Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    За голямо мое съжаление проблема остава нерешен.
    My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Колега, ми да се обърнеш към ТМ Ауто, или някакви снимки и да умуваме. Да ти дам ли една камера да монтираш и да гледаме какво става в движение?

      Първоначално публикуван от Asen_Daskalski Преглед на мнение
      За голямо мое съжаление проблема остава нерешен.
      Т5
      Crossrunner

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от Asen_Daskalski Преглед на мнение
        За голямо мое съжаление проблема остава нерешен.
        Не съм сигурен че ще помогна, но да ми се дотъркалваш, и да му се пулим съвместно....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          И при мен се появи питане:
          1 - Тази година гумите ужасно много свирят, завой, спиране, тръгване... на всичкото отгоре дори при нормална скорост. Същите са от миналата година - Michelin Latitude HP 265/65 17
          2 - Събитието се развива на магистралата - автопилот на 140, идва лек баир и скоростта сама пада на 130, след стигане на равен участък отново сама се качва на 140. На лошото гориво ли се дължи тази загуба на мощност? Струва ми се, че има значителна слабост при висока скорост вече.

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
            И при мен се появи питане:
            1 - Тази година гумите ужасно много свирят, завой, спиране, тръгване... на всичкото отгоре дори при нормална скорост. Същите са от миналата година - Michelin Latitude HP 265/65 17
            2 - Събитието се развива на магистралата - автопилот на 140, идва лек баир и скоростта сама пада на 130, след стигане на равен участък отново сама се качва на 140. На лошото гориво ли се дължи тази загуба на мощност? Струва ми се, че има значителна слабост при висока скорост вече.
            За гумите не мога да кажа нищо. На мен на Ситроена ми свирят тази година, но не им обръщам внимание.
            За второто - не превключва ли автомата на по-ниска предавка? Би трябвало да свали с една предавка и да се опитва да набере. Аз много рядко съм вдигал до 140 и нямам впечатление от вървежа и мощността при такава скорост.
            http://www.nakladkibg.com
            накладки, спирачни дискове, съединители

            088 8613380

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Преди е държала няколко км дори 170. Сега...
              Относно автомата - не е смъквал, но би трябвало и да няма нужда.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                И при мен се появи питане:
                1 - Тази година гумите ужасно много свирят, завой, спиране, тръгване... на всичкото отгоре дори при нормална скорост. Същите са от миналата година - Michelin Latitude HP 265/65 17
                2 - Събитието се развива на магистралата - автопилот на 140, идва лек баир и скоростта сама пада на 130, след стигане на равен участък отново сама се качва на 140. На лошото гориво ли се дължи тази загуба на мощност? Струва ми се, че има значителна слабост при висока скорост вече.
                За гумите;
                При по стари гуми се наблюдава промяна в сцеплението на контактния слой на гумата с асфалта, свитенето идва от там.
                При промяна на геометрията на предницата или на задния мост или при проблеми в трансмисията също може да свири но в твоя конкретен случай това едва ли е така.
                Аз миналата година имах усещането със старите гуми, че карам дрифт кар, като ги смених всичко утихна.

                Преди 2 месеца натоварен с 6 човека и багаж в кутия 600 литра на покрива карах в Гърция на магистралата. Опитах се да потдържам по наклоните 130 км но автомата непрекъснато сваляше на 4 та и двигателя определено се мъчеше но скоростта оставаше 130. може би при 140 е забранена 4 та и затова да пада скоростта, пробвай да потдържаш 130 при следващото ти каране и разкажи. Все пак 200 000 км за ТЛК120.... та тя сега се е разработила, по скоро трябва да очакваш скоро увеличение на мощността ( иди в сервиза да ти махнат ограничителя за разработка :-) )

                Та това които исках да кажа, че ако е натоварена колата е нормално да не вдига максималната скорост.
                Т5
                Crossrunner

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Ми и аз да си кажа болката.

                  Започна леко да ми пуши от ауспуха. Забелязвам го като сляза на работеща кола до багажника. Мириса е променен, пушека е с черен отенък и дори е нацапал бронята над ауспуха. При изпреварване нощем също като ускорявам виждам леко замъгляване отзад на фона на фаровете от колите.
                  Пак казвам не пуши много но е по различно от преди.

                  Някакви идеи какво не работи за да пуши така? Дюзи, ЕГР, Турбо, Вакуми, Интеркулер,?

                  Въздушния филтър го смених вече. няма промяна.

                  При палене не вади черен облак

                  Звука на двигателя е непроменен, пали нормално, ускорява и върви добре. Сипах на два пъти през 1000 км добавка за дюзи от ТМ. Може и да си въобразявам ама май започна всичко след първата добавка.

                  Колата е на 98 000 км , на 65 000 смених гаранционно дюзи, маслото е сменено преди 8 000 км.
                  Т5
                  Crossrunner

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение



                    Някакви идеи какво не работи за да пуши така? Дюзи, ЕГР, Турбо, Вакуми, Интеркулер,?
                    .




                    .
                    При мен беше същото,само,че на 212 000 хил.км.Оказа се ,че е ЕГР.
                    My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                      Ми и аз да си кажа болката.

                      Започна леко да ми пуши от ауспуха. Забелязвам го като сляза на работеща кола до багажника. Мириса е променен, пушека е с черен отенък и дори е нацапал бронята над ауспуха. При изпреварване нощем също като ускорявам виждам леко замъгляване отзад на фона на фаровете от колите.
                      Пак казвам не пуши много но е по различно от преди.

                      Някакви идеи какво не работи за да пуши така? Дюзи, ЕГР, Турбо, Вакуми, Интеркулер,?

                      Въздушния филтър го смених вече. няма промяна.

                      При палене не вади черен облак

                      Звука на двигателя е непроменен, пали нормално, ускорява и върви добре. Сипах на два пъти през 1000 км добавка за дюзи от ТМ. Може и да си въобразявам ама май започна всичко след първата добавка.

                      Колата е на 98 000 км , на 65 000 смених гаранционно дюзи, маслото е сменено преди 8 000 км.
                      Не си въобазяваш, така е. И аз съм забелязал ,че се появява черен пушек след като съм сипал от въпросната добавка за дюзи. Слагам я на всеки 5000 км.и след като изразходвам резервоара след това и черния пушек изчезва.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Имай предвид, че добавката на Тойота е почистваща - при нас винаги прави така, когато я сипем. След 2-3 резервоара се избистря и изчиства напълно.

                        П.П. Относно по-горният пост - преди сме поддържали 170 с 4 човека и багаж. Като дори на моменти стигна 180 (по GPS). И със шест и седем в колата човека съм стигал такава скорост за кратко (на право и равно). Скоро не съм пробвал, но нещо и желание нямам за такива експерименти напоследък.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Прави ли сенякаква профилактика на амортесьорите с регулиране на твърдоста?
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Не.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                              ...
                              На лошото гориво ли се дължи тази загуба на мощност? Струва ми се, че има значителна слабост при висока скорост вече.
                              Moже да се дължи на горещото време. Единия вариант е компа да го засече чрез температурните сензори за входящ въздух, гориво и температура на охл. течност и да реже горивото.
                              Другия вариант е да не го засече, ако е в рамките на нормалните стойности, но просто горещия въздух е с по малко кислород, и сътветно не се получава оптимално изгаряне.
                              Някой даже каза, че колата му почнала да пуши.
                              Не е добра идея да натоварваш така двигателя в тия жеги.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                                И при мен се появи питане:
                                .....
                                2 - Събитието се развива на магистралата - автопилот на 140, идва лек баир и скоростта сама пада на 130, след стигане на равен участък отново сама се качва на 140. На лошото гориво ли се дължи тази загуба на мощност? Струва ми се, че има значителна слабост при висока скорост вече.
                                Замислих се по този проблем и като знам къде им е слабото място, бих ти препоръчал да отидеш в Тойота и да ти премерят дюзите. Може би няма да има проблем, но за вътрешно успокоение.
                                http://www.nakladkibg.com
                                накладки, спирачни дискове, съединители

                                088 8613380

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X