Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Дачия е Моят Автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бях споменал за "проблем" с тръгване пълненето на газ за повече от 5 секунди. Днес ми свърши миналогодишната и заредих. Тръгна пълнене на секундата. Ще наблюдавам "проблема", като вероятна причина, ще се окаже веригите, от които съм зареждал.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
      Да, даже малко над 70, ако има леко изкачване. По-старите модификации на дизеловите двигатели в Сандеро и Логан от 85 к.с., след постигането на 60 км/ч, можеше да ползват 5-та предавка в града. Завиждам ви благородно за Сандерото Степуей!
      Аз пък Ви завиждам благородно за Логана и следя темата с интерес защото по-нататък ще си взема и аз,но се чудя газ или дизел.

      Коментар


      • От тази година пуснаха на пазара бензин/газ двигател с малко по-добри динамични характеристики от моят, така че ще имате избор за модификацията Dacia. Да,.... отново е с три цилиндъра обаче. А най-хубавото е, че ще можете да изберете модификацията Stepway на газ, нещо, което липсваше за Logan MCV при мен.

        Коментар


        • За статистиката, за две години(към днешна дата), изминах точно 45 000 км. Среден разход на газ 6.72 л. В левове, под 8 на 100 км за двете горива. След средата на м.май, отново ще опъна комбито до Италия, като ще е за трети път с него, в регионите на Флоренция първо, после на Болоня.

          Коментар


          • Неделя отменям и двете резервации. Средата на месец май ми се струва рисков. Моята Дачия и ние ще чакаме по-добри времена за Италия.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
              Бях споменал за "проблем" с тръгване пълненето на газ за повече от 5 секунди. Днес ми свърши миналогодишната и заредих. Тръгна пълнене на секундата. Ще наблюдавам "проблема", като вероятна причина, ще се окаже веригите, от които съм зареждал.
              Баси, евтино гориво, няма кога да го изхарча. От средата на февруари чак тия дни заредих газ. 32 литра за 21 кинта. Зареждането тръгна без проблем и затварям "проблема"!
              Пазете се ако ви се налага да излизате!

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Къде е тая газ на 65 стотинки ?

              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                На Марешки. При нас и на още една бензиностанция. Ей сега ще ходя да налея малко нафта на Паджерото на 1,58. Че още се разкарвам с една от 2 лева и ми е терсене. Да я смеся малко.

            • За "Празниците" ще взема турбинираната гаСка, да й профилактирам бензиновата горивна система, че казват, било полезно на определен пробег. Мисля 20 литра с 95+ от мидата, да "почистя" квото има там, вътре.

              Коментар


              • За четири месеца успях да измина едва 3000 километра, което е нормално, защото през седмицата използвам служебен автомобил за придвижване. Използвахме турбинираната гаСка само за съботно-неделни преходи, предимно магистрални и придвижване със сравнително висока скорост, в рамките на 120-140 км/ч. Направих два теста за придвижване с пълни резервоари бензин и газ, като и в двата случая изминавахме малко над 1200 км, без дозареждане. За любителите на сметки, изминах с моята конфигурация на газ 400 км(32 литра газ в бутилката), а с бензина(50 литра) 800. За 48000 км пробег, предни дискове и накладки са леко износени и има доста още до първа смяна на някои от тях. Нямам забележки към двигателя, купето и екстрите, с които взех Моята Дачия и ме удовлетворява състоянието и работата им. Може да се каже, че щадящият режим, без постоянно каране в градски условия, си дава отражение. Ми, това е, друго не се сещам. Хубав ден и се пазете!

                Коментар


                • Светна ми сервизният режим преди седмица, че на 03.08. да сменям масло. Няма да се случи. Нулирах за още 365 дни, ако ще да е турско. Изминал съм само 9000 километра.

                  Коментар


                  • novatech
                    novatech коментира
                    Редактиране на коментар
                    Казваш че за 80кинта ще обеднееш?
                    Или вярваш на обещаните от производителя 30000 ....

                  • Asen Kushlev
                    Asen Kushlev коментира
                    Редактиране на коментар
                    И защо да го сменя? 2 години и 30 х. какво им е? Или да го сменям на 5 хиляди, това да не е М10Д.

                • Днес карах Дъстър на 2 години....
                  Камшик за този, който го е пуснал в продажба и нарекъл автомобил!
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • petroffbg
                    petroffbg коментира
                    Редактиране на коментар
                    По-зле от Уаз!?

                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    8 години карам Дъстър. Няма да я сменям скоро

                • Да, не всеки може да кара Дъстър, че после на психотерапевт се ходи.

                  Сега за маслото. Аз също мисля, че не е проблем да караш с маслото повече от година, когато не си достигнал пробег. Консултирал съм се. Така или иначе преди декември ще го сменя, защото ми се очертават пътувания и ще наваксам до 20000 пробег.

                  Коментар


                  • Пропуснах преди време да спомена, че подминах 50 000 км пробег с турбинираната гаСка. Полетът е нормален и без драми. Още не мога да се спра на конкретна верига за зареждане с газ, за която да кажа, е тая е най-добра. Бензин също зареждам "промоционално" и не е имало проблем. Продължавам да се удивлявам на тишината, която чувам в купето, когато съм спрял на светофар и музиката е спряна. Ходовата част не е мръднала, за сега. Крайно усещане, Доволен.

                    Коментар


                    • Новите Sandero, Sandero Stepway и Logan. Много добре изглеждат външно. Вероятно една от трите ще е следващата ми Dacia.

                      Информация, https://www.autocar.co.uk/car-news/n...own-first-time

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                        Новите Sandero, Sandero Stepway и Logan. Много добре изглеждат външно. Вероятно една от трите ще е следващата ми Dacia.

                        Информация, https://www.autocar.co.uk/car-news/n...own-first-time
                        Винаги ме е кефел Stepway-я. Автомобилче в духа на форума
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • Поразходих Моята Дачия из Родопите. 700 км от общо 1 100 изминати километра. На два пъти общо заредих LPG, в Благоевград и Смолян + малко изразходван бензинец, наличен в резервоара ми. Доволен съм от пътното поведение и динамиката на астматичният ми турбиниран двигател по пътищата на долната част на планината, близо до Гърция. Но, липсва ми дизелът.....

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X