментар


                        • #57
                          От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Благодаря ви.
                          Много полезно всичко това което споделяте.
                          Предстои ми да шофирам TOYOTA Land Cruser 120 Prado не мога да конкретизирам автоматични или ръчни скорости.
                          Ще съм благодарен на някой компетентен ако ми помогне със ръководство на БГ или каквото има поне до като свикна със габарити бутони по таблото и др.
                          Благодаря на всички ви включили се във дискусията.
                          Четох правилата на форума ако поста ми не е за тука нека бъда извинен от МОД. екипа благодаря за разбирането.

                          Коментар


                          • #58
                            От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Първоначално публикуван от TECHNOLOGY Преглед на мнение
                            Благодаря ви.
                            Много полезно всичко това което споделяте.
                            Предстои ми да шофирам TOYOTA Land Cruser 120 Prado не мога да конкретизирам автоматични или ръчни скорости.
                            Ще съм благодарен на някой компетентен ако ми помогне със ръководство на БГ или каквото има поне до като свикна със габарити бутони по таблото и др.
                            Благодаря на всички ви включили се във дискусията.
                            Четох правилата на форума ако поста ми не е за тука нека бъда извинен от МОД. екипа благодаря за разбирането.
                            Имам книжката на български, но какво разбираш да ти се помогне? Ако имаш конкретни въпроси - питай и ще ти отговорим. Напиши от къде си.
                            Преди време един колега от форума ми се обади и мина с неговата Тойота през мен, за да ме пита някой неща. Помогнах му с каквото можах, та мисля, че и на теб ще има кой да помогне.
                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • #59
                              От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Във фирмата имаме 4 такива. До сега на три от тях им протече водна помпа. Иначе други проблеми не е имало. Двата са с ръчни скорости и разхода им е по-голям което е учудващо. На автоматиците не им е сменявано маслото а са над 150к.

                              Коментар


                              • #60
                                От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Първо благодаря искрено за вниманието
                                Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                                Имам книжката на български, но какво разбираш да ти се помогне? Ако имаш конкретни въпроси - питай и ще ти отговорим. Напиши от къде си.
                                Преди време един колега от форума ми се обади и мина с неговата Тойота през мен, за да ме пита някой неща. Помогнах му с каквото можах, та мисля, че и на теб ще има кой да помогне.
                                Избързах със запитването ми конкретни въпроси не мога да определя защото нищо не знам но намерих едно ръководство ще прочета повърхностни неща и след като застана зад волана ще питам конкретно
                                Последно редактирано от Yaro; 23-11-11, 21:17.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X