Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Сега е момента да попитам за съвет при избор на 120-ка. Избора е между такава с ръчни скорости и обикновено окачване и автоматик с въздушно окачване. И двете са 2004-2005г. и парите са горе долу едни. Изчетох темата от начало и разбирам, че автоматика е за предпочитане. Но как стоят нещата с въздушното окачване? Все пак говорим за коли на по 8г., очакват ли се сериозни проблеми/разходи?
    По-добре късно, отколкото по-късно.

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Автоматик на 100% и за предпочитане с въздушно окачване, много по-добра возия, много по-добро пътно поведение, според сервиза на ТМ никога не се разваля, е моето се развали , но 95% съм сигурен че вината е в баща ми на който му го дадох и е слязъл от много висок тротуар без да изчака да се дигне. Иначе с 2 ръце за въздух и автоматик, и за секунда не бих се замислил, имам служебна на пружини и личната ми е на въздух. Никой ли не знае от къде може да се купи мехура за окачването?

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
        Датчик ми казаха къде има оригинални. Тръгваш от Младост да се качваш на Цариградско в детелината( за центъра) и там има веднага в ляво една сграда на която пише ЧИП ТУНИНГ е там някъде продавали, но не съм ходил, 30тина лв е там 120 в ТМ.
        Казват се J&Jco


        Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
        Аз си поръчах ключ от дил екстрима 3$е.
        Откъде е ключа? Вече кихнах 40лв.
        По-добре късно, отколкото по-късно.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          http://s.dealextreme.com/search/toyota%20ignition%20key От тука, че единя ми се счупи пластмасичката, с малко напасване става, че не исках да нарязвам наново самия ключ.

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Да попитам някой правил ли е някакви промени по озвучителната система на колата ? Довавяне на subwoofer или подменяне на говорителите ?

            Коментар


            • Re: От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
              Да попитам някой правил ли е някакви промени по озвучителната система на колата ? Довавяне на subwoofer или подменяне на говорителите ?
              На TLC не, но на Hilux-a ми скоро смених... това сайтче може да ти е полезно (на мен ми помогна доста):

              http://www.car-speaker-adapters.com/items.php?id=SAK010 за отпред
              http://www.car-speaker-adapters.com/items.php?id=SAK036 за отзад - не съм убеден, че са точно тези, но мога да ти дам размерите им и да си премериш сам

              Средно честотните и високо честотните говорители (за предните врати) трябва да се напаснат според фабричните места ако искаш да ги сменяш, но това се прави при монтажа.

              Sub woofer има фабричен за TLC (86150‑60110) - предвид всичко аз бих си го поръчал него за да ми завърши системата... но обикновено се иска повече

              Та... ето цял проект:

              http://www.rnb-audio.com/index.php?r...&project_id=22

              въпреки че решетката е на 200 всичко друго е на 120-ка. По снимките се вижда, че са монтирали aftermarket Sub Woofer на фабричното място...

              Като цяло има много възможности с фабричната 9 точкова озвучителна система, но колкото по-навътре влизаш толкова повече ще усещаш детайлите и... абе става бездънна яма

              Във всеки случай мога искрено да препоръчам да се насочиш към фирма за авто озвучение, но след като си си закупил преходниците и си решил с какъв размер говорители искаш да се оборудваш. Фирмите в повечето случаи правят собствени преходници от MDF, но това не е най-дълготрайното решение.

              Е дано съм бил полезен
              Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
              Един велосипед също.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Не знам дали някой е забелязал тази функция на автоматика:
                Когато се спуска баир с умерена скорост, без газ, обикновено кутията е изключила от скорост и двигателят работи на ~700 об/мин.
                При леко натискане/чукване на спирачката, да речем 5-8mm ход на педала (толкова, че да не допрат накладките до диска), кутията минава на долна предавка и сама влиза в някакъв вид на двигателна спирачка или поне ограничител на скоростта.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Въпрос:
                  Каква е причината да има лоша миризма климатика? През какъв интеравл се сменя дехидратора (ако така се казваше) - къде е и колко струва?

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Колега смърди от мухлясъл филтър и/или въздуховоди има едни спрейчета се пръска вътре или едни гадости се пускат в купето на работещ климатик, ама не съм виждал къде ги продават. Смени филтъра и ще се оправи, ако не капе като е пуснат климатика провери дали не се е задръстило маркучето за източване. До колкото знам дехидратор ли кво е е за фреона, няма връзка с въздуха.

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      След смяната на филтъра,при спиране на климатика остави още 2-3 минути да поработи само вентилатора и проблем с лоша миризма няма да имаш.

                      поздрави

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        TLK 120 на 5 години има ли нужда от дозареждане с фреон? Духа си нормално, но не помня как е беше като нова. Някой да е дозареждал?
                        Т5
                        Crossrunner

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                          TLK 120 на 5 години има ли нужда от дозареждане с фреон? Духа си нормално, но не помня как е беше като нова. Някой да е дозареждал?
                          Аз. Миналата година я проверявах. Имаше много малко за дозареждане.
                          http://www.nakladkibg.com
                          накладки, спирачни дискове, съединители

                          088 8613380

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            При пуснат на макс климатик трябва да духа вледеняващо, да не може да си държи ръката човек, ако има за дозареждане духа студено или хладко. Моя като явно се поизпразни, почна да спира на моменти, допълних го и няма проблеми, до колкото знам сме с 2 радиаторчета.

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                              TLK 120 на 5 години има ли нужда от дозареждане с фреон? Духа си нормално, но не помня как е беше като нова. Някой да е дозареждал?
                              То не е до кнкретна марка, а до конкретно състояние. Имам Пежо на над 16г. и климата си бачка като нов.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Мерцедеса в събота му обслужих климатика - половината фреон и повечето масло ги нямаше. Сега изкарва 8-11 градуса през въздуховодите.
                                На Крузъра никога не е пипан климатика и изкарва въздух с 8 градуса Целзиеви. Произведен е 2005та година, изводите оставям на вас.
                                П.П. филтъра на купето е сменян съвсем скоро, така че остава варианта лошата миризма понякога да се дължи на влага останала по системата.
                                П.П.П. Измерванията може да не са съвсем точни - в стационарно положение и ги направих с термометър за вино

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X