Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    А сега, даите идея защо при натисната спирачка дърпа на една страна ?

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Защото спирачките от ляво и от дясно не държат еднакво (блокирали спирачни цилиндърчета, намалено сечение - запушени маркучи и т.н.).
      Дърпа на страната на където държат повече

      Коментар


      • От: Re: От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Разбрах, при някаква регулировка на предницата, при завой надясно има още ход на рейката. При навит волан и срещнато препятствие се получава лек удар в ограничителя от ляво.
        Нов проблем. Тампоните са здрави, при движение по пясък не може да се кара малко по бързо от 15-20км/ч, защото колата започва много да се тресе. Пробвах и на бързите и със заключен диф. Няма лсд.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
          А сега, даите идея защо при натисната спирачка дърпа на една страна ?
          Едно от предните колела не спира. Обратното на посоката на дърпане. Блокирал е спирачния апарат.

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Още един въпрос възможно ли е от износени накладки като натиснеш спирачката да играе колата като с криви дискове ?
            Малко нефелно го обясних, ама наред с дърпането забелязах и някакво тресене незначително, което се усеща най-много в края на спирачния път и се изразява в едно отпускане на спирачната сила и след това затягане изведнъж... ?

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
              Още един въпрос възможно ли е от износени накладки като натиснеш спирачката да играе колата като с криви дискове ?
              Малко нефелно го обясних, ама наред с дърпането забелязах и някакво тресене незначително, което се усеща най-много в края на спирачния път и се изразява в едно отпускане на спирачната сила и след това затягане изведнъж... ?
              При мен беше същото и се оказаха разбити тампони на долните носачи,при промяна на посоката направо се местеха гумите.
              My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Дано да е това, че колко са ми омразни тия дискове не е истина, а пък колко разправии са...
                При теб тропало ли е ? При мен има леко тропане, но мисля, че е от тампоните на стабилизиращата щанга.

                ПП: Маи сме с еднакви цветове на джипките, поне до колкото се вижда от профилната ти снимка. Доста рядко ги виждам този цвят.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Тропаше и при смяна на посоката,напред назад се местеше гумата.Цвят "Канела",само такава имаше ,когато я купувах.
                  My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
                    Дано да е това, че колко са ми омразни тия дискове не е истина, а пък колко разправии са...
                    При теб тропало ли е ? При мен има леко тропане, но мисля, че е от тампоните на стабилизиращата щанга.

                    ПП: Маи сме с еднакви цветове на джипките, поне до колкото се вижда от профилната ти снимка. Доста рядко ги виждам този цвят.
                    Не мисли,че това е по малка разправия,започва се с едни флексове,реглажните болтове са като заварени.
                    My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      здравей по предницата най-кофти е да сменяш тампоните на носачите особенно долни.Ако имаш някакъв смислен въпрос го задай ще се постарая да ти отговоря компетентно .Цялата предица и задница съм я сменил сам.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        [QUOTE=svetlinmg;1902829]здравей по предницата най-кофти е да сменяш тампоните на носачите особенно долни.Ако имаш някакъв смислен въпрос го задай ще се постарая да ти отговоря компетентно .Цялата предица и задница съм я сменил сам.[/QUOTE Смених тампоните на долните носачи,барабар с реглажните болтове.Сега,като дам на заден ход с пълен ляв волан и се чува едно щракане отлаво???
                        My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от svetlinmg Преглед на мнение
                          здравей по предницата най-кофти е да сменяш тампоните на носачите особенно долни.Ако имаш някакъв смислен въпрос го задай ще се постарая да ти отговоря компетентно .Цялата предица и задница съм я сменил сам.
                          Смених тампоните на долните носачи заедно с реглажните болтове.Сега,като дам на заден ход с навит ляв волан и се чува едно щракане отред от ляво?
                          My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Здравей провери дали тампоните /особено предни долни /не се местят при така описаната ситуация.Тожа си проличажа по малото разтояние м/ду носача и тампона ,като дадеш газ рязко тампона се връща а при спирачка излиза на пред и се чужа едно чукване ,това ставаи при заден ход .Ако има проблем мисе обади 0888840665

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Кажи на Влади да сложи по един пръст грес на двата ограничителя на рейката.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Благодаря ви за съветите,ще ги оттренираме тези неща още в понеделник
                                My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X