Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    от добавката е при мен е същото

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Наблюдава ли се "омекване" на хидропневматичните амортесьори с течениена времето?

      Мойта не пуши със скъпия дизел на лукойл.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Пламене, амовете имат вътре една бленда с 4 различни по размер дросела които се избират чрез моторче което движи валче през средата на стержена. Няма омекване освен ако не е изтекъл ама, не е счупен дросела или блокирал на "меката" позиция на дросела. Обикновено изтичат, рядко блокират.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Здравейте колеги от една седмица съм собственик на 120ка 2004 автомат с заводски чип ,купих я от първия и собственик на 190000 (колата е купувана от тойота България) , доста съм щаслив защото това ми беше мечта от 8 години !
          Едно питане не ми стана много ясно от темата трябвали да се сменява маслото на автомата , и филтъра (отайник ) или този отайник може да се почисти? И друго тази цедка на картера промива ли се за дължително ? Благодаря ви !

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
            ...
            Едно питане не ми стана много ясно от темата трябвали да се сменява маслото на автомата , и филтъра (отайник ) или този отайник може да се почисти? И друго тази цедка на картера промива ли се за дължително ? Благодаря ви !
            Интервала за смяна е 60 хил. + филтър. Ти си направи сметка.
            За цедката нищо не се споменава в сервизното ръководство, но Джамбазов щом казва значи трябва. Пък и виж другата тема с блокиралия двигател.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Съвета ми е да ги смениш ДА. И отиди в ТМ ауто първия път, независимо, че е по скъпо. Все пак тези хора са потдържали такива коли от 10 години поне.
              Скоростната кутия се обслужва на 120 000 км, аз и още някой сме ги обслужили на 60 - 70 000 но моето намерение е да карам колата поне 4-500 000 км, затова и я потдържам така внимателно. Просто нямам възможност да я сменям на по малък цикъл.

              Смеси си;

              масло скоростна кут
              в диференциалите
              двигател
              гресирай си трансмисията
              цетката в картера я смени с нова
              почисти си и боклуците в картера,
              провери си водната помпа,
              Главините на предните колела,
              задни амотртесиори,
              ЕГР клапан.

              Това са проблемите които можеш да имаш но не е задължително

              Успех и пиши ако сметнеш че ще е полезно за клуба на 120 ките
              Т5
              Crossrunner

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Интервала за смяна е 60 хил. + филтър...
                Да добавя, че според сервизното ръководство, този интервал се отнася за следните условия на експлоатация:
                Теглене на ремарке, или използване на багажник на покрива.
                Повтарящи се кратки пътувания на растояния по малки от 10км. при външна температура под точката на замръзване на водата.
                Прекомерна работа на празен ход, или водене на автомобила на ниска предавка на дълги растояния.
                Постоянно водене на автомобила с висока скорост (80%, или повече от максималната) в продължение на повече от 2ч.
                Последно редактирано от Аndro 160; 15-08-12, 19:47.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  На някой прявило ли му е впечатление, след работа над час на празен ход, при последващо тръгване започва да пуши гъст бял дим, който след около километър се изчиства.
                  Не се губи вода или масло.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Kолеги някой знае ли нещо за тази фирма БАЛКАН ПАРТС всички филтри ги предлагат на много ниски цени (били вносители ,производство Корея) три пъти по ефтино ,от къде да си купя масло и филтри за автомата и диференциалите плюс раздатката и колко ще побере диф. преден и заден с раздатка ,също така автомата колко събира маслото за мотора ако е 5-40 добре ли е . БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО !

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      А защо не послушаш Haji? Само един въпрос. Знаеш ли изобщо с какво масло ти е кутията?
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Всеки път ми искат номера на рамата ,и гледат по номера за маслото .

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          И какво е? А в задния диф. Там и по номер на рамата не излиза.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Абсолютно сте прав колега не знам какво е ,но ако имате информация и не ви представлява трудност може да я споделите ,ще ви бъда безкрайно благодарен. А за сервиза на ТМ ауто не бих отишъл защото имам майстор който използва семейството ми от 15години (и не съм имал проблеми) в фирмените сервизи ходя само ако има проблем свързан с електрониката на колата или софтуерни проблеми диагностика и др. , обслужването с работата при моя майстор ще излезе 600лв а вТМ АУТО 1200 .

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Е значи майстора ще е запознат с това на кой автомат какво масло се слага (на единия вид го има само оригинално) и каква е процедурата за уточняване на нивото на маслото когато НЯМА щека. Ще може да ти види и дюзите, за да няма скоро тема "купувам двигател за 120ка" По твоята сметка ще спестиш 600лв. По моята ако искаш да стане качествено и майстора наистина знае какво да прави, няма да са толкова много. Отделно тази икономия може да ти излезе през носа в бъдеще. Ако искаш да спестиш, нека твоя майстор да смени маслата на дифовете и раздатката. На двигателя, ако знае как да провери цедката дали е запушена, гледа се с фенер през пробката. За филтрите мнение нямам, аз карам почти само с оригинални, компромис правя с въздушния, че на Парахода се сменя много често. Маслото на автомата си смени в оторизираният сервиз. Там икономията е петцифрена сума след това. Диагностиката пак там. Мотора взема 7-8л в зависимист от филтъра и как го източиш, Предния диф 2-3 80W90 задния 2-3 80W90 или ЛСД ако е с ЛСд. Проверява се като вдигнеш задните гуми и ако се въртят в една посока като въртиш едната е с ЛСД. Раздатката не я помня, но е със 75W90.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Благодаря много !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X