Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Дачия е Моят Автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
    ....
    На предната ми Dacia Sandero Stepway II, бяха сменени заедно с дисковете на 65000 км пробег, мисля.
    На дъртия ми Мерцедес дисковете са на 350000 и не са свършили още. Частите му са по евтини от тези на румънското недоразумение. За надеждност и т.н. не говорим. Тойотата ми е на 40 години и на километраж, който никоя Дачия няма да доживее. Върви си и в калта...
    Като ги превъзнасяте, не ги сравнявайте с Лада, Уаз, Москвич и т.н. умреляци а с автомобили. Брат ми, покрай другите си коли има и едно Ауди А6 на 900 000км..
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Карай си ги със здраве.

    • dragomir_68
      dragomir_68 коментира
      Редактиране на коментар
      Ми заповядай на една разходка при нас да видим твоята Тойота дали ще мине след моята УАЗка? Като я превъзнясаш Тойотата може да направим един тест с УАЗката.Точим маслата в диференциалите и кутийте в двигателя сипваме 5л. вода и да видиме кой ще измине повече километри?
      Последно редактирано от dragomir_68; 12-01-21, 19:25.

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      На Скрапа Тойототата може да си съперничи по реклама само с на бай Пенчо Спортиджа

  • Обикновено нискочели разбирачи се изхождат компетентно на тема Dacia, но те не са запознати с фактът, че за поредна година титлата й принадлежи. Не ми пречат, но ще помоля администрацията на форума да предупреди последните да не "серат" в спама!

    Коментар


    • Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
      ...за поредна година титлата й принадлежи...!
      Мда... "Яжте лайна! - невъзможно е милиарди мухи да грешат"
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • Scrapheap, интересно ми е баба Тойота на какъв пробег е?
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • Scrapheap
          Scrapheap коментира
          Редактиране на коментар
          1 480 000 с един скорошен тотален ремонт

        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Ама все пак тя е почти камион...

      • В началото темата ми беше интересна, и би била полезна за някой решил да си вземе нова дачия. Обаче по някое време автора започна да си мисли че е голяма работа и че само той може да си позволи нова дачия, на която месечната и лизингова вноска е по малка от парите за цигари които пушачите дават всеки месец. Още по смешно ми стана след като сравниха новата дачия с 10 годишно бмв и започнах да се чудя дали пък в дачия не облъчват клиентите си по някакъв начин или пък им дават да пият нещо.... може миризмата на гума и евтина пластмаса в новата дачия да ги обърква.....
        Нова дачия нама база за сравнение дори и със 20 - 25 годишно бмв. Може да има някакви минимални шансове срещу 30 годишно бмв.....
        И за последно ще кажа че само двата фара на 10 годишно бмв от серия F имат повече екстри и са по умни от тази нова Dacia Logan MCV, TCe 0.9, 90 коня, турбиниран бензин/газ фабрично, Stop&Start, Euro 6.

        Коментар


        • sv2006
          sv2006 коментира
          Редактиране на коментар
          Кольо, едва ли някой се интересува от душевното ти състояние. Темата е за дачия .Тази за чувствата ти е някъде другаде.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Дообре бате.

          Пък и тънкообидчиви били, ама то си е нормално.

        • sv2006
          sv2006 коментира
          Редактиране на коментар
          С дрънкане на тъпотий няма как да ме обидиш, как иначе се трупат 14000 поста ?

      • Не че нещо , ама технологията в дачия /нарочно е с малка буква/ е от времето на Рено 19 , с малката разлика че в купето на деветнайската е по комфортно и материалите са по качествени...
        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Това се търси, това са направили.

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Ама сигурен ли си? За технологията де ... въпросното рено е произвеждано 1988 – 1996 година.

        • bullet_pk
          bullet_pk коментира
          Редактиране на коментар
          Ти пък кога си виждал Рено на живо ? В крайна сметка хората винаги въздишат по старите и изпитани с времето решения. Все едно не си чувал приказка "Тя старата кола просто вървеше, на тая новата като светнат едни лампи и ..." Е, Дачия предложиха точно това - стара технология в нова опаковка. И точно си нецелиха таргет групата. Продажбите сами говорят, че стратегията им е правилна. Вярно - от всякъде лъха на евтино, ама пък върви и не създава грижи.

      • Краш тест с Дъстър https://youtu.be/T14hPEBtBao
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • kameno karp
          kameno karp коментира
          Редактиране на коментар
          Не ми е ясно какво искаш да покажеш с това!? Може би и ти не знаеш, ама ей така, да се включиш. Важна е информацията от датчиците в манекените, ама аз такава не видях.

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Предполагам, 30-годишна тойота след този тест отива сама на автомивката - за освежаване ...

      • Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
        Не че нещо , ама технологията в дачия /нарочно е с малка буква/ е от времето на Рено 19 , с малката разлика че в купето на деветнайската е по комфортно и материалите са по качествени...
        Не мразя и не съм против Дачия, напротив, за целите за които е направена си е супер автомобил.
        Но, сравнението с Рено 19 е науместно. Когато излезе първия Логан баща ми караше Рено 19 и имаше възможност да вземе на много добра цена нов Логан. Отказа се, 15-16 годишната 19-ка беше много по-добър автомобил от Логана. Сега по-новите Дачии вече са с повече екстри и по-комфортни, но пак са в различни класове. C-класа и S-класа независимо от годината не могат да се сравняват. В класа си Дачията се представя много добре.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Имат голям плюс Дачийте - сега са чисто нови, а в голямата си част са прости и здрави като коли от преди 20 години. Т.е. Рено 19 чисто ново сега няма.
          Отделно, все пак им слагат разни поевтинели съвременни екстри, и по-съвременни, икономични, и що-годе надеждни мотори.

      • Чакам сега някой да ми я сравни с бентли и ламборджини...

        Коментар


        • По неволя имам доста километри със сандеро и дъстър. Да вярно комфорт 0, дрънчи на варел, ама досега никъде не сме останали от технически ефект/дефект.
          Горят нормално и са евтини, това е ...

          Коментар


          • Пичове, толкова ли не е ясно, че Дачия се позиционира в ниския клас. Няма какво да се спори и да се носят води от девет кладенеца за да се доказва.
            Както Цецо каза-големия плюс на дачиите е, че са чисто нови и са достъпни за все повече българи.
            Ако човек иска да кара висок клас кола-ще си търси такава. Който не му пука в какъв таралясник ще се вози гъза му докато стигне до точка Б-купува си Дачия. И поради факта, че е направена по отдавна изпитани и утвърдени технологии, а също и защото е на нула километра-изкарва доста километри сравнително безпроблемно. А това е долу-горе това което се търси сред широките народни маси-простота, здравина и икономичност.
            Ако доходите на обикновените бачкатори продължат да се увеличават-коли от класа на Дачия ще стават все по-популярни.

            Апропо, какви пари струва днес една нова дачия, и за колко пари на месец може да се придобие?
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Пичове, толкова ли не е ясно, че Дачия се позиционира в ниския клас. Няма какво да се спори и да се носят води от девет кладенеца за да се доказва.
              Както Цецо каза-големия плюс на дачиите е, че са чисто нови и са достъпни за все повече българи.
              Ако човек иска да кара висок клас кола-ще си търси такава. Който не му пука в какъв таралясник ще се вози гъза му докато стигне до точка Б-купува си Дачия. И поради факта, че е направена по отдавна изпитани и утвърдени технологии, а също и защото е на нула километра-изкарва доста километри сравнително безпроблемно. А това е долу-горе това което се търси сред широките народни маси-простота, здравина и икономичност.
              Ако доходите на обикновените бачкатори продължат да се увеличават-коли от класа на Дачия ще стават все по-популярни.

              Апропо, какви пари струва днес една нова дачия, и за колко пари на месец може да се придобие?
              Гола кат пушка без НИЩО логан беше 14-15 000
              Ама тва с мотор 0.9 или 1.0 70-80 коня
              Най-големия мотор с всички екстри даже и климатик , каско за 5 години я пиши двойно на 60месеца си раздели колко излиза.
              Ама, Коле, недей си купува молим те!

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Аааа, няма да си купувам, поне засега.
                Иначе, ако реша, че искам нова кола-изобщо не ми пука, че Дачия била символ на цървулство, изобщо не ми пука за такива неща. Даже по-скоро бих си купил Дачия отколкото беенве, макар, че то със сигурност е много повече кола от Дачията.
                За сигурност и комфорт ми пука още по-малко отколкото за имиджа на марката.
                Това,ч е е здрава и непретенциозна кола ми харесва, и затова бих я взел.
                Ама както казах-засега нямам никакви такива мераци, а още по-малко и толкова пари.
                Та споко

            • Само дето не разбрах че Рено 19 е по висок клас от дачията и за това не могат да се сравняват? Точно са си съпоставими като клас , ама като изпълнение дачията е .... , абе варел.
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Класовете порастват през годините. Примерно Пежо 205, 206, 207, 208 са различно големи автомобили, ама уж са все в един клас. Така е с всички.
                Ето един сайт, набрах сравнение на първия Логан и Рено 19 седан(щото Дачията е седан). Нарочно избрах и двата с 1,4 мотор, който е почти един и същ, но има малко разлика в мощността. https://www.autoevolution.com/carcom...1=344&id2=7134
                Някои мерки са им еднакви до милиметър, в други Дачията е по-голяма. И е по-тежка със 100кг. Та баш са си сравними.

              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Баш в един клас са си.
                Клиото си е по-малка кола, още по идея.

              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Въпроса е и кое Клио... Щото и Дъстер е на малко преработена платформа от Клио. Ама не на първото Клио

            • От година и половина във фирмата има две Дачии Докер. Бензин/газ, климатик. На по 20 хиляди са. Месечната вноска на такова чудо е 320 лева, 5 години гаранция, до сега нямат никакви проблеми. Ако не си вманиячен да караш луксозна кола, са си перфектния вариант. Евтино и здраво. Комфорта е малко нисък, ама за тия пари това. 5 години нямаш проблеми, караш и си свиркаш.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Бай Ганю е вманиачен да кара възможно най-скъпата кола, да ебе най-русата жена, да е с най-големи мускули, да има най-печелившия бизнес за който не плаща данъци...
                А не се вижда какъв е пръдльо всъщност.
                Ама комплексите след 45 години държане в крайна бедност си казват думата.

              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                Колко км изкарва с един резервоар на газ? Бачках при едни пичове, дето бяха купили 5-6 такива нови. Останах с впечатление, че е малък резервоара за газ, понеже преди да тръгна от София за Пловдив зареждах газ, а в Пловдив, на обратно, отово. Не че беше празен, но щеше да стигне на 1/3 за на връщане. Е, при спазване на ограниченията за движение по магистралата.

              • Skorpion_BG
                Skorpion_BG коментира
                Редактиране на коментар
                Резервоара за газта мисля е около 30 литра, влизат около 25-26 литра. Нашите се карат 99% градско в София, един резервоар стига за около 300-350 километра.

            • Понеже беше спомената безопасност: Колко безопасна е въздушна възглавница на 10 и повече години? (включително всичко около нея)
              Купувайте си нови коли. Ако може да са нови беенвета - още по-добре.
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X