Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Дачия е Моят Автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тия нещо много помпят в обслужването, бензинова кола 520 лв.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • alexalex69
      alexalex69 коментира
      Редактиране на коментар
      Фокуса ( дизел ) ни се обслужва само във фирмен сервиз на Форд в ДЕ и цена такава . Много скъп ми се вижда сервиза на дачия в БГ .

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Моето Мондео във фирмения сервиз ми е 420 някъде, с оригинални филтри и масло.

  • Яко, караш Дачия, плащаш за...
    На мен за същото в БМВ ми взеха 400 и няколко

    Коментар


    • caribi
      caribi коментира
      Редактиране на коментар
      Кат забогатея ще е дачия, ясно

    • бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      Нищо странно, 0,9 кубика моторче, ама събира 10 кила мАсло...

  • Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
    Нормално мина Първото обслужване на Моята Дачия. За два часа, 520 лв с ДДС ми взеха. Ъпдейтнаха софтуера с една актуализация(за общи проблеми по двигателите), а най-скъпата вещ, която бе вложена е въздушният филтър - цели 74.16 лева. Живи и Здрави ми бъдете и следете цените на въздушните филтри..., ако ги сменяте изобщо.
    Нормалната цена на въздушен,или филтър за купе на тази кола-Ман,е от 20 до около 26 лв.Други марки,по-евтини.Когато си им в ръчичките,и искаш гаранция,могат да те брулят както искат

    Коментар


    • Няма да говорите така на човека.Евтино е!Това е важното за тая кола за него.А,че духа като у селски нужник в нея и е толкова удобна това са проблеми на тия дето сме я пробвали ама няма да я купим.
      И да съм мъчим там с дъртите котури със скъпите консумативи дето плащаме.Да ни дойде акъла като не наливаме масло от варела с хитринките.
      И те така.
      Все пак успех с колицата.
      Щом си му харесва на колегата да си я кара.
      Пък и ни осведомява все пак как са нещата финансово да си правим сметката дали или и защо.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • Хе-хе, имам 4 автомобила, дето общото обслужване е по-евтино от тази кошница. Ама, кеф, цена нямало. Ама, и кефа е толкова...
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • krassitch
          krassitch коментира
          Редактиране на коментар
          Не можеш да кажеш на човек какво да го кефи.Питай Макрон...

        • _ninja_
          _ninja_ коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря!

      • Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
        Нормално мина Първото обслужване на Моята Дачия. За два часа, 520 лв с ДДС ми взеха. Ъпдейтнаха софтуера с една актуализация(за общи проблеми по двигателите), а най-скъпата вещ, която бе вложена е въздушният филтър - цели 74.16 лева. Живи и Здрави ми бъдете и следете цените на въздушните филтри..., ако ги сменяте изобщо.
        Колега нинджа, бихте ли пуснали фактурата. Със заличени лични данни, разбира се.

        Коментар


        • _ninja_
          _ninja_ коментира
          Редактиране на коментар
          Добре.

      • Моята дачия през юли ще навърши 10 години. Обслужването винаги е било около 170 лв. Филтрите са на магазински цени, но са качествени. "Комплексно" миене е под 20лв.
        Фирмени сервизи за дачия има много. Не е като някои премиум-марки. Нали не си мислите, че там продават за 75лв, нещо дето във всеки магазин струва 10?
        Рено си има и издънки - някои маркучи и пластмасови тръби от вида "шестоглав петохуйник" не се продават отделно, а само комплект с нещо, което струва майкасиибащаси.
        Примерно една пластмасова пластина, дето ми крепи фара - върви с фара. Ако се счупи трябва да си купиш фар. А за нов модел ги няма по моргите.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Всяка марка си има издънки. Няма перфектни коли.

      • Намирам за напълно нормално тук в Спам-а, някои зрънца да пищят истерично за Моята Дачия, която е Моят Автомобил! Съболезнования, но някои не могат да си позволят подобен лукс според мен. Колегата, който поиска разбивка на фактурата ще бъде удовлетворен.

        Коментар


        • Фактурите:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220119_092025.jpg
Прегледи:626
Размер:153.8 КБ
ID:6809208
          Прикачени файлове

          Коментар


          • То 74лв са свещите, филтъра си е колкото е нормално
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • Няма и година, а газовият клапан изгоря/повреден. Ще бъде сменен гаранционно, след доставката му. Известно време ще джиткам на бензин. Това е предимството на двугоривните автомобили.

              Коментар


              • И за да е пълна програмата, днес ми светна в оранж двигателче, контрол на отработените газове. Записах за утре диагностика, а после ще кажа какво се е случило.

                Коментар


                • Bogoljub Gagic
                  Bogoljub Gagic коментира
                  Редактиране на коментар
                  Вярно, че около 70 % от MIL (malfunction indication light) или светвания на т.нар. "Check Engine"-лампа, са свързани с контрола на емисиите, но този контрол далеч не е само по екологични съображения...

              • Не минах на диагностика, защото 90% от правещите я са ковидясали и записванията са под съмнения във всеки един момент. Но пък, чудо! Чека сам изгасна след около 500 км пробег. Сега карам смело на бензинец, защото втора седмица не доставят клапана за налягане на газовата рейка. Разходът ми на бензин е колкото на газ, но цената вече е друга. Спорен ден, пазете се и ще пиша какво се случва с доставката на елементарни резервни части.

                Коментар


                • Това с частите е все тая дали Дачия или друго.
                  Все се чака.За датчик налягане гориво на съпърб чаках от 15 декември до към 10ти януари.Това е положението.
                  А за бензина няма лошо да и напомняш на колата за какво гориво по принцип е произведена.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • За датчик на колянов вал все още чакам от 30 декември- за Рено!
                    Марин Райковски

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X