Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Дачия е Моят Автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Време е за зимният комплект гуми на джанти. Летният, на "хотел". Друго важно е, че за 53000 изминати километра от предни накладки е останал ресурс на 30%. На Пролет ще се сменят, дай Боже да съм направил поне 60000 км, без смяна на "фабричните". Ще ви информирам.
    Друго важно е, че напълних 50 литра високо качество бензин да му видя вътъкът. Горе-долу на половин резервоар, минал съм 500 километра, та....., да видя след 50000 км, къф разход на бензин дава. За LPG е ясно, под 7 литра среден разход.

    Лека Вечер и се Пазете, от Всичко!

    Коментар


    • Качествени накладки свършват за около 40к. Мога да си представя колко са хубави оригиналните... Отделно накладките са на слоеве - първите 50% свършват бързо , спират добре и цапат джантата. След това износването рязко намалява , за сметка на износването на диска. За спеирането няма да коментирам , ако разбираш от пътно поведение на колата , вече щеше да си усетил че си за накладки. Ама то Дачия като не върви , за какво да спира.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
        Качествени накладки свършват за около 40к. .
        Много зависи от карането. Сменявал съм оригинални накладки на 90 хиляди и можеха да изкарат още 5-6 хиляди сигурно. Ама аз спирачки рядко натискам. При това говоря за автоматик.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
          Качествени накладки свършват за около 40к.
          Като игнорирам поредното натякване колко Дачията не е като Ауди Q7 и компания, малко статистика на моята кола. Оригинални накладки сменени на 90+ хиляди, аз смених дисковете с втория комплект на 195 хиляди. Колата спираше и продължава да го прави перфектно. Та толкова за 40-те хиляди. Не всички коли са еднакви, шофьрите също.
          п.п.За сметка на това, отзад накладките изкарват по 20-тина хиляди по-малко от предните.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • Ха-ха!
            Дилемата ми Не е накладките, те са консуматив при това Евтин. Разходът на бензин ме вълнува повече.

            Изминати 620 километра с 40 литра "Премиум" бензин. После, допълних. Простата сметка показва, че средният разход е малко над 6.00 литра бензин на 100 километра с постоянно включен климатик. 50 % чисто градско, останалите извън града,всеки Божи ден. Удовлетворен съм.

            Заредих си доГоре гаСчица, да ми е мирна главица. Бензин, към май 2021 година.

            Да, разликата във Всичко е задкормилното устройство.
            ​​​​​​
            Пазете се и спазвайте противоепидемичните Заповеди!

            Коментар


            • Петдесет и пет хиляди километра изминати без проблем на LPG и малко бензинец. А още нямам 3 години експлоатация на Моята Dacia. Иначе, скоро предстои смяна на двигателно масло и филтри, поне така си обещах август, когато мина година, но не и пробег. Доволен съм от спестовницата ми!

              Коментар


              • Разгеле! Достигнах заветните 60000 км пробег, не септември 2020, а декември. Сега по ред: Смяна на 2 филтъра на Ланди Ренцото, смяна на Първите предни накладки, профилактика на задните, смяна на масло и филтри. Е, не е фатално 4-месечното закъснение.
                Честита Коледа, Весела Нова 2021 година и нека Силата бъде с вас!

                Коментар


                • Жена ми искаше нов Дъстър, докато не ударих леко един с Лендкрузъра. Идиотът тръгна да прави обратен завой, от отбивка край пътя, точно когато минавах. Вратите на Дъстъра се отвориха навътре. Разпра се по шевовете отвсякъде. Водачът му е жив, поради факта, че се движех с не повече от 50 и когато го ударих бях почти спрял.
                  Поуката беше, че все пак жена ми се ориентира към истински автомобил, като видя какво се случва. На Тойотата нямаше щети. Та не знам това недоразумение колко звезди има на краштестовете, но детето ми. Слава Богу няма да се вози в този бирен кен.Иначе ги превъзнасяйте колкото щете.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • Asen Kushlev
                    Asen Kushlev коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако беше ударил някоя РАВ 4 от тия години едва ли щеше да има голяма разлика. Всеки сам си е господар на парите, и си избира за какво да ги харчи. От това прехвалване на марки съм намразил все Тойоти, БМВ-та, Ауди-та и все подобни. Много хвалба, много нещо.

                  • rosen_offroad
                    rosen_offroad коментира
                    Редактиране на коментар
                    Абре хора не разбрахте ли че винаги е да си по добре в по тежкото при катастрофа.

                    Разликата между Дръстърчето и Тойотата е сигур 3 пъти в теглото

                    Ама я си представете че Тойотата я забръше един ТИР

                    Не вратите ше се отворят навътре ами направо хората ше станат на консерви и ше ги вадат с резачки


                    Друг е въпроса че всеки иска да е в по тежкото ама да гори 3 на 100 и да струва 1200 лева

                  • Asen Kushlev
                    Asen Kushlev коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е то още по-добре спортни колани и седалки, клетка. Ама не виждам някой да ходи на работа така. И всеки с мисълта да ходи да се блъска ли излиза от вкъщи. Като ти е писано ще оцелееш и в полско фиатче.

                • Много или малко пари за такава кола,с ниво на сигурност от 1995-а година?Докер с по-мощния дизел и малко екстри,е повече от 30000 лв...По-скоро нарочно ги правят такива,да не "изядат хляба" на рендетата

                  Коментар


                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    За "сигурност" си има тестове.Все пак друго си е зад два тона ламарини.

                • Ето резултатите от теста https://www.euroncap.com/en/results/dacia/duster/10968 Лошото е,когато собственика го изпита в реалността...

                  Коментар


                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Belt Pretensioner - пише "няма". Airbag cut-off switch - също "няма". Такива неща свалят точките. Моята от 2012-та ги има, но в конкретния случай едва ли ще помогнат. Дъстър има за 20000 и за 40000.

                • Така, така..... . И Аз да кажа, че...... 11 години карам Dacia и нямам застрахователни събития. Явно с Dacia водачът мисли!

                  Иначе, всичкото консуматив за 200 лева, за следващите 20000 километра.

                  Коментар


                  • Днес по неволя, за да направя услуга, цял ден карах Логан. Като се изключи Шевролет Нубира, и съветските, това е най-големия гнус, на който съм се качвал. Харесват ги хора, които нямат база за сравнение, явно...
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • Ние не казваме,че Дачията е най комфортния автомобил! Казваме,че е здрава и идиото устойчива. Минава безпроблемно толкова километри колкото сегашните нови автомобили не могат да минат и половината от нейните километри. Друг е въпроса, че резервните части са най евтини, за 60лв. предницата й става нова.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • Понеже не съм стиснат да давам информацията за Моята Dacia, да споделя, че при внимателен преглед на предните ми накладки се установява изразходван ресурс от около 50% при 60000 км пробег. Верно е, че нямам база за сравнение с перфектните возила, но пък е факт.
                        На предната ми Dacia Sandero Stepway II, бяха сменени заедно с дисковете на 65000 км пробег, мисля.

                        Коментар


                        • kbot
                          kbot коментира
                          Редактиране на коментар
                          50% е интересна цифра. Ако е 50% от дебелината като нови, значи скоро трябва да сменяш. Ако е 50% от ресурса им, изглежда подозрително малко за тия километри. Моите ги смених на 61к и бяха под долната допустима граница (6 мм). А аз рядко ги използвам

                      • Ми, отказаха ми смяна, защото......, горе съм го написал. Като ида средата на годината за оглед на ходова част и състояние на накладки и дискове преди да поема на по-дълги пътувания, ще питам за милиметрите колко са. Вярвам на сервиза и работещите в него. Също рядко използвам средният педал.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X